Prison Escape - dojmy z betaverze

  12:00aktualizováno  11:00
Kápo je zase v průšvihu a ten, kdo ho z tohodle srabu bude tahat nebude nikdo jinej než já. Musim někde sehnat prima káru a dofrčet s ní až před vstupní bránu šéfova neplánovanýho hotelu. Což by samo o sobě nebyl takovej problém. Hlavní věc dne je, jestli se odtamtaď šéfik dostane...

Poznámka: Tyto první dojmy mají charakter recenze. Po jejím vydání nás autoři požádali o stažení, neboť v dohledné době vydají novou a notně modifikovanou verzi. Klasickou recenzi uveřejníme až na tuto verzi.


Prison EscapeAno, i takto by se dal popsat děj hry Prison Escape, ovšem pouze pokud se na něj podíváte filmovým okem. Prvotní pohled vám možná, podobně jako mě, bude evokovat starší hru od 3DGames, Dispečer. Ovšem jakmile uchopíte myš, veškeré tyto bludy a deziluze se rozplynou a před vámi bude stát jen holá kostra něčeho, co mohlo (a stále může) být dotaženo do mnohem lepšího kousku.

Prison EscapePříběh a samotná pointa hry je zpracován velice jednoduše. V každé úrovní se ocitnete v ptačím světě, odkud shlížíte na dění pod vámi. Pokaždé budou hlavní úlohu hrát tři věci. Bludiště chodeb, kterým budou probíhat vězni, jež se chtějí dostat do auta a uniknout tak krátké ruce zákona. A právě vaše všemocná ruka (či kurzor, jak chcete, ale zní to mnohem méně megalomansky :) ) jim v tom má napomoci. V každém bludišti se totiž vyskytují plošinky, které udávají přebíhajícím banditům směr. Na vás je klikat na ony plošinky, čímž budete navigovat postavičky k východu. Ovšem vtip je v tom, že každý panáček nosí oblečení barvy svého gangu a potřebuje se samozřejmě dostat ke stejně zbarvenému automobilu, pokud ne, odměnou pro něj bude pěkně olověný projektil mezi oči. 

Prison Escape Se stoupajícím pořadovým číslem levelu vzrůstá počet utíkajících lupičů, snižují se intervaly mezi jednotlivými vyběhnutími a zvyšuje se počet různě zbarvených automobilů, které čekají na přiběhnuvší pruhované gangstery. Hlavně je však po herní ploše, která by zřejmě měla symbolizovat jakousi vesnici uprostřed Alpských vrcholků s bludištěm rozeseto čím dál tím více přepínačů, které určují směr, kudy se postavičky vydají. Želbohu, právě nedostatek levelů je největším záporem této hry. Pouhopouhých sedm úrovní se dá dohrát za půl hodinky pohodového klikání na červené šipky označující směr, po kterém si budete připadat jako telegrafistky. A co poté? Nic. Leda tak zmáčknout Esc a hrát hru znovu od začátku. A přitom vytvořit dalších 10-15 dalších bludišť by jistě tolik námahy nevyžadovalo.

Prison Escape Ve finálním hodnocení musím ale vyzdvihnout plně 3D grafiku, s kamerou je možno rotovat do všech stran, přibližovat, oddalovat, zkrátka si ji nastavit tak, aby vyhovovala úplně každému. Pro hnidopichy je zde i možnost čtyřnásobného přiblížení, jež se přepíná tlačítky v horní pravé části obrazovky.. Dále se v plusové stupnici nachází velice roztomile vyvedený pohyb samotných postaviček. Zřejmě nebyl použit systém Motion Capture, nicméně kmitání nohama vypadá velice věrně. Ale jsou zde i záporné stránky, kromě zmiňovaného nízkého počtu levelů je to absolutní absence jakéhokoli ozvučení a to ať už po hudební nebo po interface stránce. Zkrátka subwoofer zde zůstane ležet ladem. Nu a když si dáme dvě a dvě dohromady, vyjde nám z toho pěkná šestka. Nic světoborného, ale úplně k zahození to také není.


Prison Escape
Výrobce: BlueA
Status: freeware
Sys. požadavky: P733, 128 MB RAM, gr. karta 32 MB s Vertex Buffer Object
Platforma: Windows
Homepage:  není k dispozici
Download BonusWeb.cz (2,9 MB) | mirror
Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Najdete na iDNES.cz