Marty odpovídá na otázky okolo Život není Krásný 7

  12:00aktualizováno  15. dubna 1:39
Čeho se v budoucnu v sérii Život není krásný setkáme? Jaký bude osmý díl a co asi nabídne? Na tyto a další otázky vám odpoví náš necenzurovaný rozhovor s Martym, který nelze stejně jako jeho hry doporučit slabším povahám a malým dětem.

Život není krásný 7: Útěk z Věznice Georgetown

Tak začneme klasicky: představ na úvod sebe sama, tedy osobu, která se skrývá za značně kontroverzní sérií Život není krásný.
Sem Marty (někdo mi občas přezdívá drtič pič) a mam na svědomí tuhle perverzní herní série. Kompletně přes grafiku, scénář, program, zvuky a i část dabingu. Tvorbě her už se věnuju ňákej ten pátek a i když je to vobčas voser, tak to stojí za to.

Za sebou máš v pořadí sedmý díl, který byl ve vývoji celkem dlouhou dobu a v posledním půlroku byl neustále dokola odkládán. Co způsobilo ono zdržení?
Už na to nemam tolik času jako dřív. A když už nějakej je, tak zas třeba není chuť. Je to těžký. Ono se ani nedá říct, že to bylo odkládáný, ale kvůli nátlaku fanoušků sem vždycky nucenej vykřiknout nějaký datum vydání, který potom stejně nedodržim a všichni sou akorát nasraný a na ulici po mě házej cihly. Prostě na tom byla potřeba víc práce než sem původně odhadoval. Taky mě někdy při programování napadne další věc, která by se tam dala zakomponovat a to znamená další práci.

Každopádně máš sedmé ZNK za sebou. Jsi spokojen s jeho podobou? Nebo na něm vidíš celou řadu práce kterou jsi nestihl nebo prostě neudělal, aby byla hra ještě lepší?
S hrou sem spokojenej. Vychytával sem si jí hodně dlouho a myslim, že nejen na grafice je to dost znát. Tak už třeba to posraný menu mi zabralo docela dost práce. Dál hodně povedený mi přijde například outro. To že hra bude kratší sem proklamoval už od začátku. To jediný bych možná bral trochu jako mínus, ale zase je tam víc scének a podobnej píčovin..

Takže předpokládám že jsi spokojený i s ohlasy od hráčů, kterých máš jistě dostatek ...?
To je jasný, naprostou většinu fanoušků hra nadchla. Sem rád že to lidi baví no a ta 4 procentní menšina, která je znechucená brutalitou či krátkou délkou, mi může olizovat řitní věnec.

Kompletní série se vydáním sedmého dílu přehoupla pomalu do druhé poloviny. Čeká nás v ní něco nového, převratného? Nebo budeš pokračovat tou samou cestou?
Dobrá otázka. ZNK 8 bude zas trochu jinou hrou. Asi jako když ZNK4 přišlo s RPG prvkama, tak ZNK 8 přijde zase s něčim novym. Hra se bude točit kolem dealování (a vyrábění) drog, ale zatím nechci moc prozrazovat detaily. Jinak scénář už mam kompletní. Život není krásný 7: Útěk z Věznice Georgetown

Toho se měla týkat i moje následující otázka. Tipuju tedy že práce na ŽNK 8 se už rozbíhají - kolik máš hotovo a na kdy výhledově bys počítal s vydáním?
Mám hotovo tak 6 %. Na ZNK 8 sem vlastně začal pracovat už před ZNK 7, takže mám scénář a pár obrázků z intra, ale pak sem se rozhodnul udělat 'kratší' díl z vězení, kterej mi ale stejně zabral přes rok práce. Rozhodně teďka ještě dodělávám různý promo k ZNK 7, stránky a stříhám DVD - První Půlka Prdele. Vydání ZNK8 zatím radši neodhaduju.

To znamená že si své hry promýšlíš celkem s předstihem. Máš už tedy alespoň zhruba vymyšlené všechny hry až do vydání toho posledního?
Je to tak. Nemam teda promyšlený uplně všechny díly, ale zhruba další 3-4 plus samozřejmě ten poslední. Ten už mam vymyšlenej od druhýho dílu a řikam ti že až to vyjde ven, tak se všichni poserou do gbelů! Jen doufam, že to nebude trvat zas ňák extra dlouho. Potřeboval bych sehnat nějaký lidi, který by mi s tim trochu pomohli…

Když už jsi to nakousnul, koho konkrétně hledáš? Třeba se ti někdo na základě tohoto rozhovoru ozve ;-)
No hlavně někoho na grafiku. Ale potřebuju aby to ten člověk měl už trošku zmáklý. To víš že se mi ozývaj mladý kluci, ale to nikam nevede. Potřebuju aby to mělo aspoň stejnou grafickou kvalitu jako ZNK7.

Vraťme se ale zpátky k sérii samotné. Zmiňoval jsi, že máš promyšlený poslední díl - předpokládám že půjde o nějaké uzavření a vysvětlení celého toho 14ti dílného maratonu. Dozvíme se také konečně, jestli má nějakou návaznost to, že se díly odehrávají vlastně 14 let po sobě, jen v trochu zpřeházeném sledu?
Rozhodně. Poslední díl propojí všechny předchozí díly.

Ačkoliv to může znít jako klišé, tvoje hry jsou díl od dílu lepší. Co děláš pro to aby ses zlepšoval? Hraješ třeba jiné adventury pro inspiraci?
Díky. Spíš je to praxí. Už sem si vychytal svý postupy a vošahal programy (a tvuj kliťák). A taky mi dost pomáhaj drogy. Nejlepší vobrázky ze ZNK7 vznikly na heráku. Normální hry už teď moc nehraju, takže mě inspiruje spíš reálnej svět a násilí všude kolem. Poslední česká adventura co mě zaujala byl Posel Smrti, ten se poved. No a ze zahraničních třeba Broken Sword 4 (i když předchozí díly byly lepší). Život není krásný 7: Útěk z Věznice Georgetown

V čem své hry vůbec programuješ? Používáš vlastní engine? A používáš ten samý od prvního dílu?
O enginu se vůbec nedá mluvit. Všechny hry mastim ve Visual Basicu. Dřív to byla pětka teďka je to VB 6. Nemůžu říct, že je to přímo ideální program na tvorbu her, ale už sem v tom zvyklej a vim, co si v tom všechno můžu dovolit. Jinak začínajícím tvůrcům bych rozhodně doporučil spíš Game Makera.

Plánuješ výhledově zabrousit i do jiných žánrů či alespoň stvořit nějakou hru mimo sérii ŽNK?
Jinou hru rozhodně ne. Ale teď plánuju flashový animáče Strejda Hnus, který by měly vycházet pod záštitou ZNK. No a taky bych rád natočil krátkej film z prostředí ZNK. Už mam pár poznámek ke scénáři a zatím je to dost brutus!

To je poměrně odvážné. Doufám že nechceš ve filmu zpracovat všechny ty brutality, které jsou v ŽNK k vidění, to by mohlo být celkem silné kafe ... :-)
Bohužel jo . Bude tam i pár "horších" brutalit než bylo doposud v ZNK, takže to bude jen pro otrlé. Jinak z filmem mam už nějaký zkušenosti, takže to nebude žádná močka.

Pokud vím věnuješ se dost hudbě. Změnilo se něco od minulého rozhovoru v souvislosti s vaší kapelou?
Tak rozhodně jo, ale to už je na jinej rozhovor

Co za hudbu si pouštíš doma?
Doma už jedu jedině Juden Holocaust

Uváděl si že už poslední dobou nemáš tolik času. Co vůbec děláš když netvoříš hry?
Škola, chlast, práce a onanie nad tvojí roztouženou fotkou na bonuswebu Život není krásný 7: Útěk z Věznice Georgetown

Jinak, tvůj život opravdu není tak krásný, že o tom musíš dělat čtrnáctidílnou herní sérii? :-)
Přesně tak. Tyhle hru ukazujou běžně zaslepenejm lidem jak to chodí ve skutečnosti aby se probrali ze svýho růžovýho snu. Když se koukneš na všechny ty hladovějící mamrdy v Africe a trpící všude po světě, tak ŽIVOT opravdu NENÍ KRÁSNÝ

Nějaké poselství nebo vzkaz čtenářům a fanouškům, kteří při čtení vydrželi až do poslední otázky?
Pařte ZNK a podpořte ho koupí nějakym předmětem v ZNK shopu na www.znk.cz ... A ještě jednou všem fanouškům dík za podporu ! heil satan

Homepage:www.znk.cz

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Najdete na iDNES.cz