Cubert Badbone, P.I. - návod

  12:00aktualizováno  26. dubna 7:48
Cubert Badbone je černobílá adventura – do kapsy ale spolehlivě strčí naprostou většinu barevnějších záležitostí. Vtipná, propracovaná a graficky perfektní hra si jistě zaslouží náš obsáhlý návod.

Cubert Badbone V intru se dozvíte, že všichni lidé z ostrova Ekrat byli uneseni nebo prostě jen tak zmizeli. Bude na vás je vyhledat, protože přece jen pomáhají ekonomice – a navíc, jsou to také živí tvorové. Začněte u sebe v kanceláři: pormluvte si s Benjim a donuťte ho, aby se zeptal svého počítačového mazlíčka Rexe, jaká je poslední číslice pí. To ho na chvilku zaměstná, a tak můžete vybrat všechen bordýlek z jeho šuplíku.

Vyjděte zase na mapu a vyražte směrem k fastfoodu. Z kelímku na pultu si vezměte tři pence a promluvte si s prodavačem. Následně vyjděte na mapu a u HumanCoasteru si za tyto peníze kupte malého sloníka. Pokračujte do baru a na kartu sebranou z Benjiho šuplíku si kupte drink Poopsie. S ním jděte zase ven a navštivte poslední lokaci, kde jste ještě nebyli – molo. Promluvte si s režisérem, ale drink mu ještě nedávejte – nejprve se vraťte do fastfoodu a nasypte do něj trochu pepře. Teprve takto upravený nápoj režisérovi nabídněte.

Potom prozkoumejte v inventáři slona a vyndejte z něj baterku. Tu pak zastrčte do blikající svítilny (psát baterka je mi tak trochu proti srsti :o) a posviťte s ní do okna maskérny. Až vyleze Alfonso, využijte příležitosti, vejděte dovnitř a strhněte herečce (ze které se vyklube muž) její masku. Nic jiného tu k prozkoumání není, takže zase vylezte ven. S maskou se už můžete dostat dovnitř Human Coasteru – promluvte si zde s člověkem, který velice touží po autogramu. Zatím mu ho ale nemůžete dát, stejně jako nemůžete otevřít dveře na této obrazovce se nacházející. Jděte proto zpět do doků.

Cubert Badbone Nově se tu objevila krabice s čokoládou ve tvaru srdce – seberte ji a odneste ji zoufalému Ekratovi ve fastfoodu. Po krátké milostné scéně vejděte do teď už opuštěné kuchyně a seberte zde plynovou masku. S ní se ponořte do vody u mola a seberte tupé nůžky. Naštěstí budou dostatečně ostré na plakát herečky v baru – vystřihněte z něj podpis a odneste ho člověku u HumanCoasteru.

Nejprve mu navrhněte, aby vám výměnou otevřel dveře vedle fronty na Human Coaster. To nepůjde, ale napadne ho, že by mohl zabavit hlídače, abyste si mohli vzít klíček. Tak se také stane, takže klíčkem otevřete dveře a propadněte se do temné místnosti. Použijte Poopsie kartu na žvýkačku, kterou jsou zalepené dveře, a projděte tak do místnosti s klecí plnou lidí. Promluvte si s nimi – bude potřeba zjistit číselnou kombinaci zámku.

Jděte nejprve do místnosti s Vikingem a seberte mu jeho hrnek s kafem. Pak si promluvte s Dominiquem a vyměňte s ním svou masku za jeho papírový pytlík, který má natažený přes hlavu. Do něj naberte švestky ze skladu a doneste je na záchodky. Vhoďte je do stroje na džus a pod něj položte hrnek. Vyrobený švestkový džus potom dejte Vikingovi – zmizí do jediné volné kabinky a vy mu můžete ze stolu sebrat kód k otevření klece.

Cubert Badbone Bohužel, při cestě ke kleci vás chytne majitel ďábelských fastfoodů a vy pochopíte, proč lidé mizeli – mají se stát masem určeným pro konzumaci namísto vyhynulých slonů. Babse zachráníte jedině tak, že vhodíte dovnitř masového stroje Berniho kamaše, následně seberte dálkové ovládání a vyjděte z místnosti. Použijte kód na dveře od klece a nechte lidi, aby si to s ředitelem vyřídili sami. Bohužel, hra ještě nekončí – je potřeba najít cestu ven.

To naštěstí nebude velký problém – stačí zajít za vševědoucím slepcem na záchodcích, poradí vám, že je potřeba skočit do temnoty uvnitř piána zkázy. To vás přenese i se všemi lidmi na tropický ostrov ne nepodobný Havaji – a být uvězněn zde je jistě příjemnější, než uvnitř továrny na maso, co říkáte? Ať už souhlasíte nebo ne, radujte se – právě jste dokončili jednu z nejlepších freewarových adventur!

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Najdete na iDNES.cz