Loco Commotion – jede, jede mašinka

  12:00aktualizováno  15. listopadu 9:24
Toužíte po nějaké klidné odpočinkové hře? Žádné násilí a vraždy? Tak to byste nemuseli pohrdnout jednoduchou akční hrou Loco Commotion od DarkBasicu. Jak již název napovídá, půjde o hru, která má něco společného s vlaky, a vězte, že prosté přehazování výhybek může být neskutečně zábavné.

Loco Commotion

Platforma: Freeware
Výrobce: DarkBasic

Stáhnout

Loco CommotionŽelezniční doprava patří k vůbec nejstarším druhům spojů. Začala se hojněji využívat počátkem devatenáctého století a od té doby se opravdu hodně změnilo. V této hře se však nesetkáme s těmi moderními mašinkami, které jezdí až neuvěřitelnou rychlostí. Vrátíme se trošku do minulosti, do dob, kdy byly ještě staré klasické lokomotivy a za nimi jezdily ony vláčky, co dnes můžeme potkat maximálně v muzeu. A my se vžijeme do role výhybkáře, který má na starost vlakovou dopravu celého kraje a musí dávat pozor na to, aby se lokomotivy nesrazily nebo aby nejely tam, kam nemají. Věřte nebo ne, je to neskutečně zábavná činnost.

Hra má pouze jeden necelý megabajt, což v dnešní době vůbec není hodně a po vybalení se skládá z pouhého jednoho startovacího souboru. Žádné nastavení, volby, high score a podobné vymoženosti gameska nemá. Je stále ve fázi vývoje, uvídíme, jak bude vypadat ve finální verzi. Takže stačí pouze kliknout na startovací soubor a jste již přímo ve hře. Hra sama o sobě obsahuje několik kol a před tím, než se dáte do hraní, bude kamera ukazovat daný level z mnoha různých pohledů. Vy si zatím můžete promýšlet strategii hraní a až se rozhodnete, stačí v horní liště kliknout na Start, hra se rozjede a vy se musíte dát do přehazování. Tento logický rychlík rozhodně nepatří do kategorie lehkých her, což jistě brzy poznáte.

Loco CommotionVšechny kola se odehrávají na malém ostrůvku či ostrůvcích, po kterých vede železniční trať. Ta je ale různě zamotaná, na spoustě míst se kříží, napojuje nebo rozděluje, zkrátka a dobře je trať neuvěřitelně propletená. No a na jednom místě toho ostrova je železničniční stanice, cíl vaší cesty. Tam se musíte se svým vlakem dostat. Váš vlak poznáte podle toho, že má modrou barvu lokomotivy – ostatní vlaky mají lokomotivu barvy červené. Právě ten vlak musíte dostat do stanice, ale také se nesmí stát, že by se někde vybourala jiná mašinka. Když je na špatnou stranu přehozená výhybka, může se stát všelicos. Vlak může vykolejit, najet do slepé uličky, sjet do moře či se dokonce srazit s nějakou jinou vlakovou soupravovou. Pokud se nějaký z těchto případů skutečně stane, selhali jste a musíte hru zkusit znovu. Ještě nesmím zapomenout, že jeden vlak může jet rychleji než druhý, dohnat ho, narazit na něj a to také končí srážkou a ukončením hry. Jeho rychlost závisí zejména na tom, kolik za sebou táhne vagónů a s čím. Vagóny mohou být naplněny pasažéry, poštovními zásilkami, uhlím a dalšími všemožnými surovinami a zbožím.

Loco CommotionJinak levely jsou ve hře celkově jen tři. Je to způsobeno tím, že hra je zatím jenom ve vývoji, ale řeknu vám, že udělat třetí kolo mi dalo moc a moc práce. Všechny kola se odehrávají v zimních obdobých. Na ostrůvcích je tedy sněhová pokrývka, jak na trávě v nížinách, tak v kopcích či na vrcholcích stromů. Ovládání je velice jednoduché. Vše řídíte pouze myší a vyhybky, které jsou všude, kde se střetávají dvě koleje, přehazujete levým tlačítkem myši. Nic jiného k ovládání nepotřebujete.

Co se grafiky týče, tak ta se mi jevila jako docela dobrá. Hru si můžete natáčet z mnoha různých úhlů, ze stran, zdola a shora. Hudba ani zvuky bohužel hru neprovázejí, což také považuji za dost podstatný nedostatek, avšak tyto bugy se také dají přenést přes srdce. Všechno to totiž napraví výtečná hratelnost, kterou gameska bezpochyby disponuje. Máte-li chuť na kratší, ale kvalitní oddechovou zábavu, tak vám Loco Commotions upřímně doporučuji.

Autor:
 
Témata: Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na iDNES.cz