Lemonade Incorporated 2: Sour Lemons - je libo citronádu?

  12:00aktualizováno  12:20
Není nad osvěžující drink v parném létě. Jak se ale na to dívá prodejce limonád? To si můžete vyzkoušet v dnešním simulátoru a vězte, že zákazníci vás nenechají v klidu: tu je moc sladká, tu kyselá, jindy vám nadají do vydřiduchů.
70

Lemonade Incorporated 2: Sour Lemons

Platforma: Freeware
Výrobce: Roachofdeath

Stáhnout

Lemonade Incorporate 2: Sour LemonsK recenzování Lemonade Incorporated 2 jsem se dostal krkolomnou anabází, na jejímž začátku stála zcela jiná hra. Český tým Lucasoft, jenž má na svém kontě arkády Lovec pokladů a Arkanoid po česku, dokončil novou hrou Drink Tycoon. Protože se však v souvislosti s první jmenovanou objevily názory, že jde jen o okopírované návody jiného autora, byl jsem při hraní Drink Tycoon opatrný. Texty psané napůl v češtině a napůl v angličtině mě donutily chvilku hledat a skutečně jsem našel hru, jejíž grafika, menu a názvy položek jsou prakticky totožné. Jedná se o hru Lemonade Incorporated. Dnes vám tedy místo Drink Tycoon představím nástupce Lemonade Incorporated 2 s mnoha vylepšeními. 

Koncept hry není nový a navazuje na úspěšný simulátor Lemonade Tycoon. Také zde se vše točí kolem prodávání citrónové limonády, po které prahnou kolemjdoucí v parném létě. Na počátku dostanete hrstku dolarů, za něž nakoupíte základní suroviny: citróny, ledové kostky, cukr a nepostradatelné kelímky. Do vínku dostanete i dědův starý stánek a možnost umístit jej na jedné z menších ulic. Prvním a vůbec nejdůležitějším krokem je sestavení vhodného receptu a určení ceny za limonádu. Tato alchymie vyžaduje zkoušení a hledání ideálního poměru. Špatná receptura odradí zákazníky a vy zbankrotujete. Navíc se liší také podle Lemonade Incorporate 2: Sour Lemons počasí, jiná je během slunečného dne a jiná za bouřky či vytrvalého deště. Poté, co vyděláte první dolary, se můžete pustit do zlepšování kvality svého stánku, zakoupit přístroj na mačkání citrónu, výrobu ledu atd. Spousta vylepšení zabrání rozšíření katastrof, které váš stánek mohou potkat - od dotěrného hmyzu, přes zloděje, až po hnilobu citrónů. Za další peníze lze koupit stánek na frekventovanějším místě, ozdobit jej neony, objednat si reklamu v televizi atd. To vše vám přináší nové peníze a možnost dalšího rozšiřování.

Lemonade Incorporated 2 je na poměry Gamemakeru velmi propracovaný simulátor, který v porovnání s některými budovatelskými simulátory nabízí mnohem delší hrací dobu. Pravdou ovšem zůstává, že jakmile vám na nejlepším místě stojí perfektně vybavený hrad (ano, i ten si můžete pořídit), ztrácí hra poměrně rychle na zajímavosti. Druhá verze přinesla sice barevně odlišené lidičky a více vylepšení, přesto během vlastního prodávání můžete jen znuděně pozorovat hemžení postaviček. Určitě by se hodil nějaký způsob interakce v průběhu prodávání, třeba odhánění zlodějů nebo možnost Lemonade Incorporate 2: Sour Lemons měnit ceny či recepturu v závislosti na zisku. A tak jediným zpestřením v každodenním maratónu prodávání zůstává přečtení zábavného novinového plátku z prasečího světa.

Po grafické stránce toho zde příliš k hodnocení není. Většina plochy je tvořena tlačítky a ukazateli parametrů, samotná hrací plocha je vyvedena v líbivé pixel-artové grafice. Mimo několika zvuků při nastavování možností a zvuků bouřky zde chybí jakýkoliv hudební doprovod. Lemonade Incorporated 2: Sour Lemons je zábavná hra jako stvořená pro ukrácení parného léta, u které si můžete stylově usrkávat citrónové limonády a nechat se ovívat ventilátorem. A pokud vás omrzí její hraní, můžete se pustit do hledání rozdílů mezí ní a českým plagiátem od Lucasoftu. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz