Lao's Quest vám dá vybrat obtížnost podle vašich schopností a nervů

  11:00aktualizováno  11:00
Pomník starým arkádovým hrám ze začátku devadesátých let Lao's Quest může být hrou, při které ztratíte veškeré nervy a skončíte v sanatoriu. Díky možnosti upravit si náročnost si však každý vybere, na co mu síly stačí.
55

Lao's Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: Scorpion Software

  • retro připomínka dávných dob
  • možnost vyvážit si obtížnost
  • na jinou než nejnižší obtížnost dokonalé herní peklo
  • nepřekvapí originalitou

Stáhnout

Lao's Quest | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Lao's Quest

Retro arkáda Lao's Quest obsahuje zajímavou mechaniku, která se ve hrách tohoto typu mnoho nevidí. Dovolí vybrat si z několika obtížností, přičemž ta nejjednodušší je příjemně náročná hopsačka jako ze začátků devadesátek, ale už ta druhá je dokonalé a nefalšované peklo, které vyzkouší vaše reflexy, rychlost a schopnost rozhodování a pořádně zatíží vaše slabé nervy.

V Lao's Questu máte za úkol zachránit svého přítele Ricka z nebezpečného labyrintu mayských pyramid a chrámů. Že to nebude nejsnazší úkol, je jasné už v první vteřině, kdy vás usmrtí vystřelená šipka. Hra je totiž jakousi variací na téma I Wanna Be The Guy. Že vám to nic neříká? Tak to buďte hodně rádi. Ušetřili jste si hodně nepříjemností a příčetnosti.

Lao's Quest

Toto je přesně ten typ hry, ve kterém umřete během prvních několika sekund. Je to ten zákeřný a podlý typ sadistické zábavy, kdy po obrovském vypětí vylezete po posledním žebříku, už vidíte světlo na konci tunelu (zde novou obrazovku, na níž se hra uloží) a najednou vám skoro na hlavu spadne obrovská kamenná koule a prohání vás celou cestu až na začátek úrovně, kterou jste s posledními nervy překonali. Zkrátka arkáda, která nemá žádný smysl pro fair play.

Většina podobných představuje pro hráče skutečné noční můry a hraje je pouze vybraná skupinka masochistů, ale Lao's Quest nabízí i druhou, vlídnější tvář.

Lao's Quest

Tou je možnost vybrat si ze tří obtížností a počtu životů. Již na té střední jsou lokace posety ukládacími kameny a nabízejí spoustu rad a tipů, jak obtížnou pasáž (což jsou všechny) překonat. Dokonce jsou pomocí výběru obtížnosti upravovány i rozměry propadlišť a smrtících děr. Na nejvyšší obtížnost tak je většina úrovní naprosto nezvladatelná. Počet životů, normálně nastaven na deset na celou hru, si lze zvýšit až do nekonečna.

Lao's Quest

Již na první pohled je patrné, čeho chce hra docílit. Vysoká obtížnost a retro zpracování připomínají dávné doby, kdy hry netahaly hráče za ručičku, ale nechaly ho vyválet se ve vlastní neschopnosti. Pomáhá tomu také dobré ozvučení.

Lao's Quest však není příliš originální v oblasti hratelnosti. Zabaví, ale nadšených výkřiků se nedočkáme. Spíše slouží jako pěkný památník dávným hrám.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz