Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

  17:00aktualizováno  17:00
Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném místě tak, aby vám Indagar svlažil záda studeným potem.

Indagar | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

70

Indagar

Platforma: Freeware
Výrobce: Vanadial

  • graficky povedené
  • reminiscence na Silent Hill
  • napínavá druhá polovina
  • prostředí není moc interaktivní
  • monstrum je nebezpečné, ale groteskní

Stáhnout
Indagar

Hlavní hrdinka této španělské hororové hry sleduje pomalu chladnoucí stopu své dcery. Ta zmizela, potažmo byla unesena. Po několika vteřinách strávených v uzamčené budově, kam ji stopa zavedla už nemůže být pochyb. Někde tady musí být. A stejně tak její únosce.

Indagar

Atmosféra Indagar nastupuje pomalu. První polovina hry je založená na zkoumání opuštěného stavení, prodírání se místnosti plnými haraburdí a nacházení několika pohozených deníků. Z nich se dozvídáme o předchozích nájemnících.

Indagar

Události druhé poloviny však naberou nečekané obrátky. Oprýskané stěny se začnou měnit v pulzující maso, místnosti se změní a některé se otevřou, jiné zase uzamknou. A kvílející sirény vám podobně jako v Silent Hill dají na vědomí, že někde kolem se pohybuje nebezpečí. Naštěstí, než se to stane, máte dvě minuty. Tak je využijte!

Indagar

Indagar, ačkoliv se velmi příjemně hraje, není tak sugestivní jako jiné horory. Jednak tolik nedbá na ponoření do prostředí, protože to je víceméně statické a nelze s ním nijak manipulovat a druhak příběh vlastně nijak nedává smysl. Hra vypravěčský um nepobrala a na reálnost kašle.

Indagar

To ale nic nemění na tom, že jde o zajímavý přírůstek do početné hororové rodiny. Herní doba kolem třiceti minut je taky více, než slušná. Navíc se může hodně protáhnout, pokud se vám nebude útěk před monstrem dařit. Hra se totiž po každé vaší smrti od poloviny restartuje.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz