Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

  17:00aktualizováno  17:00
Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném místě tak, aby vám Indagar svlažil záda studeným potem.

Indagar | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

70

Indagar

Platforma: Freeware
Výrobce: Vanadial

  • graficky povedené
  • reminiscence na Silent Hill
  • napínavá druhá polovina
  • prostředí není moc interaktivní
  • monstrum je nebezpečné, ale groteskní

Stáhnout
Indagar

Hlavní hrdinka této španělské hororové hry sleduje pomalu chladnoucí stopu své dcery. Ta zmizela, potažmo byla unesena. Po několika vteřinách strávených v uzamčené budově, kam ji stopa zavedla už nemůže být pochyb. Někde tady musí být. A stejně tak její únosce.

Indagar

Atmosféra Indagar nastupuje pomalu. První polovina hry je založená na zkoumání opuštěného stavení, prodírání se místnosti plnými haraburdí a nacházení několika pohozených deníků. Z nich se dozvídáme o předchozích nájemnících.

Indagar

Události druhé poloviny však naberou nečekané obrátky. Oprýskané stěny se začnou měnit v pulzující maso, místnosti se změní a některé se otevřou, jiné zase uzamknou. A kvílející sirény vám podobně jako v Silent Hill dají na vědomí, že někde kolem se pohybuje nebezpečí. Naštěstí, než se to stane, máte dvě minuty. Tak je využijte!

Indagar

Indagar, ačkoliv se velmi příjemně hraje, není tak sugestivní jako jiné horory. Jednak tolik nedbá na ponoření do prostředí, protože to je víceméně statické a nelze s ním nijak manipulovat a druhak příběh vlastně nijak nedává smysl. Hra vypravěčský um nepobrala a na reálnost kašle.

Indagar

To ale nic nemění na tom, že jde o zajímavý přírůstek do početné hororové rodiny. Herní doba kolem třiceti minut je taky více, než slušná. Navíc se může hodně protáhnout, pokud se vám nebude útěk před monstrem dařit. Hra se totiž po každé vaší smrti od poloviny restartuje.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz