God, who is hated - zahrajte si na Boha

  12:00aktualizováno  11:27
Takový Bůh oplývající nadpřirozenými schopnostmi nemusí mít pokaždý až tak snadný život. Jak to vypadá, když je takové božstvo intenzivně nenáviděno svými poddanými se dozvíte v této zajímavé české hře.
60

God, who is hated

Platforma: Freeware

Stáhnout

God who is hated„Bohové musí být šílení“ to si nejspíše musí myslet všichni obyvatelé tohoto podivného světa který stvořil český autor Petr Hudeček pro zahraniční soutěž Gamedev. Jeho doslova božská hra sice nejspíše na příčku nejvyšší nezaútočí vzhledem ke kvalitám ostatních her, o sympatický příspěvek se přesto jedná.

Neomezená moc, neomylnost a nekonečné hranice ve možnost ovlivnit dění na celé planetě. To je jen několik málo možností, které naposledy měli bohové ve starověkém Řecku, hojně uctíváni vGod who is hateděrným lidem. To ale není případ vaší maličkosti. Myslím že nebudu rozhodně přehánět, prohlásím-li, že vás váš lid doslova nesnáší – ba co víc, dělá vše pro to aby vaši maličkost jednou pro vždy zničil.

A jak toho chtějí docílit, ptáte se? Jednoduše. Na Zemi vztyčili poměrně vysokou věž, což je první fáze jejich útoku. Následuje intenzivní zásobování této budovy pomocí kamiónů se sympatickým sluníčkem na plachtě. Poté co jich do věže dojede patřičné množství, sebere věž dostatečnou energii k útoku, čemuž je třeba zabránit – řešení je pak nasnadě. Ano budete skutečně ničit kamiony do budovy vjíždějící a to vpravdě nadpřirozenými způsoby. Žádné moderní zbraně, po putujících kamionech budete házet rovnouGod who is hated ohnivé meteory, jichž máte docela slušnou zásobu. Ty ale přestanou po chvíli stačit a tak přijdou ke slovu speciální zbraně, které nakupujete pokaždé před začátkem každého levelu. Jedná se o speciální blesky, tornáda a další nadpřirozené úkazy, která vaše nepřátelská vozidla likvidují rychleji a zároveň efektivněji. Navíc je příjemné, že za ničení kamionů získáváte své peníze zpátky, což umožňuje jejich další použití v dalších levelech.

Co se však autorovi vůbec nepodařilo je ale intro a všechny další předělovací a vysvětlovací obrazovky. Ty jsou možná napsány zajímavým stylem, ovšem ve zcela nepovedené formě. Komu by se chtělo číst kvanta textu před tím, než se pustí do hry, jejíž hratelnost navíc není také zrovna dlouhotrvající. Pohyb sluníčka, které ztělesňuje vaše božství je totiž opravdu pomalé a tak nebudete již v druhém levelu dost dobře stíhat, což je trochu škoda. Kdyby autor věnoval víc času celkovému doladění hry, mohli jsme mít nyní v rukou podstatně zajímavější titul.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz