Getaway – aneb krádeže, honičky a policie

  12:00aktualizováno  18. srpna 1:29
Říkáte si, že pociťujete málo adrenalinu, napětí či zábavy? Už dlouho jste nic pořádného nehráli a chtěli byste si vyzkoušet hru, ve které kradete, přepadáváte obrněné vozy a utíkáte policii? Tak si zkuste tu dnešní.
50

Getaway

Platforma: Freeware
Výrobce: Soundboss

Stáhnout

Get AwayTato hra o honičkách, krádežích a policii opravdu pojednává a tvůrci ze Soundboss se za ní nemusí vůbec stydět. Hra byla vytvořena díky Game Makeru a autoři si dali opravdu záležet. Jistě si vzpomenete na hry typu Jízda 1.0, což byla jen předělávka demo ukázky z onoho Game Makeru. Jezdili jste v ní jen dopředu a museli se vyhýbat dopravě. Dnešní kousek ale přináší mnohem více. Nabízí opravdu velké město, ve kterém si na benzínkách lze doplňovat palivo, můžete přepadávat obrněná vozidla, ale také zdrhat před ochránci zákona a občas vás svou inteligencí pěkně překvapí. Ale jistě vás zajímá co je cílem hry. Pokud jste v dávných dobách hráli na Atari stejnojmenný originál této hry, tak se oproti dnešku téměř nic nezměnilo.

Get AwayVy jako zloděj, pokud chcete hodně peněž, musíte přepadnout nějaké obrněné vozidlo (kde se ono vozidlo nalézá zjistíte pomocí šipky). Po jeho dopadení se vám po městě roztrousí diamanty, které byste měli posbírat, chcete-li nějaké slušné score. Kromě diamantů můžete sbírat i malé odměny v podobě obrázku s dolarem. Obrázky s policií zásadně nedoporučujeme sbírat ! Před těmi se raději dejte na opačnou stranu města. Pokud vás některý z poldů dostane, tak přicházíte o jeden život a o vaše nastřádané peníze. Čím více spácháte zločinů, tím více se po vás pátrá. Můžou vás chytat až 4 policejní vozy a utéct jim není žádná legrace. Ale samozřejmě tu je řešení, jak se policii a dalším problémům vyhnout. Nejlepší je si zajet domů, kde po vás policie přestane dočasně pátrat a můžete si tam uskladnit svůj lup. Při troše štěstí narazíte na speciální bonusy. Těmi se můžete zbavit pár poldů nebo si přibrat nějaké životy na vaše konto. Ale to stále nejsou jediné záchrany před policií. Máte tu možnost pokládat na silnici bomby (samozřejmě á la GTA 2) a pokud si to na ně policie namíří, tak máte o problém méně. Po nějaké době vám může vyprchat veškeré palivo, tak si ho doplňujte, nechcete-li přijít o jeden drahocenný život.

Get AwayPři pohledu na GetaWay si určitě vzpomenete na stařičkou hru Sim City 1. Byly totiž použity všechny její budovy. Celkově se grafika nejeví špatně. I když hra není 3D a nijak úchvatně graficky zpracovaná, tak na vzhled nebudete dávat žádný velký důraz. Spíše se zaměříte na to, jak utéct před policií.

Co se týče zvuků, tak je hra má. Autoři dali přednost menší velikosti před hudbou, takže na nějaké dlouhé koncerty zapomeňte. O hudbu nejsme ošizeni úplně. Alespoň v menu můžete očekávat příjemný hudební doprovod. Ovšem si  budete hodně vychvalovat jednu věc. Policie, když je daleko, tak přestávají postupně jejich sirény houkat a pokud se naopak blíží, tak se houkání zesiluje. Pozoruhodné!

Sečteno a podtrženo: GetaWay vás příjemně pobaví, ale jako každá hra ne navždy. Mohu směle prohlásit, že jde snad o nejlepší hru vytvořenou pomocí Game Makeru, jakou jsme tu kdy měli. Nejlepší pomocí Game Makeru, jinak jen další normální hra na několik chvil, kterou vám i tak vřele doporučuji! Dobrá práce.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz