Gems - vysoce výbušné drahokamy

  12:00aktualizováno  28. března 9:02
Hledáte kvalitní a propracovanou logickou hříčku s obrovským množstvím nabízených prvků, která vám za cenu 0 Kč nabídne dlouhotrvající zábavu? Pak bude Gems tou pravou volbou pro vás ...
70

Gems

Platforma: Freeware
Výrobce: GameCave

Stáhnout

Gems S přihlédnutím k počtu kvalitních projektů, které se v poslední době objevují, musela na zahraniční program Gamemaker změnit názor většina z vás. Vždyť nebýt tohoto čikovného prográmku nedočkali bychom se vysoce kvalitního Čerta a dalších zajímavých projektů, k nimž patří samozřejmě i dnešní logický Gems.

Gems se zpočátku tváří jako jednoduchá a tuctová logická hra s maximálně nadprůměrnou grafikou a tento výraz jí vydrží minimálně do konce poměrně zdlouhavých tutoriálových levelů, po nichž vás ale čeká ta pravá odměna za neskonalou trpělivost. Vše se totiž rozjede vGems e velkém stylu, level bude střídat level a na vás se tak přichystají nové, rozlohou větší a obtížnostně složitější kousky, kde se teprve v plné kráse projeví opravdu všechny z neuvěřitelného počtu možných kostek, „gemů“. Zpracovat kompletní výčet s popisem funkce je tak trochu nad síly této recenze, proto jen jako ochutnávku uvedu velice zajímavé miny reagující na váš pohyb, na odpočítávání času, na průchod určitým místem či na samu rozbušku. Vedle toho se dočkáte i kousků, které vám dovolí se pohybovat jen v určitých nalinkovaných oblastech či nějakých, kterými můžete jednoduše deaktivovat blížící se nebezpečí, tedy tikající bomby.

Vedle široké nabídky možností spočívá kouzlo Gems v zdánlivě jednoduché ale na logiku poměrně náročné koncepce. Na vás totiž bude v každém kole dorazit s červenými drahokamy k jednomu zelenému,Gems čímž je vymažete z herní plochy. To ale nebude vůbec jednoduché díky výše popsanému, stejně jako dalšímu omezení, které se vztahuje na pohyb těchto drahých kamenů. Na vás bude před započetím pohybu z herní plochy myškou vybrat drahokam, s nímž chcete posunout. Následně již vám poslouží kurzorové šipky, kteér ale vždy udají drahokamu určitý směr a ten bude následovat až do chvíle, než barazí do nějakého předmětu. Žádná změna směru jak se vám zachce se zde tedy nekoná – ostatně tento prvek ze hry tvoří právě tu logickou chuťovku, kterou ve skutečnosti je.

Celkově lze Gems doporučit snad každému graficky nenáročnému milovníkovi logických her. Právě pro takové bude Gems tím pravým drahokamem, který se mu na harddisku ohřeje na celkem slušnou dobu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz