Galaxy Invaders – emzáci útočí

  12:00aktualizováno  8. července 11:59
Země je v ohrožení – zase! Vyvoleným jedincem, který by měl odvrátit neustále nájezdy mimozemšťanů na naši domovskou planetu, nebude samozřejmě nikdo jiný než vy. Myslíte si, že to dokážete?
70

Galaxy Invaders

Platforma: Freeware
Výrobce: Sunny Games

Stáhnout

Galaxy InvadersPředělávky starších her jsou dneska v módě. Jinak si totiž neumím vysvětlit vlnu remaků starších klasik, která nás dnes a denně zaplavuje. Došly snad vývojářům nápady, že se stále častěji obracejí k léty prověřeným námětům? Doufám že ne. Spíše bych řekl, že se herní tvůrci snaží nabídnout tituly, po kterých spousta lidí lační. A právě díky jejich fungujícím mechanismům se nemusejí bát, že by je nikdo nehrál. A to je i případ dnes recenzovaných Galaxy Invaders.

Autoři dnešní plné hry se se svým dílkem nějak moc nepárali. Prachsprostě okopírovali stařičké Space Invaders, navlékli je do nového kabátku, tady něco přidali, jinde něco ubrali a dali tomu nakonec název Galaxy Invaders. Zhodnocení, zda to stačí či nikoliv, si ale necháme až na konec článku.

Galaxy InvadersTrochu netradičně začnu zpracováním, protože to je to, co vás jako první praští do očí. Ne, nebojte, Galaxy Invaders nevypadají odpudivě, ba právě naopak. Grafika je nad veškerou konkurencí o pár tříd výše, protože je hezká, moderní a oplývá celou řadou efektů. A právě tento aspekt má velký vliv na výslednou atmosféru, která je mnohdy opravdu povedená. Skoro až tolik, že byste autorům věřili, že pokud ty „hnusný emzáky neodkráglujete, Země půjde do kytek!“ Hudební a zvuková stránka působí mnohem decentnějším dojmem, avšak i přesto se za tyto věci hra nemusí vůbec stydět. Nyní se už ale pojďme kouknout na to, jak se to celé hraje.

Veškeré herní principy jsou naprosto totožné se Space Invaders, tudíž ti, co někdy hráli hru tohoto typu, mají mírnou výhodu. Všichni ostatní si ale nemusí zoufat, jelikož osvojení si všech věcí, co hra nabízí, je skutečně otázkou chvilky. Vžíváte se tu do role pilota kosmické lodi, jehož úkolem je odrážet vlny neustále útočících mimozemšťanů. Za tímto účelem je jeho vesmírná bárka vybavena laserovým dělem, s nimiž je hubení nepřátel mnohem snazší záležitostí. Galaxy InvadersOvšem vaši protivníci nejsou vůbec pasivní – postupně sestupují k vaší lodi blíž a blíž, sem tam vyšlou nějakou střelu, jindy provedou sebevražedný nálet. Všem těmto věcem je samozřejmě třeba se vyhnout. Pokud by se to nepovedlo, přijdete o jeden ze svých tří životů.

Asi nemusím dodávat, že obtížnost hry postupně graduje a vše závisí na levelu, v němž se aktuálně nacházíte. Aby bylo celé vaše počínání snazší, někdy po zabitých nepřátelích zbude nějaký ten bonus. Jednou se tak můžete vybavit štíte, jindy lepší zbraní, potřetí třeba protivníky na chvíli zmrazíte. Ačkoliv jsou Galaxy Invaders zpočátku hodně zábavní, v pozdějších fázích může začít hra trošku nudit. Není se asi čemu divit, protože je to pořád o tom samém, proto by nebylo od věci, kdyby došlo na nějaký osvěžující prvek. Bohužel však nedojde...

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz