Free Parking 2 - ochraňte své parkovací místo

  12:00aktualizováno  11. září 4:49
Dnešní futuristická hra je svým námětem blízká každému obyvateli většího města. Sehnat parkovací místo je totiž stále palčivější problém. V dnešní akční strategii musíte zabránit stovkám příživníků, aby obsadili právě to vaše volné místečko.
70

Free Parking 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Best Game Ever

Stáhnout

Free Parking 2Americké katastrofické filmy nás pravidelně zásobují v šílených scénářích možnými pohromami, jež mohou zemi postihnout. Jeden z mých gamebooků vypráví o katastrofě docela uvěřitelné: nejvíce ceněnou komoditou v tehdejší postapokalyptické společnosti byl benzín. Ovšem futuristické prostředí dnešní hry je postaveno na problému, se kterým se setkávají obyvatelé větších měst dnes a denně – nedostatku parkovacích míst. Představte si vyprahlou planetu, na které musíte ochránit svůj box před nájezdy stovek příživníků, kteří by zde rádi ponechali svůj vůz parkovat zcela zdarma. To samozřejmě nemůžete ponechat bez odpovědi a zápletka je na světě. 

Dvojka v názvu je tak trošku mystifikace. Od první verze (jiní by ji označili jako betu) se mnoho neliší, váš automobil se dočkal větší detailnosti a oskinování, jinak zůstalo téměř vše při starém. Boj probíhá uvnitř jakési obrovské kostky v Free Parking 2 marsovské krajině a jde vlastně o jediný level s pevným časovým limitem. Při opakovaném hraní jde o dosažení co nejmenšího počtu ilegálně zaparkovaných aut, což se může zdát snadné, ale výsledek se dostaví až po delší době a preciznost po mnoha odehraných kolech.

Vaše obrovské vozítko je poněkud neohrabané, čemuž napomáhá i styl otáčení. Nejprve natočíte kameru směrem, kterým chcete vyrazit, pak musíte jet vpřed a vozítko se pomalu tomuto směru přizpůsobí. Na nějaké bleskurychlé otočky na místě opravdu nelze spoléhat. S takovýmto potenciálem byste jen těžko zabránili šikům vozítek, které se k vám blíží ze všech stran. Naštěstí za jejich ničení získáváte body, jež je možné proměnit za laserové obranné věže nebo lze vybavit vozítko raketometem či zvýšit jeho rychlost. Free Parking 2 K věžím se hodí také protitankové a protiletadlové střílny, protože po čase na ně budou útočit letadla a tanky.

Free Parking 2 má trojrozměrnou grafiku, se kterou jsem měl při některých rozlišeních problémy: část plochy tvořilo podivné rušivé stínování. Celkově vzato je však pohledná a líbil se mi nápad s budovami a pozadím, které byly částečně otexturované a měly zvýrazněné hrany jako u drah v arkádě Marble Madness. Hudbu tvoří jediný song, u kterého mně však ani opakované hraní ve smyčce nijak nevadilo, škoda ovšem rušivého razantního zvyšování a snižování hlasitosti. Freeparking 2 vám můžu doporučit ke stažení, i když se jedná o jednorázovou záležitost, která se po čase omrzí.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz