Football Challenge 2010 - fotbalový svátek začíná

aktualizováno 
Asi nejpovedenější fotbalový simulátor přichází již ve třetím pokračování. A právě před startem fotbalového Mistrovství světa!
94

Football Challenge 2010

Platforma: Freeware
Výrobce: Greentube

  • grafika
  • animace
  • horší ovládání

Stáhnout

Football Challenge perex

Football Challenge 1Společnost Greentube je již několik let nekorunovaným králem 3D sportovních her. Jejich série sjezdového lyžování SkiChallenge je již tradičním průvodcem zimní sezónou. Tu letní vyplňovali buď automobilovými simulátory nebo simulátory sjezdu na horských kolech. Naštěstí se vrhli i na fotbalové simulátory a letos se tak již potřetí setkáváme se sérií Football Challenge. Pokud se tedy nemůžete dočkat Mistrovství světa, můžete si čas ukrátit právě u dnešní hry.

Fotbalových simulátorů je mezi freewarovkami poskrovnu a většinou šlo o arkádové variace a na hony realitě vzdálené pokusy. Football Challenge je jiný a každý rok se vylepšuje. Pohyb hráčů je poměrně věrně ztvárněn, poměrně často narazíte na reálné situace jako standardní situace, ofsajdy, penalty a samozřejmě autová vhazování. Některé situace se ovládají odlišně, ale zase máte lepší přehled o situaci a jsou snímány bližšími kamerami než klasická hra. Téměř každá větší šance, fauly a góly jsou zaznamenány a přehrávány jako v televizním přenosu. Navíc je možné si po skončení zápasu celý záznam přehrát. Hra běží ve zkráceném režimu, takže se nemusíte bát, že byste strávili u obrazovky celých devadesát minut. Klidně se ale dát (nebo obdržet) za tu dobu šest až osm gólů.

Football Challenge 1K ovládání využijete mimo šipek jen dvě klávesy: pro přepínání mezi hráči a střelu + přihrávku + skluz. Bohužel se jedná o jednu z hůře zpracovaných stránek. Vaši hráči jsou často pomalejší než soupeř, takže vaši obránci jsou s výjimkou velkého vápna neustále ve stíhacím závodě a jedinou možností k odebrání míče je skluz na hranici pravidel. Také přepínání hráčů je hodně o náhodě a bohužel nebývá vybrán ten spoluhráč, který má k míči nejblíž a spíš se přepínají po liniích. Často tak spoléháte na brankáře nebo neschopnost útočníků trefit branku. Co se týká útoku, zapomeňte na nějaké bago v brazilském stylu. Nejúčinnější jsou kolmice na útočníka, úprk po straně nebo centr do malého vápna. Šance dát gól přes třeba přes čtyři přihrávky ve vápně je velmi nízká. Football Challenge 1Přestože není ovládání ideální, po pár hrách se dá dostat do krve a přehoupnout poměr držení míče ve svůj prospěch.

Jak už bývá u Greentube zvykem, můžete si zatrénovat offline proti počítači, ale těžiště leží v online zápasech. Sezóna začíná v těchto dnech, takže můžete naskočit do rozjetého vlaku. K dispozici jsou různé verze pro státy, ale každá obsahuje i anglickou mutaci. Liší se pouze tím, jací reklamní partneři se vám budou podbízet na billboardech kolem hřiště a v reklamních pauzách. Football Challenge 2010 jde ve šlépějích svých předchůdců. Inovací je poskrovnu, ale grafika je opět o něco detailnější, stejně jako animace. Mezi freewarovkami opět nemá konkurenci. A asi ji ani v dohledné době mít nebude.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

94 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 321 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz