Flag - jednoduchá logická klasika

  12:00aktualizováno  17. června 5:40
Znáte klasické Hledání min, jež je již po mnoho let povinnou výbavou operačního systému Windows? jestliže je vaše odpověď kladná, pak se bůdete ve Flag cítit jako doma - je této hře totiž velice podobný.
50

Flag

Platforma: Freeware
Výrobce: Smayds

Stáhnout

Flag Klasickou hru Miny, která tvoří součást operačního systému Windows již od jeho ranných verzích až do současnosti bude znát bezpochyby většina z vás. A není se čemu divit, ještě před několika lety patřil k nejpříjemnějším logickým kratochvílím, k nimž se velká část počítačových uživatelů uchylovala. V současné době jich však stále více ubývá což souvisí s nástupem nových logických hříček a to jak freeware tak i komerční scény. Pokud pak hledáte srovnatelnou zábavu s Minami, rozhodně byste neměli minout vcelku jednoduché, leč zábavný Flag.

Ten z klasiky jako Miny přímo vychází a dalo by se říct, že je konceptně víceméně totožný až na několik málo detailů. Tím prvním je celkové vzezření hrací plochy. Po spuštění se bez možnosti jakéhokoliv nastavoFlag vání (v Minách jste mohli ovlivnit velikost hrací plochy a s tím spojenou obtížnost) ocitáte přímo na virtuálním stole, po němž je rozmístěna velká spousta zelených kartiček. Pokud byste se naivně domnívali, že budeme hrát pexeso, jste na velkém omylu. Místo k sobě patřících dvojic totiž musíte v této změti kartiček nalézt jednu jedinou označenou červenou vlajkou.

Zpočátku vám dost možná bude úkol připomínat příslovečné hledání jehly v kupce sena, není tomu tak docela. Zatímco v kupce sena vás nikdo ke správnému místu nenavede, ve Flag máte hned několik pomocníků. Začnete tedy odkrytím první karty, přičemž je hned několik možností toho, co se na ní může objevit. Buď budete mít smůlu, narazíte na minu a všechny dosud otočené kartičky zmizí (platí pro pokročilejší fázi hry, na začátku to zase až takovou roli nehraje), nebo bude místečko prázdné, což neznamená zhola nic nebo se nejpravděpodobněji objeví nějaké to číslo. To Flag je ve Flagu jedním z nejdůležitějších vodítek na cestě za úspěchem. Ono číslo totiž neznamená nic jiného, než počet políček, které je toto místo vzdáleno od místečka s vlajkou. Podle toho se je tedy třeba řídit a hledat další políčka přesně v takovéto vzdálenosti. Kromě čísel se mohou taktéž objevit šipečky, které pro změnu ukazují směr, jimiž se máte následně vydat. Zpříjemněním pak jsou občasné bonusové políčka, které třeba zdvojnásobí počet bodů ap. Ty se však vyskytují jen opravdu zřídka a natrefit na ně nebude tak úplně snadné.

I přes to všechno nabízí Flag maximálně srovnatelný zážitek s konkurenčníma Minama a pro mě osobně ani to ne. Kdybych tedy zatoužil po hře podobného konceptu, raději bych opět po letech otevřela staré dobré Windows Miny. Sice jsou graficky jednodušší, ale na druhou stranu podstatně zajímavější. Jako zajímavou alternativu lze Flag rozhodně akceptovat.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz