Fight 2 - hvězdné války ve čtyřech

  6:37aktualizováno  18. srpna 2004 3:52
Zábavná simulace soubojů ve vesmíru Fight 2 umožňuje na jednom počítači hru až čtyřem hráčům. Perfektní grafika, 12 zcela odlišných vesmírných korábů a vysoká hratelnost slibují zábavu na dlouhou dobu. Pokud máte při ruce živého protihráče, rozhodně neváhejte...
40

Fight 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Shatterstorm

Stáhnout
Fight 2

Podobné hry znáte především z hracích automatů. Na PC se bohužel příliš nevyskytují a je to škoda. Fight 2 si totiž svou hratelností a z ní pramenící zábavou rozhodně nezadá s mnohem serióznějšími tituly. Na hru zdarma nabízí velmi slušný počet vesmírných lodí, jejichž vlastnosti jsou naprosto odlišné. Bojovat je možné sám proti počítači nebo až ve čtyřech hráčích u jednoho PC. Nejlepší je, pokud jste na tuto hru alespoň dva. I na nejnižší úroveň jsou totiž počítačem ovládané rakety značně nepříjemným soupeřem.

Grafické zpracování této hry je vzhledem k její nulové ceně na velice slušné úrovni. Uprostřed hrací plochy se nachází planeta a kolem ní prolétá volitelný počet šedých meteorů. Dvě až čtyři rakety dokáží tento na první pohled poklidný obrázek značně oživit. Každá z dvanácti lodí má dva druhy zbraní, které jsou od ostatních odlišné i po grafické stránce. Při každém zásahu se objeví malý výbuch, a pokud se jedná o zásah kritický, zničená loď začne hořet. Do toho vyhrává akčně laděná muzika. Střelbu, zásahy a výbuchy dokreslují kvalitní zvukové efekty.

K ovládání raket postačí pouhých pět kláves. Kromě změny směru a zapnutí motoru lze používat primární a sekundární zbraně. Přinutit rakety k pohybu správným směrem však není nikterak jednoduché, jelikož ve vesmíru nelze zastavit jinak, než otočením lodi a zapnutím motorů. Na takové manévry však rozhodně nebudete mít čas. K ovládání ještě jednu poznámku. Nezapomeňte před spuštěním nainstalované hry zvolit funkce jednotlivých kláves pomocí souboru Setkeys.

Samotná hra začíná stanovením počtu kreditů, za které si budete kupovat nové lodě. Standardně je nastaveno 300 kreditů, což postačí v průměru na 10 raket. Ceny jednotlivých typů totiž nejsou stejné a pohybují se v rozmezí od 8 do 40 kreditů podle kvality výzbroje. Podle typu hry pak začíná týmový boj nebo přestřelka všichni proti všem. Pokud hodláte soupeřit s počítačem, připravte se na to, že je neuvěřitelně rychlý i na nejnižší obtížnost nazvanou "LOOSER" (poražený), což skutečnému výsledku bojů zdaleka neodpovídá. Optimálnější je rozhodně protivník živý, kterého lze na rozdíl od počítače s trochou štěstí porazit.

Další maličkost, která každopádně potěší, je detailní možnost nastavení pravidel hry. Kromě počtu hráčů a jejich rozložení do týmů, lze volit zda si bude možné vybírat z jednotlivých typů lodí nebo zda budou přidělovány náhodně. Dále je možné nastavit počet nepříjemných meteoritů, pravděpodobnost kritického zásahu, asistenci slabším hráčům a také dvě úrovně počítačových pilotů, které bych označil jako pilot nepřemožitelný a nezasažitelný.

Celkové představuje hra Fight 2 celkem slušnou zábavu, ke které přispívá hlavně odlišnost jednotlivých raket a jejich zbraňového vybavení. Než zjistíte, jak kterou z lodí efektivně využít, uběhne poměrně hodně času. Teprve poté zkuste vyzvat na souboj počítačové piloty. Pokud uspějete, přijměte mou upřímnou gratulaci...

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Meteor, Meteorit, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz