Everyone Loves Active 2 - barevná lahůdka

  12:00aktualizováno  1:15
Náhodně generované pozadí dává této návykové akční hře prvek originality a jedinečnosti. Možná právě proto si získala srdce mnoha zahraničních hráčů, tedy i porotců v zahraniční soutěži.
80

Everyone Loves Active 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Kyle Pulver

Stáhnout

Everyone Loves Active 2Procedurálně generované hry. To byl námět již před časem uzavřené soutěže, která vyprodukovala neskutečná kvanta kvalitních her. Na těch je navíc krásná právě jejichž náhodnost a tudíž i vhodnost pro opakované hraní. Myslím že nic nezkazím, když prohlásím, že Everyone loves active 2 patří k těm nejlepším. Ostatně stačí nahlédnout do jakékoliv diskuze, která jenom září pochvalnými superlativy.

Důvodů je hned několik. Škarohlídové by mohli namítat, že se jedná jen o další frenetickou střílečku odehrávající se na jediné obrazovce. Kouzlo této hry ale spočívá právě v této obrazovce. I když by se nemělo začínat popisem grafické stránky, v tomto případě je nutné udělat výjimku. A to především kvůli pozadí hry, jež je vykreslováno v reálném čase. Na tom Everyone Loves Active 2by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se na něm zcela náhodně neobjevovaly různé čáry a jiné abstraktní prvky zcela vkusně rozmáznuté. Pozadí a jednotlivé prvky zkrátka vypadají úžasně a nelze k nim mít jediné výtky. Ostatně se jedná o jednu z nejlepších věcích na Everyone loves active 2 vůbec.

Ani hratelnost naštěstí nezůstává za technickým provedením pozadu. Vaším úkolem bude zhostit se ovládání malého objektu, který ze sebe i přes svou nenápadnost dokáže vysílat v celkem slušné rychlosti malé projektily. Ty při soustavné střelbě vytváří řetězec, který můžete postupnými pohyby různě rozvlnit, což vytváří zajímavé efekty. Především se zdeEveryone Loves Active 2 hraje na účinnost a tak je třeba projektily zasáhnout co možná nejvíce nepřátel. Těch je několik druhů, většinou přichází ve skupinkách, různě se řadí a disponují rozličnými zbraněmi. Buď na vás tedy vyplivují své drobné projektily a nebo při zásahu a rozpadu kolem sebe metají větší kusy. Ty vás nesmí zasáhnout, na druhou stranu je zajímavé, že pokud zasáhnou vaše nepřátele, vybuchují i oni. Takto může dojít k zajímavé řetězové reakci, za níž jsou bonusové body. Pozoruhodný je i tvar mnohých protivníků. V průběhu hraní se setkáte s jedinci ve tvaru obrovského srdce, jež dokonce na obrazovku hází lítostivé zprávy. Na ty ale nelze brát ohled a tak je třeba nemít i s tímto druhem nepřátel žádné slitování.

Everyone loves active 2 je vizuálně perfektní a hratelnostně nadprůměrná hra, jež vám díky náhodně generovaným prostředím vydrží déle než její konkurence. A to je jen jeden z důvodů, proč byste si ji měli stáhnout...

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz