Ede Kowalski - správný muž zákona

  12:00aktualizováno  9. dubna 8:11
Ještě mám živě v paměti, jak jsem recenzoval gangsterskou gamesku War V4 a po krátké době jsem si vybral další hru, která má s tou předchozí něco trošinku společného. Tentokrát však nebudete se zloději jedna ruka, ale budete mít za úkol je trošinku prohnat, a to na policejní stanici.

Ede Kowalski

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout
Ede Kowalski

Ještě mám živě v paměti, jak jsem recenzoval gangsterskou gamesku War V4 a po krátké době jsem si vybral další hru, která má s tou předchozí něco trošinku společného. Tentokrát však nebudete se zloději jedna ruka, ale budete mít za úkol je trošinku prohnat, a to na policejní stanici. A ještě jedna rada: Dávejte pozor na to, koho zatýkáte, protože třeba panáčkovi, který jen nemůže usnout, a proto si vyšel ven, by se zatknutí vůbec nelíbilo.

Klonů hry Moorhuhn vzniklo opravdu velice mnoho a snad žádný z nich se nemůže chlubit tím, že by měl nějaký kvalitní příběh. Většinou je zde kratší nebo i delší popis, ale příběh chybí a stejně tak je to i u této hry. Už jsem se zmínil, že jde o další variaci veleznámého zabíjení slepiček a to rozhodně na originálnosti moc nepřidá. Navíc mi přijde, že nejméně třetina všech freewarových her se Moorhuhnem inspiruje, protože lidé rádi vsázejí na osvědčené (a osvědčeně úspěšné) způsoby.

O co vlastně ve hře jde: ocitáte se v roli nočního hlídače města - zda jste strážník či příslušník FBI, to opravdu nevím, ale váš úkol je jasný. Noční město je plné všelijakých zlodějů, lupičů, pobudů a váš úkol říká, abyste jich co nejvíc pochytali. Kurzor myši se vám hned po zapnutí hry změní na policejní pouta a právě jimi budete klikat na všechny podezřele vypadající osoby a to zejména trošku obézní chlapíci v pruhovaných košilích a elegantně vypadající osůbky v černých kabátcích a hůlkou, kteří si z domků odnášejí zásadně jen cenné Ede Kowalskipředměty, zejména ty dozlatova zabarvené. No, a právě za tyto osůbky dostáváte bodíky podle toho, koho jste chytli a kde jste ho chytli (jestli při činu, nebo před či po něm).

Dále, jak již jsem se tu zmiňoval, nesmíte chytat nevinné, protože za to jsou vám body odečítány. Za všechna neviňátka bych uvedl babičku Ommu, strážníka Straighta, pejska Fido nebo opraváře Oskara. Zloděje můžete čekat opravdu všude, protože jim nic není svaté - potkat je můžete nejčastěji v rodinných domcích, v továrně, u přístavu nebo i u kostelíku. Dobu vaší směny určuje čas, zobrazující se v pravém horním rohu obrazovky, na začátku máte na výběr z dvou, jedné a půl, nebo pouze jedné minuty, kolik si zvolíte je jen na vás. Po uplynutí vyměřeného času se před vámi zjeví tabulka s High score a pokud se Vám tato hra povedla, bude tam nově vryto i jméno, které jste si zvolili. Ovládání hry se provádí pouze levým tlačítkem myši - tím zatýkáte dotyčné hříšníky, bohužel žádné bonusy pro vylepšení skóre jsem ve hře nenašel a pravděpodobně se tam ani nezjevují. Hra vypadá, jako by byla vytvořená ve Flashi a všechno tomu i nasvědčuje, přesto jsem žádný důkaz nenašel, respektive jsem ho vůbec nehledal :-). Co je na této freewarové hře opravdu podivuhodné, je možnost odinstalování, na což drtivá většina vývojářů freewarovek zapomíná. Chválím to proto, že mě pak doslova unavuje po různých hrách mazat ikonky v nabídce start, na ploše a vůbec na mnoha místech, kde to zapatlává disk. Další potěšující zpráva je, že hra samotná má pěkné menu a v něm je zařazen i slušný popis s obrázky, bohužel ne v naší rodné češtině, ale v jazyce našich západních sousedů, kteří poslední dobou začali na freewarových hrách a webech pracovat opravdu v chvályhodném tempu.

Ede Kowalski

Tato gameska byla vytvořena za podpory německé firmy ETS vyrábějící hlavně elektrospotřebiče a bezpečnostní prostředky (jakého druhu? - by editor :-). Je dobře, že si alespoň některé firmy uvědomují význam slova reklama a herní obci se takovéto kampaně určitě zalíbí a třeba si potom výrobky takovýchto firem zakoupí.

Co se týče grafiky ve hře, dá se říci, že je na vysoké úrovni. Spíše legračně zpracované postavičky a panďuláčkové vám často mohou přivolat úsměv na rty a hned lepší náladičku. Zábavy si užijete až až, neboť autoři si dali záležet na detailech a opravdu se jim to vyplatilo. Hru doprovází skvělá, atmosféru doplňující hudba a občas zacinkání pout při zatýkání, houkání alarmů, nebo rozbíjení oken. Sečteno a podtrženo jste narazili na zajímavý titul, který se přes malé chybky a částečnou neoriginálnost zpracování těší nemalé oblibě v zahraničí, a tak doufám, že se bude líbit i vám.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz