DevilMaze II – Igorova zapeklitá bludiště

  12:00aktualizováno  3. července 11:14
Dnes máte možnost zahrát si labyrintovou arkádu od ruského tvůrce Lavrinenkova Igora. Projděte s panáčkem zapeklitým bludištěm plným různých nástrah a likvidujte monstra na cestě do dalších levelů!

DevilMaze 2

Platforma: Freeware
Výrobce: LISSOFT-multimedia

Stáhnout

DevilMaze 2 Surfováním po internetu má člověk možnost dostávat se blíže věcem, které by se k němu bez tohoto skvělého média snad nikdy nedostaly. Dochází k prolínání světů, kultur i lidských idejí a tato difůze informací má za následek, že vám dnes mohu představit hru Devilmaze II, jež vznikla v Rusku. V zemi, která má jistě co nabídnout světovému softwarovému průmyslu. Odtud se k nám dostala i legendární a do našich hráčských srdcí navždy vepsaná logická hra Tetris, kterou dodnes programátoři po celém světě předělávají a vzniká tak mnoho variací na toto herní téma. Z této země se do světové sítě dostává i známý antivirový balíček Kaspersky Anti-Virus a plno dalších programů, které jsou přeloženy do angličtiny a svůj původ tak nedávají příliš najevo. Chci tím říci, že dobré programátory najdeme všude po celém světě a je to skvělé, že máme možnost seznámit se s jejich tvorbou.

Hru, kterou bych vám dnes rád nabídl, vytvořil ruský programátor Lavrinenkov Igor. Jistě jste už podobný typ hry viděli, jedná se o jednu z mnoha labyrintových arkád, jako je například Crocodile’s Eyes. DevilMaze 2V této zábavné pařbě ovládáte malého panáčka a vaším cílem je vysbírat všechny krystaly a projít bludištěm k východu, bez toho, že by jste se dotkli všude pobíhajících monster, neboť to by vám ubralo zdraví. Prvních pár kol lze projít bez většího problému, aniž by jste věděli, že můžete své nepřátele zneškodnit pomocí klávesy CTRL. Avšak o několik levelů dále se bez promyšleného střílení neobejdete. Vaše zbraň je vybavena neomezeným zásobníkem, ovšem nemůžete vystřelit více nábojů najednou. Cestou máte možnost sebrat různé prémie, čímž získáváte vyšší score, energii nebo lepší zbraně.

Příšerky, jež jste nuceni likvidovat nejsou obdařeny žádnou inteligencí, ale zato je jich tu požehnaně. Pohybují se podle jednoduchého algoritmu – odrážejí se od stěn a opisují tak stále stejnou trajektorii. Někdy ty potvůrky chodí ve skupinkách, jindy jsou zase naprogramováni se zpožděním vůči ostatním a to potom vytváří úžasnou choreografii pohybů a barev.

DevilMaze 2 Každé kolo je složeno ze čtverečkové plochy (17x25) a obsahuje neprůchodné zdivo. Některé z těchto překážek zmizí poté, co nasbíráte určitý počet krystalů. Hra vyžaduje jistou dávku trpělivosti, jelikož dá těžkou práci strefit se do rychle se pohybujících cílů. Po nějaké době přijdete na to, že lékárniček je ve hře celkem dost a tak vůbec nevadí, když některé levely zdoláte probíhaje skrze své nepřátele.

Na této gamese se mi nejvíce libí, že vždy, když si myslíte, že už vás nemůže naprosto vůbec nic překvapit, tak se pokaždé objeví něco nového. Například v některých vyšších kolech na vás budou přes obrazovku padat krásné sněhové vločky. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že mi nic neubírají a že tu slouží jen jako zajímavé zpestření.

DevilMaze 2 Pochvalu si také zaslouží možnost ukládání rozehraných kol a to pouhým stisknutím kláves F1 až F6, odpadá tak vymýšlení názvu pro uložení pozice. Devilmaze II má přes padesát levelů plných nástrah a zapeklitých labyrintů, které vám nedají chvilku klidu, dokud je všechny nezdoláte. Na konci jste odměněni možností zapsat se do seznamu úspěšných hráčů seřazeného podle získaného score.

Po celou dobu vás budou doprovázet známé ruské melodie. Ty dokáží vyvolat zvláštní herní atmosféru. Vše působí velkolepě, artefakty se vesele pohybují a vytváří celkový dojem bohatého varietního představení.

Kolik her poznáš, tolikrát jsi člověkem. Proto neváhejte a stahujte!


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz