Crazy Patterns - vyhněte se všem projektilům

  12:00aktualizováno  25. března 6:51
Jako Neo v Matrixu se budete cítit v Crazy Patterns, který nabízí prakticky totožný zážitek, pouze zabalený do 2D prostředí. Pokud si tedy také vzpomínáte na efektní scénu s uhýbáním projektilům, zalíbí se vám i dnešní hra.
60

Crazy Patterns

Platforma: Freeware
Výrobce: Cactus

Stáhnout

Crazy PatternsCrazy Patterns se zcela jistě nestane hitem, neuchvátí statisíce hráčů celého světa a dokonce se s největší pravděpodobností na disku těch, kteří si ji přeci stáhnou, dlouho neohřeje. Existuje ale minimálně jeden dobrý důvod, proč hru do nabídky Plných Her zařadit – jedná se totiž o učebnicový případ toho, jak málo stačí k tomu, aby vznikla alespoň takto nadprůměrná hra.

Crazy Patterns je víceméně klasickou akční hrou, i přes to se v ní ze začátku možná budete mít stejně jako já problém zorientovat. Není zde žádná namakaná vesmírná loďka Crazy Patternss futuristickými kanóny a zásobou projektilů jako celá Evropa. Naopak, v této hříčce se ujmete ovládání takového malého šedého a nevýrazného puntíku, jehož počáteční pozice je ve spodní části obrazovky, zhruba uprostřed.

Celá herní plocha je statická to ale neplatí pro objekty na ní se pohybující. Pro vás bude stěžejní jediný výrazný prvek na herní obrazovce a tím je šedý panel umístěný zhruba v jejím středu. Na tom se ze začátku skví číslice nula, načež začne kolem sebe chrlit světelné paprsky, častokrát do všech směrů a různou rychlostí. Všechny tyto bílé puntíky jsou pro vás smrtelné a v žádném případě nesmí dojít k jakékoliv interakci, naštěstí se můžete alespoň trochu bránit. A to ne za použití vlastní zbraně, nýCrazy Patternsbrž prostým uhýbáním. To vám značně usnadňuje zabudovaný slow-motion, který funguje jako ve většině ostatních her, tedy na určitou dobu zpomalí všechno okolní dění a vy můžete jednoduše prokličkovat mezi blížícími se projektily.

Cílem hry ale samozřejmě není jen uhýbat blížícím se paprskům, ale nasbírat co největší skóre, čehož lze samozřejmě dosáhnout jen a pouze navyšováním čísla na středním panelu. A naznačím.li vám, že číslo je závislé na počtu vašich projektilů, které panel strefí, myslím že budete okamžitě vědět, co dělat. V akci pak vše vypadá značně freneticky a střílet a ještě do toho uhýbat se často ukazuje jako takřka nadlidský úkon. I přes to se ale může Crazy Patterns pochlubit zajímavým nápadem, který je zpracovaný s lehkostí a jednoduchostí, což ale výslednému dojmu vůbec neškodí, spíše naopak. Jestliže tedy holdujete akčním hrám, nemusíte již déle váhat ...

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz