Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Caveman Craig - vlastní pravěká tlupa

  1:16aktualizováno  2:06
Pravěká civilizace je již dávno zapomenutá, Caveman Craig nám proto dává příležitost vyzkoušet si v těchto podmínkách alespoň dočasně žít jakožto vůdce jednoho domorodého kmenu. Uživíte se v této simulaci života?
80

Caveman Craig

Platforma: Freeware
Výrobce: RhysAndrews

Stáhnout

Caveman CraigNová soutěž spuštěná pod křídly zahraničního serveru Yoyogames již začíná plodit své první ovoce. Ostatně do konečné uzávěrky zbývá snad akorát několik málo desítek minut. A tak přišel na svět troufám si tvrdit jeden z nejoriginálnějších projektů, jež se dosti vzdáleně inspiroval v hrách jako je třeba The Sims – ano, jedná se o simulaci života a to v pravěkém stylu.

To se promítlo do volby hlavního hrdiny. Mírně napřímená postava jednoho z předchůdců člověka dnešního typu, oblečená do Caveman Craigjednoduchého modelu, který je úsporný a teplá zároveň, přičemž jednoduché linie střihu dávají jasně najevo, že se jedná o model z doby kamenné. Tento jedinec pak stojí v čele kmenu, jež ení prozatím na světě. Abyste mohli začít pořádně hrát je potřeba jej nejprve vytvořit, k čemuž bude rozhodně potřebné projít si důkladně tutoriál. Jako se mi na vlastní kůži podařilo zjistit, bez něj si ve hře ani neškrtnete – jeho prozkoumání ale rozhodně za tu kupu zábavy stojí. Hra se totiž řadí k těm originálnějším projektům, kde budete jakožto velitel kmene vytvářet nové příslušníky, živit je, přiřazovat jim povolání a učit je několika základním dovednostem.

V praxi to vypadá jednoduše. Z horního panelu vyberete takový počet pravěkých lidí, jako vám limit jídla dovoluje. Zvolit je možno ze tří druhů, přičemž prvním jsou lovci. V pravomocích lovce je uhýbat před nepřátelskými střelami a zabíjet dinosaury. Jejich mrtvá těla poté ze Caveman Craigzemě sebere Sběrač a dotáhne je do jeskyně, stejně jako se postará o sběr nejnutnějších bobulí. Poslední typ se orientuje na zpracování potravy, která tak pomáhá získávat větší zásoby a tím vám umožňuje časem na herní pole přidat další jedince. A o tom to vlstně celé je, přičemž nově připuštění „vojáčci“ nebudou už hotové výrobky, nýbrž tupí jedinci s minimálním IQ a jen několika málo vlohy. Přesněji jsou tyto vlohy celkově dvě, přičemž rozvinout je musíte v plnohodnotnou schopnost. To znamená jedince si k sobě připoutat a schopnosti ho naučit. A to jedině jednoduchým způsobem napodobování. Vše lze demonstrovat kupříkladu na lovci. Poté, co jej vytvoříte, prostě se vydáte lovit, jedinec to brzy okouká a poté, co si osvojí obě schopnosti, stane se na vás zcela nezávislý a bude lovit bez vaší pomoci. Pokud takto vychováte všechna různá povolání, bude celý pracovní řetězec plnohodnotný a vše bude fungovat samo.

Hraní ….. je možné rozdělit do několika fází. Za prvé je to otravné učení základních schopností, načež příjde naprosté nadšení ze skvěle vyvinutých herních principů. Poslední fáze je již naprosto stereotypní a v mém případě se dostavila bohužel dříve, než bych čekala. I tak je ale tento projekt nezvykle originálním a graficky přitažlivým.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...