Brave Honey Bee - pozor na ostré hroty

  12:00aktualizováno  1:35
Nejen medem je živě včela. Občas si stejně ráda vychutná trochu adrenalinu, jež se rozproudí jejím drobným hmyzím tělem. A právě takovou zkouškou odvahy je tato letecká arkáda.
60

Brave Honey Bee

Platforma: Freeware
Výrobce: Grickmin

Stáhnout

Brave Honey BeePokud se jako hlavní hrdinka freewarové hry objeví krásně žlutá včelička, jedná se zpravidla o téma, které alespoň úzce hraničí s medem. Možná proto bude Brave Honey Bee pro mnohé velkým překvapením. Místo schopnosti sbírat med se totiž hlavní hrdinka chlubí zcela jinou předností, na níž tvůrci her tak nějak zapomínají – svou odvahou.

Pokud by totiž odvážná skutečně nebyla a nedokázala by projít ani malým zlomkem levelů, který ji zde ve skutečnosti čeká. Ty jsou totiž posety ostrými bodáky, jež jsou pochopitelně zdraví nebezpečné. Cílem je vše hladce proletět a v ideálním případě přistát na jedné z nachystaných plošinek sloužících k odpočinku. Ty mají naštěstí i další využití. I když to vypadá trochu Brave Honey Beezajímavě, včelička s sebou vlastně tahá i malý počítač, který lze daleko přesněji označit jakýmsi save pointem. Stiskem klávesy A jej jednoduše položíte na zem a tím si zajistíte, že při příští smrti se vaše maličkost objeví právě na tomto místě. I když to může znít trochu zbytečně, tuto drobnost se rozhodně nevyplatí podceňovat. Umírat totiž budete nespočetněkrát a klidně i pětkrát při průletu jedinou obrazovkou a čím kratší cestu budete nuceni opakovaně absolvovat, tím lépe.

Důležitou drobností, kterou jsem prozatím nezmínila je ovládání. To je situováno jednoduše na kurzorové klávey, přičemž oproti klasickým hrám bude ještě navíc třeba korigovat létání. To zvládá šipka nahoru. Tu ale nestačí držet, musíte ji dokolečka mačkat, přičemž každé stisknutí znamená mávnutí křídly a tedy i posunutí se o fous nahoru. Až překvapivé a nezvyklé je, jak rychle včela padá k zemi v případě, že chvíli nemačkáte klávesu nahoru. Z tohoto pohledu si tedy vaše prsty během hraní moc neodpočinou… Mačkat budete neustále a zároveň i Brave Honey Beesledovat výšku, v níž se hrdinka pohybuje. To je velmi důležité, neboť se budete téměř neustále pohybovat úzkými tunely sevřenými mezi dvěma řadami ostrých bodáků vyceněnými jako čelisti hladového masožravce. Terén se bude časem ještě více ztěžovat, přibudou převisy kde bude nutné v rychlosti zvýšit výšku letu a následně ji opět razantně srazit dolů, což jasně prověří vaši přesnost.

I tak je ale Brave Little Bee pouze malou mini hrou, které chybí několik málo dodatečných nápadů proto, aby mohla dostat větší hodnocení. Pokud by se včela za letu unavovala a nebo by byl do konceptu zakomponován další motivační prvek, bylo by vše podstatně zábavnější.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz