Blocks 3: Ultra - království logiky

  12:00aktualizováno  31. srpna 2004 2:22
Chcete-li se přesvědčit o úrovni svých intelektuálních dovedností, nebo se chcete prostě jen dobře pobavit, pak si rozhodně nenechejte ujít hru Blocks 3, ve které na své vyřešení čeká velké množství zapeklitých logických problémů.
50

Blocks 3

Platforma: Freeware
Výrobce: An Ly

Stáhnout

Blocks 3

Všimli jste si už, v kolika logických hrách je vaším úkolem přesouvat po mapě různé kamenné nebo jiné bloky? Takových her je nepočítaně, ale i přesto se občas objeví nějaký opravdu zajímavý projekt, kterému se podaří připoutat vás k obrazovce monitoru na dlouhé hodiny. Jednou takovou hrou je i Blocks 3.

Co se týče cíle hry, nečeká nás žádné velké překvapení. Po herní ploše je důmyslně rozmístěno několik žlutých symbolů, které musíte, pro úspěšné vyřešení levelu, všechny sesbírat. To budete dělat prostřednictvím dívky Audrey, jejíž postavu ve hře ovládáte. Naneštěstí, cesta k symbolům je vždy nějak ztížena, a tak budete muset rozlousknout nejeden logický problém, než se vám podaří projít celou hrou. Obtížnost jednotlivých úrovní přitom variuje od těch úplně triviálních až po velice zapeklité rébusy, kdy si už budete říkat, že řešení neexistuje. Nakonec se ale ukáže, že všechno jde, když se chce. Jak už bylo řečeno, většinou jde o to, vhodně přesunout ty správné bloky a uvolnit si tak cestu. To ovšem zdaleka není všechno. Existuje zde totiž ještě množství dalších předmětů, které celou situaci zesložiťují. Šikovnou pomůckou jsou například nejrůznější trhaviny. Ty dokáží zničit pohyblivé bloky nacházející se v jejich okolí, ale dají se využít i k jiným účelům. Celkem se ve hře setkáte s dvěma typy bomb (lišící se způsobem odpálení) a dynamitem. Blocks 3

V některých úrovních narazíte také na emitory laserového paprsku, který je smrtelně nebezpečný. Naštěstí lze za pomoci zrcadel paprsek usměrnit tak, aby vám neblokoval cestu. V určitých případech pak emitory využijete k odpálení bomby nebo dynamitu. V průběhu hraní narazíte i na jakési brány, které lze otevřít pouze dálkovými spínači. Chcete-li pak branou projít, musíte spínač něčím trvale zatížit. Spínačů navíc může být i více a aby se brána otevřela, sepnuty musí být všechny zároveň. Občas se také dostanete do ohrožení života, a to když se připletete do cesty nebezpečným rytířům, kteří vás mohou začít pronásledovat. Vítaným osvěžením jsou pak ty úrovně, ve kterých dostane Audrey pomocníka – chlapce An. V těchto levelech je klíčová vzájemná spolupráce obou postav.

Velice příjemným zjištěním byl pro mne počet úrovní, které pro nás autor hry připravil. Celkem budete moci projít bezmála dvěma sty různými úrovněmi, takže rozhodně nehrozí, že byste vše sfoukli za jeden večer. Pokud by vás pak přestalo bavit řešit připravené úrovně, můžete zkusit vytvořit si svoje vlastní. Přímo do hry je totiž zabudován editor, ve kterém můžete jednoduše navrhnout level podle svých představ. Využít přitom můžete všechny prvky, s kterými jste se setkali už v původních úrovních.

Blocks 3

Grafické zpracování hry je i přes svou jednoduchost velice líbivé. Každá úroveň je vyvedena v jednom ze čtyř graficky odlišných prostředích, kterým vládnou převážně syté pastelové barvy. Vedle povedené grafiky nesmíme zapomenout ani na zvukovou stránku hry, která také nijak nezaostává. Po čas hry vám bude vyhrávat jedna z šesti příjemných skladeb, které se svým stylem řadí k žánrům Drum’n’Bass, Jungle nebo Rave. Pokud by se vám snad nabízené skladby oposlouchaly, můžete přímo ze hry ovládat přehrávání audio CD.

Jak tedy z předchozích řádků vyplynulo, hra Blocks 3 je velice povedenou záležitostí, která, rozhodnete-li se ji hrát, ukrojí pořádný kus vašeho volného času. Velký vliv na hratelnost má jistě i množství nejrůznějších předmětů, díky kterým hra hned tak neomrzí. Jestliže se tedy nebojíte trochu potrápit své mozkové buňky, pak Blocks 3 rozhodně vyzkoušejte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz