Blackshift – labyrinty plné pastí

  12:00aktualizováno  3. září 11:38
V dnešní hře si procvičíte nejen logické myšlení, ale také postřeh a důvtip. Čeká na vás bludiště plné pastí a je jen na vás, jestli přijdete na to, jak spletité uličky plné nebezpečí projít!
50

Blackshift

Platforma: Freeware
Výrobce: Robin Allen

Stáhnout

BlackshiftVe hře Blackshift je Vaším cílem zlikvidovat podivně vypadající masku. Ta se nachází v každém bludišti které navštívíte. Jiný způsob jak se dostat dál není, takže Vám nezbývá než se pokusit tento stanovený cíl splnit. Na cestě za úspěchem budete muset překonat mnoho nástrah. Mezi ty lehčí patří například zamčené dveře nebo zaminovaná místnost. První případ vyřešíte samozřejmě nalezením klíče, druhý třeba odpálením náloží z úkrytu. Obtížnost úkolů které na Vás čekají v každém dalším bludišti závratně stoupá. Brzy budete sbírat rakety různých vlastností aby jste mohli odstraňovat další a další překážky na cestě k cíli. Rozlišovat vlastnosti raket není zpočátku vůbec jednoduché. Některé umějí letět pouze do jednoho ze čtyř základních směrů, což poznáte podle toho, jak jsou otočené. Dále je tu ještě raketa která může letět do jakéhokoliv směru a později se dočkáte ještě dalších vylepšení. Brzy také narazíte na laserové střílny. Ty se opět dělí na různé typy. Jsou tu takové, které po Blackshift aktivaci střílí nepřetržitě, nebo verze na jedno použití – ty zmizí hned po prvním výstřelu. Aktivovat laserovou střílnu lze několika způsoby. Buď k ní můžete sami přijít a spustit ji, nebo po ní můžete vystřelit, což ji také aktivuje. Aby práce s laserem nebyla tak fádní, skrývají se v bludišti zrcadla, která se přímo nabízí, aby byla použita jako odrazová plocha pro laser. Někdy je dokonce možné se zrcadly pohybovat a tím měnit místo, kam laserový paprsek nakonec dopadne. Díky tomu jsou leckdy hádanky velmi složité a často se stane, že zrcadla nastavíte tak špatně, že si nadobro zničíte cestu dál, což vyústí v nutný restart hry.

Naštěstí nás autoři netrápí s žádnými životy nebo něčím podobným. Na dokončení každého bludiště máte neomezený čas i počet pokusů a tak záleží pouze na Vašem odhodlání level dokončit. Pokud se Vám něco nepodaří, můžete hru klidně restartovat a zkusit to znovu. Není dobré při řešení pospíchat, zbrklost se opravdu vůbec nevyplácí. Může se lehce stát, že místo zničení masky poslední raketou prostě přestřelíte jenom proto, že jste spěchali. V takovém případě už Vám nic nepomůže a jedinou možností jak level dokončit je začít jej znovu od začátku. Pokud by se Vám zdálo, že obtížnost připravených bludišť je neúnosná, můžete si klidně vytvořit vlastní levely v editoru, který pro nás autoři připravili. Bohužel používání editoru není až tak pohodlné jak bych si představoval, takže vyrábění vlastních bludišť je spíš pro nadšence než běžné hráče. Blackshift Na druhou stranu je ale možné využít všech vymožeností hry, takže si můžete vyrobit opravdu do detailů propracované bludiště, včetně všech možných pastí a nástrah.

Přestože tato hra spatřila světlo světa teprve před rokem, při pohledu na grafické zpracování to tak vůbec nevypadá. Vzhled Blackshiftu spíš připomíná hry dřívějších dob a tak sráží kvalitu tohoto díla o několik stupňů níže. Je to rozhodně škoda, při povedenějším zpracování by se určitě dostala do kategorie her nadprůměrných, ale takhle nezbývá než konstatovat, že se jedná jen o další hru s docela dobrým nápadem, ale velmi odfláknutou grafikou. Na druhou stranu si každý určitě dobře procvičí své schopnosti řešit hádanky v zapeklitých bludištích, rozhodně tedy není dobré tuto hru úplně zatracovat. Vyzkoušejte ji a uvidíte!


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz