Arrange Numbers - čísla a barvy

  12:00aktualizováno  6:20
Seřadit za sebe čísla od nuly do devítky zvládne asi téměř každý. Co když se vám k tomu ale pomotají barevné ohrádky, které stanoví zcela odličná pravidla - stejná čísla k sobě! A teď se ukažte...
70

Arrange Numbers

Platforma: Freeware
Výrobce: Taddi

Stáhnout

Arrange NumbersJaponci musí zkrátka vždy přijít s něčím neotřelým. Rozhodně nejsem kompetentní k tomu vynášet soudy, zda je námět Arrange Numbers zcela původní či zda se autoři inspirovali v nějaké již známé hříčce. S jistotou je ale možno oznámit, že se jejich projekt povedl a nejen že dobře vypadá, ale také se dobře hraje.

Vzhledem k tomu, že je Arrange Numbers hsou dosti netradiční, pojďme si pěkně postupně projít jednotlivé herní rysy, které na nás čekají. Na úvod jen poznamenám, Arrange Numbersže se hra ovládá myší, což je asi nejintuitivnější řešení, které mohlo přijít. Spolu s ní budete klikat na jednotlivé prvky a táhnout je na místo, kam potřebujete. Jak je vidět na okolních obrázcích, hra je rozdělena do pravidelných čtverců, v nich se nachází čísla od nuly do devíti a čtverce jsou navíc zbarvené do různých odstínů. A jak si jistě sami spočítáte, všechny tyto aspekty v samotném závěru sehrají podstatnou roli. Cílem tedy bude sestavovat skupinky, které budou nejen na svém okraji mít stejný barevný rámeček, ale také si budou čísla uvnitř odpovídat. Jak toho dosáhnout? Již zmiňovaným přetahováním čísel, se kterými můžete jako jedinými manipulovat. To samé totiž neplatí pro rámečky s barvami, ty zůstávají na svém místě do doby, než se vám podaří smazat jistou skupinku. Poté se tedy líně posunou podle gravitačních zákonů o nějaký tenArrange Numbers kousek níže a tak to jde stále dokola.

Ovšem pozor, pro smazání jisté skupinky není jen důležité vytvořit na herní ploše dvojici o stejném barevném i číselném základu. I když to mnohdy stačí, občas se objeví situace, kdy od vás bude požadována větší skupinka. Než začnete čísla skládat musíte si totiž nejprve prohlédnout okolí a pokud je najednou spojeno více kostek stejné barvy, musíte je zaplnit všechny stejným číslem, i kdyby jich mělo být kupříkladu pět nebo šest. To už je samozřejmě daleko těžší, ovšem nebýt tohoto prvku, je Arrange Numbers podstatně méně zajímavou hrou. Takto nám totiž přibyl další logický aspekt – s barvami si musíte počínat tak, aby se snad nestalo, že vám zůstane například jedna modrá. S tím již totiž nejde nic provést a ve chvíli, kdy prostě nemáte co s čím skládat, hra končí a vy ji můžete dle libosti restartovat a začít od začátku.

Vizuální dojem z této záležitosti není rozhodně nejhorší. Autoři zvolili poměrně ostré barvy, které se do celkového konceptu skvěle hodí. Jinak sice nečekejte žádné zázraky ani revoluci, ale Arrange Numbers mohu doporučit každému milovníku logických her.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz