A day of slacking - nenechte se oddělat stresem

  12:00aktualizováno  12:11
Doba je šílená. Hledáte cestu, jak si alespoň trochu užívat života a přitom zvládnout všechno, co se na vás v proudech valí. Pro naší psychiku je ale důležité umět relaxovat. A o tom je dnešní hra. Vaším úkolem je sbírat věci spojené s relaxováním, je tu totiž den lenošení.
50

A day of slacking

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

A day of slackingV postkomunistických zemích existuje prý mnohem více workoholiků než třeba v zemích západní Evropy. Důvodů je mnoho a není účelem této recenze se jimi zabývat. Doba je rychlá, zlá. Nejste-li schopní a dostatečně silní, dav vás smete. Pomocná ruka možná v dáli zamává, ale její majitel pokrčí rameny, že taky musí běžet, aby stihl firemní poradu a vy se budete dále válet v problémech. I život studentů je těžký. Demonstrovat to můžu třeba na sobě - spím v průměru čtyři a půl hodiny denně, vstávám většinou před šestou. Studuji, pracuji a po večerech ještě píši články. Můj životní styl je naprosto hrozný. Kouřím, protože mi to pomáhá zvládnout stresové dny plné přesunů z místa na místo, dopravních zácp strávených v autě, hádek s mnoha věčně nervózními lidmi a pracovní vytížení.


A day of slacking Když mi zbývá nějaký volný čas o víkendech, zajdu mezi lidi do hospody, zajedu na zábavu nebo zkouším s kapelou a je mi dobře. Vím, není to přesně ten druh odpočinku, který by vám doporučil psycholog, ale nedokážu se o víkendových večerech zavřít do kobky bytu a odpočívat díváním se na video. Jestli se alespoň v něčem z toho poznáváte, asi mi dáte za pravdu, že jakákoliv forma odpočinku je dobrá. A dnešní hra je právě o tom umět se uvolnit, dát si volno a také si ho dostatečně užít. Gamesa se jmenuje A Day of Slacking, což lze volně přeložit jako den lenošení. Šíření tohoto softwarového produktu má na svědomí web zabývající se především flashovými animacemi a zábavnými mini gamesami MiniClip.Com, který si množstvím nabízených děl i kvalitou jejich provedení vydobyl slušné postavení u hráčů po celém světě. Mezi nejznámější hry Miniclipu patří například Save the Sheriff, Snake, Smashing, Zed, Panic in Chocoland, Monkey Lander, Battleships, Twiddlestix nebo třeba Red Beard. Day of Slacking, ač je vcelku vydařen po stránkách technického zpracování, nepatří bohužel zrovna k nejzábavnějším titulům od MiniClipu. Může však posloužit třeba při návratu z práce či ze školy k několikaminutovému pobavení. A i to se někdy hodí.


Na začátku si můžete vybrat, zda chcete hrát za chlapce či dívku a pak už jen zíráte, jak z nebes padají různé faktory v podobě všelijakých věcí, z nichž některé máte za úkol sbírat a jiným se musíte vyhýbat. Důležité je chytat věci spojené s odpočíváním, relaxováním, lenošením a užíváním si života. Například zmrzlinu, fotbalový míč, handheld nebo pivo. Naopak je nutné stranit se stresovým faktorům spojeným především s prací - diářem počínaje a mobilním telefonem konče. V pravé části A day of slacking obrazovky je umístěn Slack-o-meter, tedy měřič stavu lenošení. Čím více zachytíte věcí spojených s užíváním si života, tím ukazatel stavu na Slack-o-Meteru stoupá a naopak. Jednou za čas z nebe padá i logo Miniclipu. Pokud se vám ho povede sebrat, na Slack-o-meteru se ukazatel lenošení zvedne na maximum. Na druhou stranu, stane-li se, že ukazatel klesne za hranici minima, znamená to, že jste maximálně stresováni a hra končí. Rychlost padání se s počtem nasbíraných bodů zvyšuje. A obtížnost tak nabírá čím dál vyšších obrátek. Nutné je také přeskakovat zamračeného chlápka chodícího po dolní části obrazovky. Pokud se ho dotknete, jste stresováni a tudíž ukazatel lenošení opět klesá směrem dolů k hranici znamenající konec vašeho hraní.
Grafika v A day of slacking je komixová, zvuky neruší. Chcete-li si zarelaxovat, stáhněte si den lenošení, nenechte si otravovat život nudou!
    

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz