Návrat z dovolené + novinky

  12:11aktualizováno  12:26
Návrat z dovolené + novinky
Tak už jsem zpět z dovolené a po časech češtinářského sucha vás opět budu oblažovat spoustou článků a překladů z dílen nezjištných dárců a pracantů, kteří se s vámi chtějí podělit o svou práci. Jen bych chtěl poprosit ty, kteří nějakou tu češtinu poslali a já jim zatím neodpověděl, mějte prosím trošku strpení a pokud budete nervozní, klidně mi napište další email, kde mi svůj překlad připomenete, já se musísm prokousat tou hromadou emailů a postupně vše zveřejnit a může se stát, že něco přehlédnu. Každopádně za případné připomenutí se rozhodně nebudu zlobit.
Jistě vás asi v nadpise zarazilo to slovo novinky že? Určitě vás zajímá, co jsem si to vlastně vymyslel:-) Tak o co vlastně jde? jak asi sami víte, v dnešní době už konečně spoiusta her vychází již plně lokalizovaných přímo od distributora, jenže, spousta z vás o tom, že existuje již plná, počeštěná verze hry na našem trhu neví, tedy krom těch velmi známých her. Někteří se zbytečně i pouštějí i do překladu již přeloženého. Na posledním srazu jsme společně s distributory vymysleli plán, jak vás informovat. Jde o to, že do našeho seznamu češtin budu postupně zařazovat i články o již lokalizovaných hrách, kde bude podrobný popis toho překladu s informacemi o distributorovi a hlavně i o tom, kde českou verzi hry sehnat a kolik vlastně stojí. A také to pomůže případným překladatelům v tom, že si ověří, zda se hra v češtině už nechystá, či zda nevyšla, aby nedělali zbytečnou práci. Zatím toto rozjíždím s prvním distributorem, s firmou TOP Distributor, ale v jednání už je i další společnost a já pevně doufám, že podobný model zaujme i zbývající firmy. Díky tomu se o případných lokalizacích dozvíte na jednom místě a i to přispěje k vaší pohodlnější orientaci na trhu lokalizovaných her a že tím více oceníte snahu, kterou věnujeme obsahu serveru.
Rád přivítám jakékoli připomínky k tématu.
Zatím se mějte
Radek Zelycz (Čedič)
Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Chystá se čeština pro Final Fantasy XIII

Final Fantasy XIII

Skupina RK-Translations bude v tomto roce překládat další díl legendární japonské RPG série. Čeština pro Final Fantasy...

Vývojářský deník k Syberia 3

Syberia 3

Podívejte se na podrobné informace z vývoje téhle suprové hry.

Češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HD

Final Fantasy IX testovací obrázek

Skupina RK-Translations chystá češtiny pro STEAM verze Final Fantasy IX a Final Fantasy X HD

Najdete na iDNES.cz