Heroes of Might and Magic IV - upozornění!!!

  12:30aktualizováno  12:39
Čeština do Heroes 4 - spousta lidi ji shání a přitom ji mají na dosah ruky... více v článku.

Dne 19.4. se začala v České republice a na Slovensku prodávat česká verze hry Heroes 4. Současně s tím velká skupina hráčů, místo aby si došla koupit českou verzi hry, začala se pídit po tom, zda ke své pirátské kopii hry někde na internetu nenajdou češtinu. Menšina hráčů, kteří vlastní anglický originál Heroes 4, ji taktéž hledá. Čím dál více dostávám mailů s dotazy, kde je čeština do Heroes 4 na internetu. Jeden hráč anglické verze hry dokonce nazval sviňárnou, že češtiny do předchozích verzi Heroes byly na inetu ke stažení a teď ne. Prý si koupil originální anglickou verzi hry a teď by to chtěl česky. Jelikož to nebude jediný případ, tak pro tyto lidi mám následující informaci a doporučení.

Nejdříve bych rád podotkl, že není pravdou, že na internetu byly ke stažení češtiny do všech předchozích dílů Heroes. Čeština do Heroes 3 Complete, dělaná na zakázku pro Bohemia Interactive, nikdy nebyla na internet vypuštěna a prodávala pouze společně s hrou. Dále bych rád připomněl, že už několikrát jsem na svém webu www.heroes.cz upozorňoval, že Heroes 4 se tady budou prodávat česky a aby hráči, kteří to chtějí hrát v češtině, si dobře dali pozor, aby omylem nekoupili verzi anglickou, pozdější výměna nebude možná. Psalo se o tom taky ve spoustě jiných webzinů a herních časopisů, takže si myslím, že to bylo všeobecně známo. Pokud za těchto podmínek si někdo koupil anglickou verzi hry, dělal to s plným vědomím, že CHCE anglickou verzi hry. Pokud nyní chce českou verzi, musí postupovat shodně jako u ostatního zboží - koupí si českou verzi hry a anglickou krabici s hrou může prodat. Jiná varianta získání české verze Heroes 4 není možná, na internet čeština nebude vypuštěna. Zároveň apeluji na vlastníky české verze Heroes 4, aby nikdo z nich bez rozmyslu nedělal z české verze patch s češtinou, vytahoval české texty apod. a nedával to na internet. Pokud něco takového udělá, dělá to s plným vědomím, že nikdo mu k tomu nedal oprávnění a musí pak počítat s tím, že za své jednání ponese i odpovědnost a může mu hrozit i náhrada škody.

Vím, že je to trochu nezvyk, že se tady konečně normálně prodávají české verze her, ale doufám, že si hráči na to časem zvyknou. V balení Heroes 4 CZ máte k této hře zdarma přibalené hry Heroes 1 CZ a Heroes 2 Gold CZ (s datadiskem Price of Loyalty). Vše je kompletně česky včetně fontů, obrázků a dabingu. Myslím, že je to dost velká motivace k tomu, koupit si český originál. Dále doufám, že oceníte, že česká verze hry šla do prodeje jen 20 dní po vydání anglické verze a nemuseli jste tentokrát čekat rok, až někdo tu češtinu do hry udělá. Jinak samozřejmě máte volbu, zda si koupíte anglickou nebo českou verzi hry. Když už se však někdo rozhodne pro anglickou verzi, neměl by si pak následně stěžovat, že na internetu není čeština. Je to vaše právo volby a vaše rozhodnutí!

Gremlin
www.heroes.cz


Autor:
  • Nejčtenější

Zachránil roubený hostinec díky svému nadšení a špičkovým řemeslníkům

7. listopadu 2019

Bývalý hostinec v údolí Mohelky se v roce 2014 rozhodl zachránit mladý historik Jan Havelka spolu s...

FastStone Capture

26. června 2018  6:23

Prohlížeč obrázků se základními editačními funkcemi a možností snadného vytváření screenshotů....

Prey

26. června 2018  6:23

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v...

Gom Player

23. června 2018  15:07

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu...

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Když se prohlížíme s manželem nazí, jsem smutná, říká herečka Želenská

Olgu Želenskou (63) znají čeští diváci především z dabingu nebo z jejího zájezdového divadla Háta. Objevila se i v...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Bianca Censori opět pobuřuje, ukázala prsa i klín v průsvitných šatech

Bianca Censori (29) se nahoty nebojí. Manželka rapera Kanyeho Westa (46) odhalila bujné poprsí i klín v průsvitném...

Roman Šebrle ukázal novou lásku, s kolegyní z práce vyrazili do Málagy

Roman Šebrle (49) je po čase opět šťastně zadaný. Jeho partnerka se na Instagramu pochlubila společnou fotkou z...