Xmpeg

  12:00aktualizováno  12:26
Vývoj grabovacího programu videa XMPEG, který vychází z FlasKMPEGu, sleduji již dlouho. Nyní bych vám rád představil češtinu do další verze programu Xmpeg 5.03. Snad se vám bude líbit aspoň tak, jako předchozí.

Xmpeg 5.x

Xmpeg 5.03

Mám pro vás nový překlad nové verze. Současně jsem provedl drobné úpravy textu, aby byl program co nejsrozumitelnější. Vyhnul jsem se i problémům s českou diakritikou v hlavním menu jednoduše tím, že jsem problémová slova nepoužil. Nejde tedy o prostý překlad do češtiny a doufám že autorům programu tato skutečnost nebude vadit.
Začátečníkům vřele doporučuji použít "Průvodce" a v nastavení Windows si zapnout bublinovou (kontextovou) nápovědu. Najetím myši na jednotlivá nastavení získají podrobné informace, které jsem také přeložil.
Jeden z nejužívanějších obrazových kodeků - DivX je již ve verzi 5.1.1 a má být výrazně rychlejší (ke stažení na www.divx.com).
Češtinu "czech.lang.Xmpeg" vložte do adresáře "Xmpeg\Lang". Spusťte program, pravým tlačítkem nad oknem vyvoláte hlavní menu. Pod Advanced\Language najdete "Cestina od -Pafky-" a označte jí.
- Pafka -

Xmpeg 5.01

Po XMPEG v.5.0final rychle následovala verze 5.01, která má vylepšený plug-in AVI Writer, malý graf bikubického filtru, kompatibilitu s Premiere 6.5, balónovou nápovědu v přehrávači a další. Úvod istalace proběhne na přání i v češtině!!, ale ve výběru jazyka pro vlastní program čeština chybí. Tak tady je moje.
Instalujte jí stejně jako předchozí verzi

- Pafka -

Xmpeg 5.0 RC 2-3

Vývoj grabovacího programu videa XMPEG, který vychází z FlasKMPEGu, sleduji již dlouho. Aktualní verze 5.0 RC 2-3 už je tak dobrá, že jsem se pokusil jí počeštit. Je to můj první pokus o češtinu, tak mně hned nekamenujte. Program je plný technických výrazů z oboru videa a audia, tak jsem třeba někde udělal chybu. Kontaktujte mně a napravíme to.

Program má vkusné grafické rozhraní a hlavně má důkladného průvodce (Wizard) vytvářením videa. Tady jsem v překladu myslel na úplné začátečníky, kterým by nemělo nic překážet ve vytvoření kvalitního filmu z DVD nebo jiného zdroje. Je samozřejmě potřeba mít na PC ještě zvukový (MP3) a obrazový kodek. Nejlépe DivX 5.0.5 (ke stažení na www.divx.com).

Hlavní menu Xmpegu si nerozumí s diakritikou, tak jsem nepřekládal doslovně, ale vyhnul jsem se slovům s háčky. Je přeloženo vše co šlo. V průvodci jsem volil co nejjednodušší výklad, pro nejširší okruh zájemců. Co je platný sebelepší program, když ho nikdo neumí ovládat :-). Přesto Xmpeg disponuje všemi jemnými nastaveními, včetně vlastních profilů,ořezávání videa, víceprůchodového dekódování atd. Takže uspokojí snad každého. A JE ZADARMO !!!

Instalace:
Češtinu "czech.lang.Xmpeg" vložte do adresáře "Xmpeg\Lang". Spusťte program, pravým tlačítkem nad oknem vyvoláte hlavní menu. Pod Advanced\Language najdete moji češtinu a označte jí.

- Pafka -

Download češtiny do programu Xmpeg 5.03 (6 kB)

Download češtiny do programu Xmpeg 5.01 (6 kB)

Download češtiny do programu Xmpeg 5.0 RC 2-3 (7 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy MP3Guest.com.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

UltraEdit

UltraEdit

Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

HyperSnap

HyperSnap

HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz