Pathologic Classic HD

  22:57aktualizováno  22:57
Původně hru v češtině vydalo TopCD, v roce 2015 ale přišli vývojáři s vylepšenou HD verzí, mimo jiné s novými texty a my vám nabízíme naší nekompletní češtinu.

Pathologic Classic HD | foto: Bonusweb.cz

Vyzkoušena na Steamu, ale měla by fungovat i na GOGu. Celé to zřejmě nedoděláme - HD verze obsahuje příliš mnoho změn a nových textů a není v našich silách dodělat všechno, protože by to zdrželo jiné češtiny. Hráči o to ani neprojevili valný zájem. Přesto hru lze hrát a alespoň zpočátku pochopit, o co v ní jde.

- Doporučuji hrát za postavu Doktora, kde jsme udělali nejvíc oprav.

- Pochopení usnadní manuál, který instalátor nainstaluje do instalační složky hry - „Pathologic manual.rtf“.

- Pozor, hlavní menu je anglicky, stejně tak tlačítka. Jinak jsou jednotlivá okna česky.

Základní info - v roce 2007 vydalo TopCD v češtině adventuru Pathologic. V roce 2015 přišli vývojáři s vylepšenou HD verzí, mimo jiné s novými texty a opravou původní tragické anglické lokalizace, která se celosvětově proslavila jako nesmyslná a nehratelná. Upravili jsme pro ni starou češtinu a něco málo dopřeložili a opravili. Víc ale nezvládneme.

Výzva pro fandy - pokud by mi někdo poslal screenshoty s angličtinou (tím myslím screenshoty všech anglických vět v dialogu, nejenom té první), jsem ochotný tyto věci později dodělat. Totéž se týká přeložených míst, která zní divně nebo nedávají smysl (zřejmě změna textu). Na druhou stranu vzniká ještě jeden lepší Pathologic s novými úkoly, takže nevím, jestli má smysl se touto HD verzí zabývat.

Typ hry - unikátní adventura s prvky RPG. V širé stepi leží městečko, kde se provozují velká jatka a udržují podivné stepní tradice, rituály a báchorky o nelidských bytostech. Je to místo, kde se věda mísí s pověrami. Jenže zde propuká smrtící nákaza a události se vymykají kontrole. Epidemie přitom nezabíjí jen živé, ale doslova rozežírá i domy. V tu dobu přijíždí do města 3 cizinci, kteří sehrají důležitou úlohu, přičemž je na vás, kterého si zvolíte za svého hrdinu (každý má odlišný příběh). Dokážete najít lék a vyřešit celou záhadu? Máte na to 12 dnů, kdy se nesmíte nakazit a zemřít. NPC jsou nejednoznačné, často něco skrývají, nebojí se hráči lhát a ovlivňovat ho. Propletenec vztahů je zajímavý a po pomalém rozjezdu atmosféra postupně houstne - viz pochvalná recenze na Hrej.

- město žije vlastním životem, každý den přináší nové události, ale čas běží a je na vás, koho navštívíte a co uděláte (nestihnete vše)

- lehké RPG prvky - nutnost získávat jídlo a léky k přežití, občasný (nepovedený) boj

Download češtiny do hry Pathologic Classic HD (1 867 kB)

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Domovská stránka autora překladu, Farflama, díky za návštěvu.

Pathologic Classic HD

Pathologic Classic HD

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Medal of Honor Allied Asault

Medal of Honor Allied Asault

Další český dabing hry z naší dílny Fénix ProDabing.

Sins of Sollar Empire: Rebellion + datadisky

Sins of a Solar Empire

Češtinu pro hru Sins of a Solar Empire od původní autora Farflame, která je zde zahrnuta s jeho laskavým povolením. A...

Half Life 2

Half-Life 2

Akční hra Half-Life 2 získala od všech kritiků pozitivní ohlas. Na hře byly pozitivně hodnoceny vlastnosti jako...

Najdete na iDNES.cz