Varna explodovala při začátečnických pokusech, dvojice čelí obvinění

  15:26aktualizováno  15:26
Policisté dopadli muže, který utekl po výbuchu varny pervitinu v Náchodě. Jeho i ženu z téhož bytu už obvinili z drogových deliktů a obecného ohrožení z nedbalosti. Varna se nacházela v sedmém patře panelového domu při rušné Pražské ulici. Exploze vyrazila okna i rámy z bytu do ulice.

Výbuch v panelovém domě v Náchodě (14. 2. 2019) | foto: Policie ČR

Varna explodovala v paneláku ve čtvrtek krátce po 14. hodině. První informace mluvily o výbuchu plynu, pak se však ukázalo, že v bytě fungovala varna drog.

Lehce zraněnou pětatřicetiletou obyvatelku, která si byt pronajímala a při výbuchu se nacházela uvnitř, převezli záchranáři do nemocnice. Osmadvacetiletý muž však z paneláku krátce po výbuchu utekl.

Policisté ho zadrželi v neděli. Také on byl zraněný, takže nejprve ho převezli na ošetření do zdravotnického zařízení, poté ho umístili do cely. Podle televize Nova měl popálený obličej a to také přispělo k jeho identifikaci při zadržení.

„Z vyšetřování vyplynulo, že muž se do bytu nastěhoval nedávno a ve výrobě pervitinu byl vlastně nováčkem,“ uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. 

Policejní vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby, což v úterý odpoledne potvrdil náchodský soudce. Ženu dál stíhají na svobodě. 

Kriminalisté už den po výbuchu oznámili, že zahájili úkony trestního řízení pro zločin obecného ohrožení současně s přečinem nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Hrozí jim až pětiletý trest vězení.

K zásahu vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a šest dobrovolných jednotek. Po explozi v bytě vzplanul oheň, ale jen v malém rozsahu, takže hasičům se ho podařilo brzy zlikvidovat. Uzavřeli také přívod plynu, na místo se dostavili i plynaři. Škoda na vybavení bytu se odhaduje na 200 tisíc korun.

Evakuace obyvatel nebyla nutná, podle hasičů výbuch nepoškodil další části domu. Kvůli vysypaným střepům a sutinám, které se vysypaly až do hlavní silnice, však policisté museli zastavit asi na čtvrt hodiny dopravu na mezinárodním tahu do Polska.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Labská přehrada odpouští málo vody, po deštích může přetékat vrchem

Labská přehrada u Špindlerova Mlýna v Krkonoších.

Přehrada Labská v Krkonoších je po posledních deštích už téměř plná. Protože v ní nyní kvůli rekonstrukci funguje jen...

Topící seniorky si nikdo nevšímal. Plavci mysleli, že splývá na hladině

Topící seniorky v bazénu si nikdo nevšímal

Dvě minuty ležela seniorka bezvládně na hladině bazénu v Hradci Králové s potopeným obličejem. Plavčíci ani návštěvníci...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Cesta Obřím dolem do sedla pod Sněžkou je zavřená, sníh prolomil lávku

Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli poškodil nápor sněhu, jeden z nosníků se...

Část frekventované modré turistické cesty Obřím dolem na Sněžku v Krkonoších je uzavřena, a to v úseku od kapličky do...

Další z rubriky

Kubík dřeva za desetikorunu. Kvůli kůrovci KRNAP láká zájemce o těžbu

Ivo Hlávka z Vrchlabí těží nad Strážným vrcholové zlomy smrků (21. 5. 2019).

V Krkonoších je po zimě velké množství polámaných stromů. Ochranáři z Krkonošského národního parku je prodávají za...

Dvůr Králové se ve sporu o čištění splašků dovolá k Nejvyššímu soudu

Čistírna odpadních vod ve Dvoře Králové nad Labem

Radnice Dvora Králové podá dovolání k Nejvyššímu soudu ve vleklém sporu o výši záloh za čištění splašků. Město využije...

Textilka Veba zachová výrobu i místa, věřitelé určili plán reorganizace

Areál jedné z největších českých textilek Veba z Broumova na Náchodsku na...

Věřitelé schválili reorganizační plán jedné z největších českých textilek Veby Broumov. Plán počítá se zachováním...

Najdete na iDNES.cz