Zlatý gól vynesl Kanadě bronz

M o s k v a - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - První pořádnou radost už malá aréna v Lužnikách zažila. V boji o třetí místo se v první minutě prodloužení napřáhl kanadský útočník Torres a krásně se trefil do růžku. Švédský gólman Lundqvist se jen bezmocně ohlédl. Kanada tím severského soupeře porazila 2:1 a vybojovala bronzové medaile. Stejně jako na uplynulém šampionátu ve Švédsku. Mladíci okamžitě začali rozhazovat rukavice, helmy a navalili se na úspěšného střelce. Švédové naopak mlátili zlostí hokejkami o led, dlouho se nemohli s prohrou smířit.
Nelíbil se jim navíc způsob vhazování před rozhodující ranou. Marně však protestovali u rozhodčího, za chvilku museli vyslechnout kanadskou hymnu.

V tu chvíli už se u zadního mantinelu srocovali čeští hráči, právě dorazili z hotelu. Zamířili do kabiny, za hodinu je čeká velké finále.

Kanada - Švédsko 2:1 (0:1,1:1, 0:0 - 1:0)