České hokejistky

České hokejistky | foto: AP

České hokejistky skončily ve Finsku po porážce s domácím týmem druhé

• 0
České hokejisty nezvládly na Turnaji pěti zemí závěrečný zápas o celkové prvenství s domácím Finskem a po porážce 1:3 v Tikkurile obsadily druhé místo. Finky vyhrály i čtvrtý duel a soutěž ovládly s náskokem šesti bodů před Češkami, svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové ale kvůli výpadku proudu v hale neodehrály zápas s Německem.

Bronzové medailistky z mistrovství světa nezachytily úvod zápasu a po 12 minutách prohrávaly 0:2. Snížení na 1:2 přišlo příliš pozdě, v 56. minutě se potřetí na turnaji trefila Tereza Vanišová, Finky navíc vzápětí odskočily znovu na rozdíl dvou gólů.

Turnaj pěti zemí hokejistek

Tikkurila a Vierumäki (Finsko)

Finsko - Česko 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky
: 2. Vainikkaová, 12. Nieminenová, 58. Tulusová - 56. Vanišová.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.