Reportáž skončila 10. 2. 2005 21:28

ŠVÉDSKO - ČESKO

Zápas Švédských hokejových her komentuje Jaroslav Martínek

44:10
Po buly v útočném pásmu se do střelecké pozice přes Tomáše Kaberleho prosadil Kahnberg. Hnilička se štěstím vyrazil ramenem.
43:35
Sérii nepřesností na obou stranách ukončilo české zakázané uvolnění.
42:50
Erat zprava z úhlu nahazoval před branku na teč Čajánkovi, ten sice puk netrefil, ale Lundqvist musel i tak zasahovat levým betonem.
40:48
Bulis hledal prudkou přihrávkou před brankovištěm Prospala, ten ale puk netrefil.
40:01
Byla zahájena 3. třetina
40:00
Konec 2. třetiny. Švédové v ní opět vedli, když Andreas Johansson využil dvojnásobnou přesilovku. Brzy ale vyrovnal Hlaváč a oboustranně atraktivní duel je tak stále otevřený.
39:23
I český tým je v plném počtu.
38:47
Začíná zkrácená přesilovka Švédska.
37:23
Je po přesilovce. Dvořák se otáčel a povalil k ledu Andrease Johanssona. Je vyloučen za nerdovolené bránění.
36:47
Přesilovka Česka. Hagos přehnal důraz v útočném pásmu a narazil na hrazení Františka Kaberleho.
35:16
Češi vyrovnávají - 2:2. Hlaváč z levého kruhu prostřelil Lundqvista. Asistence: Tomáš Kaberle. Výborné střídání korunoval vyrovnávací brankou "sparťanský útok."
34:56
Švédové se ubránili.
33:38
Střelu Romana Hamrlíka Lundqvist chytá. Pomohlo mu, že Rhodin odtáhl zpřed brankoviště clonícího Čajánka.
32:56
Přesilovka Česka. Ericsson přidržel Prospala, jehožřadasi vypracovala tlak.
32:04
Češi jsou kompletní.
31:15
Švédové dvojnásobnou přesilovku využívají - 2:1 Po střle od modré, kterou Hnilička neudržel před clonícím Jönssönem, nahrál Kahnberg křížně Andreasi Johannsonovi, který zblízka pohodlně dorazil puk do odkryté branky.
30:04
Kritická chvíle pro český tým, Švédové hrají pět na tři. Vyloučen je Kadlec - vražení na hrazení.
29:59
Přesilovka Švédska. Od modré pálil Rhodin. Hnilička měl zakrytý výhled, ale puk dokázal vytěsnit. Český tým ale oslabuje faulující Čajánek - nedovolené bránění.
28:59
Zleva ztěžkého úhlu pálil Výborný, domácí gólman dobře vykryl prostor.
27:45
Ve vlastním obranném pásmu přebral puk Kahnberg, vyhnul se Tomáši Kaberlemu a zblízka vystřelil. Hnilička chytá.
27:09
Ze švédského náporu se vyřítili do přečíslení dva na jednoho Vrbata s Vašíčkem, Tärnstreöm ale Vrbatovu přihrávku na Vašíčka zblokoval. Puk se vrátil k Vrbatovi, ten ale zblízka Lundqvista nepřekonal.
26:05
Puk se odrazil do levého kruhu k Jönssönovi, jeho ránu z první Hnilička chytá.
24:38
Švédům vyšla hlavně první minuta početní výhody. Weinhandl se dostal ke střele zblízka z otočky, od modré pálil Dick Tärnström. Druhá minuta výhody už se ale Seveřanům nepovedla.
22:38
Přesilovka Švédska. Vyloučen je Roman Hamrlík za hrubost.
22:00
Přesilovka českému výběru vůbec nevyšla, neodkázal si vypracovat tlak ani šance.
20:01
Začala 2. třetina - Češi do ní vstoupili v početní výhodě. Vyloučen je Hedström za krosček.
20:00
Konec 1. třetiny. Švédové vstoupili do utkání aktivněji a dostali se do vedení. Ovšem český výběr hru postupně srovnal a dočkal se i vyrovnávací branky, když svůj přehled uplatnil Prospal. Hraje se oboustranně kvalitní hokej v rychlém tempu.
19:29
Češi se ubránili. Do talku se Seveřané dostali až ve druhé minutě výhody, ale neprosadili se.
17:29
Přesilovka Švédska. Do gólové šance se dostal po vybruslení zpoza branky Modin, Hnilička vytěsnil puk před sebe. O dorážku se snažil Magnus Johansson, ale PetrČajánek posunul českou branku a je vyloučen za zdržování hry.