Slováci prohráli třetí zápas, ve kterém vedli

• 3
Moskva - Hokejisté Ruska porazili ve svém třetím vystoupení na moskevském turnaji Baltika Slovensko 3:1, když odpor houževnatých a obětavých úřadujících mistrů světa zlomili až ve třetí třetině. Slováci tak skončí na turnaji na čtvrtém, předposledním místě, o pozici domácí sborné se rozhodne až v dalších zápasech. Jubilejní 35. ročník turnaje však již mohou vyhrát pouze Češi, nebo Finové.Zápas Česko - Finsko on-line

Utkání bylo od začátku v režii domácích, ale na hranici sebeobětování hrající slovenští hokejisté dlouho favorizovanému soupeři vzdorovali. V závěru první části se navíc po ojedinělé akci dostali do vedení, když Podomackého překonal Kukumberg.

Rusům se podařilo vyrovnat v polovině zápasu, kdy také Slováci přišli o kapitána Hlinku, jenž přehnaně protestoval proti vyloučení svého kolegy. O obrazu hry svědčily i pouhé dvě střely, které musel Podomackij v prostřední dvacetiminutovce likvidovat. Celkově si připsal pouze devět zásahů.

Výborně chytajícího Rybára ale v polovině poslední třetiny překonal střelou od modré Gusev a zmařil tak šance slovenských reprezentantů na prodloužení. K vyrovnání jim totiž nepomohla ani pětiminutová přesilovka, při které pouze dvakrát vystřelili.

V poslední minutě byl sice vyloučen Tkačenko a kouč František Hossa se rozhodl hrát bez brankáře, ale místo vyrovnání Slováci po několika vteřinách inkasovali potřetí. "Podle mého názoru to byl vynikají zápas z obou stran, který rozhodlo několik momentů.

Stejně jako proti Švédsku jsem byl ale spokojen s tím, jak hráči bojovali a plnili taktické pokyny," Hossa, který ale postěžoval, že se týmu dotklo vyloučení Hlinky. "Narušilo nám to celou koncepci," řekl.

Výsledek:
Rusko - Slovensko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
28. Čupin (Subbotin), 52. Gusev (Suglobov), 60. Proškin (Zinovjev) - 19. Kukumberg (Milo). Rozhodčí: Henriksson (Fin.) - Olenin, Šimič (oba Rus.). Vyloučení: 2:5, navíc Čupin, Tkačenko oba 5 min. a do konce utkání - M. Hlinka do konce utkání. V oslabení: 1:0. Diváci: 4500.