Reportáž skončila 31. 12. 2015 19:30

MS hokejistů do 20 let: Česko - Finsko

Zápas juniorského šampionátu ve Finsku komentuje Michal Miškovský

39:00
Trest Vyloučeni Zbořil (Česko) na dvě minuty za nedovolené bránění a Björkqvist (Finsko) na dvě minuty za hrubost.
38:32
Ordoš nejprve vypomohl v defenzivě, pak bojoval se Šoustalem u mantinelu v útočném pásmu.
37:49
A teď pro změnu zakázané uvolnění českého týmu, o kterém v tomto případě nemůže být pochyb.
37:02
Finská střídačka a plné tribuny se zlobí kvůli odpískanému zakázanému uvolnění.
36:15
Fin Juolevi si sjel od modré až na kruh a zaměstnal Vaněčka.
35:20
Rašnerovi ve středním pásmu sjel puk z hokejky a pak museli Češi rychle zpátky ke své bráně.
34:51
Kalapudas se dostal do nebezpečné pozice, ale mezi kruhy dokázal jeho střelu zblokovat Ščotka.
34:21
Oba týmy v pěti.
33:15
Dva souboje Pastrňák vs. Puljujärvi. Nejdřív Fin zblokoval střelu české hvězdy, pak Pastrňák v obranném pásmu pohlídal domácího hráče.
32:21
Téměř dvě minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
32:21
Trest Vyloučen Saarela (Finsko) na dvě minuty za krosček.
32:15
Češi se budou muset znovu bránit, předchozí Hronkův nedovolený zákrok domácí rychle potrestali.
32:15
Trest Vyloučen Hronek (Česko) na dvě minuty za podražení.
30:45
Gól Finska Finové vstřelili gól, vedou 3:2. Využítá přesilovka, už sedmá v podání domácího týmu na turnaji. Češi nepokryli přihrávku křížem středem a Kalapudas střílel z pravé strany do odkryté brány.
30:06
První přesilovka v utkání, budou ji hrát domácí.
30:06
Trest Vyloučen Hronek (Česko) na dvě minuty za hrubost.
29:43
Veselý pronikal levou stranou, jenže byl zdvojený. Přes jednoho hráče se dostal, druhý však zblokoval jeho přihrávku.
29:11
Fin Kapanen zůstal před českou bránou, ale nedokázal vážněji ohrozit Vaněčka.
28:06
Gól Finska Finové vstřelili gól, srovnali na 2:2. Češi byli laxní v rozehrávce ve vlastním pásmu. Mašín ztratil puk, dostal se k němu Hintz, udělal tři kroky k české brance a blafákem překonal Vaněčka. Vyrovnáno.
27:30
Češi si rychle vyměnili puk, Stránský ho posunul na střed ke Chlapíkovi, ten obratem napravo ke Kašemu. Jeho střelu zneškodnil finský gólman.
27:11
Gólman Vaneček zvládl zákrok u bližší tyče po střele zprava.
26:42
Fin Aho se snažil prokličkovat mezi kruhy, odkud ale nakonec nezakončil. Češi ho nepustili ke střele.
26:08
Gól Česka Češi vstřelili gól, vedou 2:1. Český tým ožil, hraje s lehkostí a teď překlopil skóre na svou stranu. Finové zaváhali za svou bránou a po ose Šoustal - Voženílek se dostal puk až před bránu k Ordošovi, který zblízka nezaváhal.
25:42
Finský ofsajd.
24:55
Lakatošova přihrávka křížem skrz střední pásmo na pravou stranu na Veselého nakonec neprošla.
24:22
Gól Česka Češi vstřelili gól, vyrovnali na 1:1. Český tým dlouho držel útočné pásmo, neztratil kotouč ani za finskou bránou, Špaček odtamtud přihrál mezi kruhy volnému Smejkalovi, ten si srovnal puk a trefil se k tyči.
24:02
Špaček na nic nečekal, na pravé straně dojel k volnému puku a hned z otočky pálil. Finský gólman zapsal zákrok.
23:54
Mašín rychle posunul puk do jízdy Ordošovi na levou stranu, ale ten byl zablokovaný u mantinelu.
22:46
Z další akce už Chlapík dokázal zakončit, na levém kruhu se natočil ke střele, ale finský gólman chytil kotouč do náruče.
22:22
Chlapík se chtěl natlačit na střed útočného pásma mezi dva finské hráče, ale tam bylo těsno.
21:45
Zakázané uvolnění českého týmu.
20:57
Gól Finska Finové vstřelili gól, vedou 1:0. A z brejku udeřili domácí! Finové jeli do přečíslení 3 na 2, a když už se Češi jakž takž stáhli do obranného pásma, puk se dostal na pravou stranu k Puljujärvimu a ten se trefil za přesouvajícího se Vaněčka.
20:45
Důležitý moment Prostřední dvacetiminutovka začala obrovskou českou šanci! Pastrňák od modré ujížděl na Vehviläinena, položil si ho, ale nakonec nezakončil nad položený beton.
20:01
Druhá třetina začala.
Už je to jisté: vítěz zápasu Česko - Finsko ve čtvrtfinále turnaje narazí na Kanadu, poražený vyzve USA.
Úvodních 20 minut bylo strhujících, první třetina měla obrovské tempo, snad přes osm minut se hrálo bez přerušení. Zaplněnou halou povzbuzovaní Finové měli nápor, ale několik šancí nevyužili.
20:00
První třetina skončila.
19:37
Kapanen zůstal za českou obranou a dostal přihrávku, ale když chtěl udělat protisměrnou kličku, ztratil rovnováhu a upadl.
18:54
Zacha zabrzdil finské založení útoku, domácí hokejisté musí s pukem až za vlastní bránu.