Marián Hossa dal Kanadě tři góly

Trenčín - Útočník Marián Hossa si připsal hattrick a zajistil tak slovenské reprezentaci vítězství nad Kanadou 4:2 v přípravném utkání v Trenčíně. Jednu branku si připsal také Roman Kukumberg. V dresu domácích excelovala hlavně řada ze švédské Mory s Rastislavem Pavlikovským ve středu útoku a syny reprezentačního trenéra Hossy Mariánem a Marcelem na křídlech.

Střelec večera otevřel skóre v 5. minutě a v polovině utkání se trefil podruhé. Na snížení Tkaczuka odpověděl v závěru druhé části Kukumberg a naděje Kanaďanů po Craigově trefě ukončil v poslední minutě opět Marián Hossa.

Oba týmy čeká od čtvrtku v Piešťanech Loto Cup.

Výsledek:
Slovensko - Kanada 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
5. Marián Hossa, 31. Marián Hossa (Marcel Hossa, Rastislav Pavlikovský), 39. Kukumberg (Bartek), 60. Marián Hossa (Marcel Hossa, Rastislav Pavlikovský) - 36. Tkaczuk (Heward), 54. Craig (Banham). Rozhodčí: D. Konc - M. Novák, Pavlovič. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 5715.

Luboš Bartečko ze Slovenska (vlevo) bojuje s Jamem Pollockem z Kanady v přípravném utkání.