Dvacítka deklasovala v přípravě Švýcarsko

• 2
Hlinsko - Čeští hokejisté do 20 let deklasovali v předposledním přípravném zápase před mistrovstvím světa tým Švýcarska 7:1. O vítězství rozhodli mladíci hned v úvodu, když v čase 5:41 vedli už 3:0. Poslední přípravný duel čeká výběr kouče Miloslava Hořavy v sobotu proti týmu USA.

Češi si dnes v Hlinsku nemohli přát lepší vstup do zápasu, neboť hned první útok zakončil po 25 vteřinách Jan Semorád. V šesté minutě pak zvýšil Martin Látal a o 17 sekund později přidal třetí branku Jakub Voráček. Až pak se osmělili i mladí Švýcaři a Weber snížil.

Na začátku druhé třetiny mohli hosté přidat další branku, po chybě Pavla Kuběny však Lemm orazítkoval tyč. Od té chvíle už skórovali jen domácí junioři a zásluhou Michaela Frolíka a Radka Meidla stihli do poloviny zápasu přidat dvě branky. O zbývající góly ve švýcarské síti se podělili Jakub Sklenář a Kuběna.

První dvě třetiny chytal za český tým Michal Neuvirth, ve třetí udržel čisté konto Lukáš Daneček.

ČR "20" - Švýcarsko "20" 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
1. Semorád, 6. Látal, 6. Voráček, 27. Frolík, 29. Meidl, 40. Sklenář, 43. Kuběna - 12. Weber.