Česká hokejová dvacítka prohrála s USA

• 3
Norrtälje - Čeští hokejisté do dvaceti let prohráli v přípravném utkání na mistrovství světa ve Švédsku se Spojenými státy americkými 3:6. Američané rozhodli zápas v Norrtälje v druhém dějství, kdy na vyrovnávací branku soupeře na 2:2 odpověděli čtyřmi góly. Přitom Češi z počátku zápasu vedli.

Výběr trenéra Vladimíra Bednáře nastoupí ještě v pátek ve Stockholmu s tamním týmem nižší soutěže, potom se přesune do Mory, kde je čeká v úterý 26. prosince vstup do šampionátu proti Rusku.

Český tým se v utkání dočkal gólu jako první, když v 9. minutě skóroval 19 sekund po skončení přesilovky Černý. V 17. minutě ale vyrovnal Gerbe a devět vteřin před koncem první třetiny otočil stav Carman. Na začátku druhé části sice smazal ztrátu při přesilovce pěti proti třem Sobotka a potom Káňa neproměnil trestné střílení.

V 28. minutě udeřili dvakrát Američané. Výhodu dvou hráčů v poli zužitkoval Van Riemsdyk, a ještě když byl český tým ve čtyřech, zvýšil Jack Johnson. V závěru druhé třetiny ještě zvýšili Gerbe a Lewis. Deset minut před koncem už jen zmírnil porážku Frolík.

Česká republika '20' - USA '20' 3:6 (1:2, 1:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Černý (Rákos, Květoň), 22. Sobotka (Káňa, Vojta), 51. Frolík (Voráček, J. Bartoň) - 17. Gerbe (Kane), 20. Carman (Chorney), 28. Van Riemsdyk (E. Johnson, Kane), 28. J. Johnson (Mueller, Okposo), 39. Gerbe (Kane, Mueller), 40. Lewis (Okposo, Stoa). Rozhodčí: Sjöberg - Dahmén, Winge. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. Diváci: 375.

Sestava ČR: Pavelec (30. Kovář) - Poživil, Kindl, Vojta, Suchý, Kolarz, Lesák, Trončinský, J. Bartoň - Řepík, Kuchejda, Hanzal - Svoboda, Sobotka, Káňa - Pospíšil, Frolík, Voráček - Černý, Rákos, Květoň. Trenér: Vladimír Bednář.