Česko - Slovensko, závar před českou brankou

Česko - Slovensko, závar před českou brankou - Před českým gólmanem Jakubem Čechem se snaží prosadit Slovák Špirko, jehož brání Rostislav Olesz. | foto: Jaroslav Ožana, MF DNES

Česká dvacítka ani jednou neklopýtla

• 1
Ostrava, Kravaře - Turnaj hokejistů do dvaceti let v Ostravě vyhráli čeští reprezentanti, kteří po výhrách nad Švýcarskem a Německem zdolali rovněž neporažené Slovensko. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen útočník pražské Slavie Jakub Klepiš.

Od úvodní minuty předváděli domácí rychlý kombinační hokej s přesnou střelbou a nedávali soupeři šanci. Přílišný důraz v osobních soubojích musel hlavní rozhodčí často řešit osobními tresty do konce zápasu.

Předčasně šli pod sprchy v první třetině tři čeští a tři slovenští reprezentanti. V 9. minutě po rvačce Langhammera s Troligou Slováci na dvě minuty dokonce opustili střídačku, ale nakonec se vrátili.

Ve druhé třetině agresivita na obou stranách opadla. Slovákům se sice v 50. minutě podařilo snížit na rozdíl tří branek, ale na vítězství českých reprezentantů to nic nezměnilo.

"Určitě jsem spokojen, a to nejen s vítězstvím na tomto turnaji. Hlavní radost mám z toho, že spousta hokejistů zde prokázala své kvality. Turnaj mi rovněž ukázal, kteří hráči jsou do nepohody, mají disciplínu a chtějí vzít zodpovědnost na sebe," zhodnotil akci trenér Alois Hadamczik.

Výsledky
Česká republika - Slovensko 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
22. a 27. Vrána, 4. Barinka, 8. Olesz, 12. Němec, 29. Kreps - 19. Baláž, 26. Kubaliak, 50. Pokryvčák. Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 10:12, navíc Langhammer, Trojovský, Kanko - Špila, Blaho, Troliga všichni pět minut plus do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1200.

Švýcarsko - Německo 8:4 (3:0, 2:3, 3:1)
6. a 44. Seideoux, 3. Neuschwan, 11. Ferensberger, 27. Peter, 29. Roder, 53. Ritz, 59. Guggisberg - 31. Dörfer, 36. Mauer, 37. Werle, 52. Kruck. Vyloučení: 9:6. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Havlík - Cambal, Unzeitig. Diváci: 225.

Konečné pořadí: 1. Česko, 2. Slovensko, 3. Švýcarsko, 4. Německo.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.