To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek úterního dne a u dalších textových přenosů naviděnou.

Vyloučení: 0:1
Góly v přesilovce: 0:0
Góly v oslabení: 0:0
Vhazování: 60% : 40%

Neskutečné se stalo skutečností! Česko postupuje po velké čtvrtfinálové bitvě postupuje do bojů o medaile přes obrovského favorita z Kanady.

Úvodní perioda jasně patřila našemu národnímu celku, když v 8.minutě skvělou střelou na první tyč otevřel skóre Jakub Štancl. Do konce úvodní části přišel ještě jeden zásah z hole Tomáše Cibulky, který nachytal mezi betony brankáře Rousseau.

Do druhé části lépe vstoupila Kanada a byla v ní jasně lepší. Což ve 24.minutě potvrdil ze samostatného úniku Matthew Wood. Ke konci této části přišlo vyrovnání z hole Jaka Furlonga, který přesnou střelou vyrovnal zápas.

Poslední část hry byla také v režii Javorových listů, kteří měly několik velkých šancí. Jenže jedenáct sekund před koncem zavezl Ondřej Becher kotouč do útočného pásma, posunul na Jakuba Štancla. Hrdina tohoto duelu pomocí teče překonal bezradného kanadského brankáře.

Čeští junioři píší tedy obrovskou pohádkou a postupují do semifinále, které je na programu ve čtvrtek.

Celebrini
12 Minten

Hujer

Rozhodčí: Bjork (SWE), Hebeisen (SUI) – Durmis (SVK), Nyqvist (SWE)
Počet diváků: 10 117

Konec zápasu.

59:57

Poslední buly jsme zvládli a Matyáš Melovský mohl spečetit výhru do prázdné branky, ale netrefuje branku. Mrzet nás to ovšem nebude.

59:49

Oddechový čas pro tým Kanada.

59:49
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Tohle je obrovský šok a zároveň radost pro naše mužstvo! Poslední útok českého týmu rozjel Dominik Rymon. Následně se dostal do útočné třetiny dostal Ondřej Becher, který předložil na JAKUBA ŠTANCLA. Už dvougólový hrdina vypálil spíše takovým nahození, to si do vlastní svatyně nešťastně srazil Bonk. – 2:3. Asistence: Ondřej Becher a Dominik Rymon.

59:25

Česko se snažilo o vedení na naší straně. Vše nakonec skončí rozehrávkou Cibulky.

59:00

Macklin Celebrini svou rychlostí trápí naše hráče, ale střelbou zatím ne, protože míří mimo branku.

58:22

Easton Cowan snadno vybrusil před naší bránu, jenže jeho bekhned je zblokován.

58:00

Hra se teď přesouvá ze strany na stranu. Ani v jednom útoku není ovšem trefena branka.

57:31

Jiří Kulich nedokázal zakončit po přihrávce do středu útočného pásma. Poté z rychlého brejku Conor Geekie, ale na Hrabala nevyzrál.

57:05

Nate Danielson to slabě zkoušel po zemi na Hrabala. Český gólman byl nachystán.

56:45

Za naší klecí vzniklo několik soubojů, ze kterých jako vítěz odchází kanadský celek.

56:06

Škoda pro nás, jelikož Tomáš Hamara moc dával najevo, že chce pustit kotouč na icing, a tak se pokračuje ve hře.

55:38

Matthew Savoie po nádherné zadovce svého spoluhráče pálil osamocen ze slotu. Pro naše štěstí úplně minul branku.

55:08

Jakub Štancl zkoušel vstřelit svůj druhý gól zápasu, ale Rousseau byl připraven na první tyči.

54:52

Po rychlém přechodu od modré pálil od modré Noah Warren. Jeho pokus našel pouze mantinel

54:30

Matyáš Šapovaliv obehrál kličkami několik obránců a poté přes osu našel Židlického, který míří do lapačky Rousseaua.
Komerční přestávka.

54:07

Hra se opět překlápí na stranu našeho soupeře. Hrabal zatím nemusí zasahovat.

53:34

Tomáš Hamara se prezentoval tvrdou ranou tahem, jenže brankář Mathis Rousseau byl připraven se svou vyrážečkou.

53:01

Matěj Prčík se nabízel na modré čáře, a tak mu puk chtěl poslat Šále, ale jeho přihrávka je ztečována do středního pásma.

52:47

Buly jsme dokázali vyhrát, ale přeci jen ho získal Jake Furlong. Bek Kanady pouze vyhazuje na icing.

52:31

Kanada musela vyhodit přes všechny čáry a vhazuje se v našem útočném pásmu.

52:25

Dominik Rymon vyšťoural kotouč u mantinelu a drží naše síly v ofenzivě.

51:53

Zámořský celek se pokusil vyhodit, ale Adam Bareš zachytil tento úmysl a zatahuje hru do útočného pásma.

51:26

Kotouč vyletěl mezi střídačky a nás čeká další komerční pauza.

50:56
Šance

Velká možnost Česka! Adam Židlický zavařil kanadské defenzivě a následně po střele našeho beka poskakoval kotouč na brankovišti, ale Mathis Rousseau vše vyřešil svou hokejkou.

50:35

Jiří Kulich a Eduard Šalé mohli zakombinovat v útoku, ale zámořské mužstvo přečetlo.

50:06

Kanaďané sice vyhráli další buly, ale právě tímto momentem se dostali až za svou branku.

49:42

Nešťastný odraz našich barev, smůlu měl Galvas, proto soupeř stále kraluje hře.

49:04

Ondřej Becher sice skvěle vybojoval kotouč na kanadském útočníkovi, ale po vyvezení do středního pásma znovu ztrácí.

48:49

Michael Hrabal pokryl pomalou střelu soupeře a zahajuje komerční přestávku.

48:43

Jiří Kulich rychle vjel do útočného pásma a poté předal Hamarovi na střelu. Ta letí mimo.

48:09

Aleš Čech si převzal kotouč a snažil se nahodit do útoku, to se mu ale nepovedlo po čistém zákroku soupeře.

47:31

Michael Hrabal si na práci rozhodně nemůže stěžovat, kryl totiž další ránu na přední tyč od Danielsona.

47:05

Ani my se nenechali zahanbit a střílíme od modré pouze do výstroje kanadského gólmana.

46:20

Javorové listy další střelou nepotrestaly náš národní tým. Matthew Poitras z dobré pozice přestřelil.

45:53

Na naší branku letělo nepříjemné nahození Noaha Warrena. Za naše barvy ho skvěle zblokoval Prčík.

45:29

Macklin Celebrini si nabruslil do velkého úhlu před bránu Česka. Střelou na přední tyč nedokázal překonat Hrabala, který se natlačil na branku.

45:00

Do souvislého tlaku se dostal také český tým, ale dvě střely za sebou nedělaly brankáři Kanady problémy.

44:34
Šance

Znovu jsme měli obrovské štěstí! Naše formace byla unavená proto pálil z první Easton Cowan a orazítkoval tyč Michaela Hrabala.

44:12

Javorové listy jsou stále v tlaku, střelu zablokoval ji Jiří Kulich.

43:27

Šapolvaliv a Arscher zašlápli kotouč v našem pásmu, ale Kanada je i tak na puku.

43:00

Matyáš Šapovaliv bojoval za kanadskou brankou o těžký kotouč, nakonec byl neúspěšný.

42:37

Perfektně jsme ubránili první oslabení duelu. Po sražené střele do ochranné sítě se vhazuje v našem pásmu.

42:32

Hosté v plném počtu.

42:16

Ondřej Becher skvěle zablokoval střelu Kanady a vyváží kotouč mimo nebezpečí.

41:50

Matthew Wood svou nepříjemnou ránou z první provětral beton českého brankáře.

41:34

Michael Hrabal znovu dokázal reagovat v oslabení a kryje kotouč do lapačky.

41:15

Tomáš Cibulka vybojoval kotouč za naší brankou a okmažitě vyhazuje.

40:47

Michael Hrabal musel poprvé zasahovat betonem po střele, kterou vyslal Denton Mateychuk.

40:32
Trest

Marek Alscher je prvním potrestaným hráčem tohoto duelu. Míří za jasné podrážení na trestnou lavici.

40:19

Úvodní buly třetí třetiny jde na naší stranu, ale Kanada hned získává kotouč rychlým napadáním.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:24.

Prostřední část čtvrtfinálového duelu mezi Kanadou a Českem je u konce. Rozdílná třetina než ta první, protože se výsledek vyrovnal na 2:2. Právě tato perioda patřila Kanadě, která nás zatlačila a byla odměněna vyrovnáním. Nejprve ve 24.minutě vyřešil samostatný únik milimetrovou střelou Matthew Wood. Náš tým se dál nepoučil a za svou pasivitu byl potrestán ve 37.minutě, když další nádherný pokus poslal Jake Furlong a vyrovnal průběh střetnutí.

Střely na branku: 18:16

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

Matyáš Šapovaliv zablokoval soupeři hůl na buly a tato třetina skončí za vyrovnaného stavu.

39:50

Stále zůstaneme pod tlakem, protože jsme hned dvakrát po sobě vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

39:19

Matyáš Šapovaliv trestuhodně zaváhal v útoku a pro jeho štěstí nedokázala Kanada zakončit lépe.

38:48

Adam Židlický po rychlém průniku do útoku vybojoval střelu pro Marka Alschera. Na jeho slabou střelu zareagoval Rousseau.

38:22

Další střelecký pokus mířil na Hrabala, poté se puk odrazil mimo kluziště.

37:51

Naše chyby přetrvávají. Další akci dva na jednoho mělo zámořské mužstvo, ale pro naše štěstí se včas vrátil Tomáš Galvas.

37:25

Náš tým se okamžitě snaží o nějakou odpověď, ta zatím nepřichází díky dobré obraně.

36:40
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Po velkém tlaku je vyrovnáno! Našemu týmu se nepodařilo vystřídat a obranná dvojka byla zavařena. Proto si puk našel po přihrávce Poitrase na modré čáře JAKE FURLONG, navezl si ho na střed útočného pásma a přesnou střelou překonal Hrabala. – 2:2. Asistence: Matthew Poitras.

36:20

Tohle byla velká škoda. Kulich hledal v jízdě Adama Bareše, ke kterému se pobídka nedostala.

35:52

Tomáš Hamara dlouho váhal s rozehrávkou až ji nabídnul soupeři, který bude útočit.

35:28

Málo viděný moment zápasu. Kanada nepřesnou přihrávkou posílá puk na zakázané uvolnění.

35:13

Další vypadnutí puku mimo kluziště. Na řadu přijde komerční přestávka.

35:02

Hra nám rychle nabrala na obrátkách, jenže ne pro naše mužstvo, které se bude bránit rozehrávce.

34:23

Jiří Kulich nejprve vypálil na soupeřovo branku, ta nenašla cíl. Poté náš kapitán nahrával nepřesně před kanadskou svatyni.

33:56

Aleš Čech proti dvoum protihráčům vybojoval kotouč v rohu kluziště a rozjel náš útok.

33:26

Na druhé straně se také musel ukázat Mathis Rousseau, když kryl nahození Aleše Čecha.

33:07

Michael Hrabal s klidem pokryl teč Conora Geekie a drží nadále naše mužstvo nad vodou.

32:52

Kanada ukázala obrovský důraz, ze kterého přišla tvrdá rána. Ta byla zablokována Šalém.

32:28

Další drobná chybička v naší kombinační hře. Po ní se bude vhazovat kvůli icingu po levici našeho brankáře.

32:14

Puk vyletěl na kanadskou střídačku. Na programu je komerční přestávka.

32:06

Michael Hrabal se opravdu musí zbláznit v druhé periodě. Znovu se musel rychle přesunout na bližší tyč.

31:35

Naše rozehrávka trvala až moc dlouho. Bylo nám to k ničemu, jelikož Cibulka spoluhráče nenašel.

30:57

Opět se hraje u naší branky. Cibulka a Čech vše zvládli výborně v náš prospěch a my začneme za brankou.

30:29

Owen Beck zachytil těžkou přihrávku za naší brankou a posílá kotouč na modrou čáru.

29:58

Čech a Becher bojovali za naší brankou o puk. Nakonec se jim to nepovedlo, ale Kanada se sama dostala mimo pásmo.

29:30

Matthew Wood je po vstřelené brance při chuti. Tentokrát pálil v ataku pod břevno, jenže Hrabal nachystal svou lapačku na správné místo.

29:14

Michael Hrabal byl opět pod palbou střel soupeře. Se všemi si brankář Česka poradil.

28:51

Sebastián Redlich rychle pospíchal za dlouhou přihrávkou, která ovšem míří na icing.

28:40

Matyáš Melovský hledal po rychlém brejku žabičkou Redlicha, ale jeho pobídka je zablokována obránci.

28:15

Jordan Dumais dotíral na Prčíka a dostával se k zakončení, ale nakonec po našem důrazu skrývá puk pod lapačku Hrabal.

27:52

Na programu je komerční přestávka.

27:52
Šance

Na naší straně se kupí chyby, tentokrát ve střídání. Toho mohl využít střelou do poloodkryté branky Matthew Wood, ale fantastický Hrabal se stihl včas přesunout.

27:36

Po delší době jsme se dostal ke kotouči. Aleš Čech ho vyváží.

27:00

Štěstí se usmálo na naší stranu. Slabé nahození před brankou tečoval Nate Danielson jen těsně levé tyčky.

26:20

Jake Furlong dostal předaný kotouč a vjel před naší branku. Puk nabízel ještě svým spoluhráčům, to ale Hrabal odhadl.

25:51

Na tlak soupeře mohl patřičně odpovědět Eduard Šále. Jeho střela forhendem míjí branku.

25:15

Kanada dostává náš celek do tlaku v útočné třetině. K vážnějšímu zakončení nedochází.

24:40

Michael Hrabal si musel opět dávat bacha na střelu ze slotu. Brankář vše ustál a kryje do lapačky.

23:43
Gól

Tak přeci jen Kanaďané snižují! Po naší ztrátě v útoku zahájilo zámořské mužstvo krásnou rychlou kombinaci. Tu vyšperkoval přihrávkou do samostatného úniku Easton Cowan. Sám na Hrabala poté ujížděl MATTHEW WOOD, který přesnou ranou do rohu svatyně překonal bezradného českého brankáře. – 1:2. Asistence: Easton Cowan a Brayden Yager.

23:25

Javorové listy začaly aktivněji ve druhé třetině. Tomáš Galvas vyváží mimo nebezpečí.

22:52

Více se musel zapotit Michael Hrabal, protože reagoval na tečovanou střelu od modré čáry.

22:17

Owen Beck vybojoval pro hráče v červeném puk za brankou a soupeř zůstane v útočném pásmu.

21:41

Dlouhé střídání zakončil Edauard Šalé. Na kanadského brankáře opět nevyzrál.

20:48
Šance

Na úvod druhé třetiny naše šance! Eduard Šalé zakončoval přečíslení dva na jednoho střelou do protipohybu brankáře. Mathis Rousseau skvělým roztáhnutím nedovolil třetí branku.

20:23

Na úvod prostřední části jsme to zkoušeli nahozením, ale Kanada si tohle dokázala pohlídat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:33.

Úvodní třetina čtvrtfinálového duelu mezi Kanadou a Českem je u konce. Do kabin míří v lepší náladě naše národní mužstvo, které vede senzačně 2:0. Rychlejší nástup zámořského celku zastavil tvrdou střelou za kruhy Jakub Štancl a otevřel skóre duelu. Dále převládala aktivita na naší straně a odměnou byl nájezd Dominika Rymona, který zůstal nepotrestán. Jenže přeci jen jsme druhou branku vstřelili. Po přihrávce Kulicha vypálil od modré Tomáš Cibulka a mezi betony překonal Rousseaua.

Střely na branku: 7:9

20:00

První třetina skončila.

19:38

Česko přežilo menší nátlak soupeře, kterého nakonec donutilo s rozehrávkou za svou branku.

19:13

I nadále pokračuje v naší aktivní a agresivní hře. Matěj Prčík pro naší smůlu poslal přihrávku na zakázané uvolnění.

18:29

Tomáš Hamara vytvořil tlak na útočící hráče, jenomže po jeho přihrávce je pískáno zakázané uvolnění, které je opraveno sudími, protože se upískli.

18:01
Gól

Ano, vedeme o dvě branky! Po perfektní práci Šapovaliva v útočném pásmu, jenž vybojoval kotouč pro Jiřího Kulicha. Proto český kapitán poslal přihrávku bekhendem na modrou čáru. Zde si puk na střelu nachystal TOMÁŠ CIBULKA a přes několik hráčů nachytal Rousseaua mezi betony. – 0:2. Asistence: Jiří Kulich.

17:47

Jakub Štancl svedl několik těžkých soubojů za brankou. Po jeho práci budeme kombinovat v útoku, jenže neúspěšně.

17:12

Opět jsme dali čuchnout Kanadě v útočném pásmu. Tomáš Galvas skvěle soupeře odbránil.

16:42

O tom, že jsme v defenzivě zatím velice dobří svědčí i fakt ten, že Hrabal je dlouho bez zákroku.

15:58
Šance

Do větší šance také mířila Kanada. Konkrétně jela dva na jednoho, pro naše štěstí se dokázal skvěle vrátit Matyáš Šapovaliv a ukončit tuto hrozbu.

14:43

Naše obětavost je opravdu velká. Potvrdil ji Adam Bareš, který si najel do útočné třetiny, kde chtěl překvapit střelou na bližší tyč. Mathis Rousseau schovává puk do lapačky a zajišťuje komerční přestávku.

14:08

Tomáš Hamara se z pozice beka odvážil k útoku. Přihrávkou za brankou nenašel nikoho v bílém.

13:30

I teď jsme byli úspěšní v obranné činnosti, ale to samé se nedá říct o naší ofenzivě, kde opět ztrácíme.

12:53

Nepřesnosti přišli na straně Kanady. Tomáš Cibulka za brankou začal další akci našeho celku.

12:12

Kanada nás obrala o puk v našem menším tlaku. Nakonec se zámořský celek nikam nebude řídit kvůli přihrávce rukou.

11:41

Nadějné přečíslení tři na jednoho na naší straně. Bohužel dlouhá přihrávka letí do rohu kluziště.

11:04
Šance

Bohužel nejdeme do dvoubrankového vedení! Dominik Rymon se rozjel na samostatný nájezd a snažil se překonat Rousseaua střelou mezi betony, ale s tímto úmyslem gólman počítal.

11:04
Šance

Pojedeme samostatný nájezd! Po faulu na Rymona byl nejprve nařízen trest pro Warrena, ale nakonec po poradě sudích je nařízen nájezd.

10:45
Šance

Další velká šance našeho celku! Dominik Rymon se svou šikovností protlačil do samostatného úniku, ve kterém byl nakonec zastaven faulem Warrena, zatím se pokračuje ve hře.

10:03

Dominik Rymon je při chuti a pálil ze slotu, jenže ta míří do ochranné sítě. Čeká nás komerční přestávka.

09:47

Zatím se prezentujeme špatnou úspěšností vhazování. Díky tomu Kanada míří do útočného pásmu. Matthew Poitras se pokoušel hledat před brankou své spoluhráče, ale jeho pobídka byla zablokována.

09:07

Nepřesná rozehrávka našeho týmu znamená zakázané uvolnění.

08:48

Nadále jsme pokračovali v aktivitě v útoku. Kanada nás dokázala odzbrojit a začít opět svou akci.

07:51
Gól

Jdeme do brzkého vedení! Po špatné kombinaci Kanady v útočném pásmu rozjel rychlou akci ve středním pásmu Dominik Rymon. Ten následně předložil JAKUBU ŠTANCLOVI, který před kruhem na vhazování vystřelil a chladnokrevnou bombou na bližší tyč překonal bezmocného Rousseaua. – 0:1. Asistence: Dominik Rymon.

07:27

Dlouho jsme se v útoku neohřáli, a tak na druhé straně pálil do ochanné sítě Easton Cowan. Bude se vhazovat po levici Hrabala.

06:57

Mathis Rousseau v klidu pokryl střelu ze slotu, kterou poslal Šalé. Toto přerušení se využije v podobě komerční přestávky.

06:35

Opět zahrozil český kapitán Kulich. Bekhendem ovšem z dobré pozice netrefuje branku.

06:09

Jiří Kulich zkoušel slabě zápěstím protáhnout Rousseaue, ten bez problémů vyráží.

05:38

Opět jsme se tlačili ve třech do útoku. Na obranu naši hráči nestačili a Kanada bude mít puk na své hokejce.

05:03

Hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu. Celebrini v souboj vypálil kotouč za mantinel u střídaček.

04:34
Šance

Znovu jsme zahrozili my po rychlém brejku! Ondřej Becher se dostal jednoduše přes obránce a bekhendem orazítkoval břevno kanadské branky.

04:04
Šance

První velká šance našeho týmu! Tomáš Cibulka rozjel náš postupný útok. Melovský následně z rohu kluziště našel před brankou Eduarda Šalého. Ten pro naši smůlu osamocen před brankou přestřelil.

03:30

Nate Danielson dostal hodně prostoru útočném pásmu, poté se rozhodl ke střele, která minula naší branku.

03:11

Náš tým začal trochu opatrně. Kanaďané opět stříleli z nadějné pozice, ale pouze nad. Následně naše střela byla zablokována do ochranné sítě.

02:28

Ustáli jsme menší tlak první formace soupeře. Prčík zahájí rozehrávku za naší brankou.

01:48

Macklin Celebrini mohl dokázat své kvality na tomto šampionátu. Vjel až před Hrabala, který si střelu pohlídal betonem.

01:25

Jake Furlong zachytil český útok za brankou a po vystřídání obou týmů zahájí útok svých barev.

00:44

Marek Alscher chtěl po zisku kotouče do středního pásma nahazovat do útoku. Jeho úmysl přečetl soupeř.

00:20

Úvodní buly získali Javorové listy. Okamžitě nahozením míří do útočného pásma.

00:01

Utkání právě začalo.

Češi budou hrát v bílém, soupeř nastoupí v červeném.

Všichni aktéři dnešního utkání právě nastupují na ledovou plochu. Za pár chvilek jdeme do akce!

Jako již tradičně na Mistroství světa U20 započne tento duel s mírným zpoždění.

Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozbruslení. Momentálně míří do kabin se naposledy připravit na start druhého čtvrtfinále MS U20.

Úvodní sestavy:

Kanada: Rousseau (St-Hilaire) – Lamoureux (A), Mateychuk, Warren, Furlong, Bonk, Donovan, T. Nelson – Dumais, Celebrini, Minten (C) – Savoie (A), Poitras, Geekie – Danielson, Beck, Allard – Rehkopf, Yager, Cowan – Wood.
Trenér: Alan Letang

Česko: Hrabal (Vondraš) – Alscher, Hamara (A), Čech, Cibulka, Galvas, Prčík, Kočí – Kulich (C), Šapovaliv (A), Bareš – Redlich, Melovský, Šalé – Štancl, Becher, Rymon – Židlický, Přibyl, Maštalířský – Hujer.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Bjork (SWE), Hebeisen (SUI) – Durmis (SVK), Nyqvist (SWE).

KANADA

Javorové listy již tradičně patří k nejlepším celkům na mezinárodní úrovni a to i v kategorii hráčů do 20 let. Samozřejmostí by měl být postup do bojů o medaile, ale svěřenci kouče Letanga to proti českému výběru nebudou mít vůbec jednoduché. Varováním může být loňské finále, kde dlouho Kanada nemohla najít recept, ale nakonec v prodloužení získala titul.

Kanaďané se ve skupině A šampionátu umístili na druhé pozici, což je pro tento národ spíše menší neúspěch. Vše se rozjelo na jedničku, když na úvod přišla vysoká výhra 5:2 nad Finskem. O den později schytalo vysokou nakládačku 10:0 bezradné Lotyšsko. S domácím Švédskem přišlo menší vystřízlivění v podobě prohry 0:2. Před play-off si zámořský celek vychutnal tenisovým výsledkem 6:3 Německo a to poslal do baráže o příslušnost v elitní společnosti.

Jednoznačnou oporou a nadějí kanadského mužstva je sedmnáctiletý útočník Macklin Celebrini. Ještě mladý borec nastupuje na klubové úrovni za Boston University Terriers, ale na MS se rozhodně neztrácí. Ze čtyř odehraných duelů nastřílel čtyři přesné zásahy a stejný počet asistencí. Naposledy jeho řádění dvěmi brankami odskákal brankář Německa.

Dokáže Kanada splnit roli favorita a zahrát si již tradičně o medaile?

ČESKO

Mužstvo trenéra Patrika Augusty, které nám je v srdci nejblíže vstoupí do povinné fáze světového šampionátu, tedy do čtvrtfinále. Díky třetí pozici v tabulce skupiny B narazí Česko na jednoho z největších favoritů, soupeřem bude silná Kanada. Ve skupinové fázi si země ze srdce Evropy připsala sedm bodů a pohlídala si třetí pozici v tabulce.

Úvod turnaje nebyl vůbec povedený, jelikož přišla krutá porážka s bratry ze Slovenska a to vysoko 2:6. O poznání lépe si naše národní mužstvo vedlo s Norskem, kterému nadělilo debakl 8:1. Následně jsme si s USA potvrdili, že máme na dobré umístění, když přišel bod za prohru 3:4 po nájezdech. Naposledy se mladí Češi ukázali na ledě na Silvestra, soupeřem bylo Švýcarsko a vyrovnaný souboj zvládli poměrem 4:2.

Jednoznačnou ústřední postavou našeho výběru je devatenáctiletý útočník Buffala Sabres Jiří Kulich. Na turnaji plní roli kapitána a také nejproduktivnějšího hráče, protože ze čtyř odehraných duelů se čtyřikrát prosadil a přidal tři asistence. Zazářil v posledním střetnutí našich hráčů, když Švýcarsku vsítil branku a přihrál na jednu naši trefu.

Dokážeme zaskočit favorita z Kanady a zahrát si opět o medaile?

Krásné úterní odpoledne ze švédského Göteborgu! V hale Scandinavium od 14:30 odstartuje druhé čtvrtfinále Mistroství světa hráčů do 20 let. V repríze loňského finále šampionátu se střetne druhý celek skupiny skupiny A Kanada proti třetímu mužstvu skupiny B, kterým je naše země, tedy Česko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.