Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Tento duel rovněž zakončil sportovní program této olympiády. Celé dění v Pekingu uzavře závěrečný ceremoniál, který je na programu ve 13 hodin. Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů.

V hale se už chystá předávaní medailí. Ve tvářích ruských hokejistů je vidět obrovské zklamání. Rusové chtěli obhájit vítězství z roku 2018 a v historické tabulce se odpoutat od Kanady.

Finové dnešním triumfem potvrdili výborné výsledky z posledních let. Na světovém šampionátu v Bratislavě v roce 2019 Finsko získalo zlato. Loni v Rize padli Finové ve finále s Kanadou a odvezli si stříbrné medaile. Nyní ale přidávají opravdu cenné zlato z olympijských her. V květnu je navíc čeká domácí světový šampionát.

Střely na branku: 31 – 17

Je konec! Finsko se stává vítězem olympijských her v Pekingu! Finové na turnaji zvítězili ve všech svých zápasech a zaslouženě si domů odvezou zlaté medaile. Do finálového duelu přitom vstoupil lépe ruský výběr. V osmé minutě využil přesilovku Michail Grigorenko. Ve druhé části ale vyrovnal nenápadnou střelou Ville Pokka. Rozhodující moment přišel v úvodu třetí třetiny, kdy se tečí Anttilovy rány prosadil Hannes Björninen. Finsko ve zbytku třetiny předvedlo fantastickou defenzivu a soupeře k ničemu nepustilo. Sami naopak měli další možnosti, ale Fedotova zachránila i branková konstrukce.

Konec zápasu.

59:44
Šance

Ruský kouč si šestnáct sekund před koncem třetí třetiny vyžádal oddechový čas. Rusové to ale budou mít těžké, jelikož se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:40

Finové zablokovali zakončení soupeře a dostali kotouč za modrou čáru. Rusové už musí spěchat a tlačit všechny síly do útoku.

59:09
Šance

Ivan Fedotov je na střídačce a ruský výběr zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!

59:03

Finové opět vyhodili kotouč ven z obranného pásma a už jsou opravdu blízko od olympijského triumfu. Rusové se ne a ne dostat do zakončení.

58:24

Do zakončení se naopak dostali Finové. Markus Granlund se uvolnil v útočném pásmu a poslal kotouč do lapačky ruského brankáře. Vhazuje se po pravici Ivana Fedotova.

58:12

Anton Slepyšev spěchal za vlastním nahozením do útočného pásma, ale proti přesile finských hokejistů neměl sebemenší šanci na úspěch.

57:36

Gusev si sjel pro puk do středního pásma, nicméně akce ruského celku opět vyústila jen v nahození, které bez problémů dojeli zadáci v modrých dresech.

57:06

Marko Anttila dojel puk v obranném pásmu a po mantinelu jej poslal do bezpečí. Rusové se jen těžko probíjejí skrz pozornou finskou defenzivu.

56:40

Fedotov vyjel za svou branku, kde zkrotil nahození soupeře. Zadáci ruského výběru ale nedokázali rozehrát. Finové pokračují v aktivním napadání.

56:06

Pesonen poslal přihrávku před branku, kam spěchal Valtteri Filppula, ale jeden z ruských hokejistů mu na poslední chvíli stačil přizvednout hokejku.

55:37

Jakovlev se pokusil o individuální průnik, ale nakonec musel puk nahodit po mantinelu do útočného pásma. Finsko brání na podtrženou jedničku.

55:06

Miro Aaltonen si skvěle splnil defenzivní povinnosti a ze vzduchu odpálil puk za modrou čáru. Nestěrov okamžitě otáčí směr hry.

54:29

Plotnikov se v rohu útočného pásma uvolnil do střelecké pozice, nicméně jeho projektil prolétl kolem zadní tyčky. Obrana Finska puk následně vyhodila za modrou čáru.

54:12

Anttila ustál souboj za ruskou brankou a nasbíral pro Finsko další cenné sekundy. Rusové se několik minut prakticky nepodívali do útočného pásma.

53:51
Šance

Juuso Hietanen dostal přihrávku mezi kruhy, kde si kotouč rychle připravil a zakončil zápěstím. Jeho projektil trefil horní tyč!

53:48

Ruský olympijský výbor hraje v plném počtu.

53:09

Až nyní se Rusové osvobodili vyhozením kotouče do útočného pásma. Finové rychle otočili směr hry a snaží se z přesilové hry něco vytěžit.

52:26

Po další kombinaci poskakoval kotouč před brankovištěm, ale obětaví hokejisté v bílém nedovolili nikomu v modrém dresu zakončit.

52:06

Aaltonen dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, ale pozorný Fedotov jeho ránu dokázal zneškodnit. Finové se drží v útočném pásmu.

51:48
Trest

Andronov dostává dvě minuty za podrážení. Finové si zahrají přesilovku a mohou se přiblížit ke zlatu.

51:40
Šance

Saku Mäenalanen dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl úplně sám, ale Fedotov vytáhl vynikající zákrok a drží ruský výběr v boji o zlato!

51:30

Až nyní se po velmi dlouhé době přerušuje hra. Nestěrov chtěl najít dlouhou přihrávkou Plotnikova, ale jeho pobídka skončila na zakázaném uvolnění.

51:06

Nikita Gusev se ve středním pásmu sice zbavil prvního soupeře, ale další hokejista v modrém dresu už mu nedal prostor a obral ruského tahouna o kotouč.

50:29

Jelesin nahodil puk od červené čáry za finskou branku, ale volný kotouč opět získali jen hokejisté v modrých dresech. Třetí třetina se hraje ve vysokém tempu.

50:00

Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a Finové zatím kráčejí za historickým triumfem na olympijských hrách.

49:37

Dmitrij Voronkov sklepl kotouč na Jegora Jakovleva, který se dostal pod tlak v obranném pásmu. Finové zlepšili pohyb a napadají ruskou rozehrávku hodně vysoko.

49:02

Atte Ohtamaa si počkal na nabídku svých spoluhráčů. Finové ale chybovali ve středním pásmu a pustili soupeře do ofenzivy. Vojnov ale nezvedl puk nad beton brankáře.

48:34

Joonas Nättinen uspěl v souboji u mantinelu ve středním pásmu, kde vybojoval puk a vyhodil jej do rohu ledové plochy. Finové se snaží nepouštět soupeře do útočného pásma.

48:02

Kirill Semjonov poslal přihrávku na útočnou modrou čáru, nicméně zadáci Finska opět vystoupili v pravou chvíli a nepustili soupeře do útočného pásma.

47:36

Pesonen se dostal do souboje za ruskou brankou, nicméně kotouč nevybojoval. Finové po delší době nasbírali vteřinky v útočném pásmu.

47:09

Pavel Karnauchov se uvolnil na levé straně útočného pásma, jenže jeho projektil minul horní roh soupeřovy klece. Ruský tlak nadále pokračuje.

46:27

Sergej Plotnikov dojel vyhození finských hokejistů a počkal s rozehrávkou. Oba týmy stačily vystřídat a Rusové se už znovu tlačí do ofenzivy.

46:06

Rusové se usadili v útočném pásmu. Od modré čáry napřáhl ke střele Nestěrov, ale jeho dělovka prolétla kolem finské klece.

45:29

Niklas Friman se v obranném pásmu dostal k volnému puku a bekhendem jej vyhodil do bezpečí. Rusové se snaží dostat do tlaku, ale proti fantastické obraně Finska je to náročné.

45:03

Leo Komarov se na útočné modré čáře natahoval po kotouči, ale Vojnov byl u puku o krok dříve a dokázal rozehrát na pravou stranu ledové plochy.

44:29

Petteri Lindbohm dojel nepovedené nahození soupeře a v obranném pásmu získal kotouč pro Finsko. Ani Finům se rozehrávka vůbec nepovedla.

44:03

Nestěrov uklidnil rozehrávku ruského celku za svou brankou a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Také finský lodivod poslal na led čerstvé síly.

43:30

Nestěrov získal puk za svou brankou a okamžitě rozjel ruskou akci. Jeho pobídku protečoval do útočného pásma Slepyšev, ale Finové teď hrají skvěle.

42:29

Jegor Jakovlev pálil od modré čáry, ale ani jeho pokus nebyl z kategorie přesných. Finové opět uklidňují rozehrávku ve své třetině.

42:10

Gricjuk nahodil puk do rohu útočného pásma, nicméně tam neměl nikoho v bílém dresu. Pozorní zadáci v modrém puk vyhodili do středního pásma.

41:34

Nestěrov nahodil puk do středního pásma, ale tam neměl nikoho v bílém dresu. Finové v úvodu třetí třetiny skutečně hýří aktivitou.

41:10

Finové se nadále tlačí do útoku. Hietanen střílel od modré čáry, ale trefil brusle svého spoluhráče, který stál kousek před ruskou brankou.

40:31
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Fantastický vstup Finska do třetí třetiny! Finové hned v úvodu závěrečné periody dávají gól a dostávají se do vedení! Marko Anttila se dostal mezi kruhy, odkud vypálil a HANNES BJÖRNINEN jeho pokus tečoval za Fedotova! Asistence: Marko Anttila, Atte Ohtamaa.

40:10

Finové uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Uvidíme, zda třetí část rozhodne o držiteli zlaté medaile.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:50.

Střely na branku: 21 – 14

Druhá třetina končí. Po čtyřiceti minutách souboje o zlato platí nerozhodný stav 1:1. Ve druhé části se totiž Finům podařilo vyrovnat. Nenápadnou střelou se prosadil Ville Pokka. Rusové poté lehce zvýšili svou aktivitu, ale nějaké vyložené šance si nevypracovali.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:24

Valtteri Kemiläinen poslal přihrávku na pravou stranu, odkud zakončil Komarov, ale Fedotov se stačil přemístit k levé tyči a dobře zasáhl.

39:01

Marko Anttila dostal kotouč za ruskou brankou, vyvezl jej podél hrazení a přihrál na modrou čáru. Nikdo z hráčů v modrém dresu si však netroufl na zakončení.

38:27

Čibisov se pokusil ohrozit finskou branku z ostrého úhlu, nicméně Harri Säteri jeho ránu viděl a pokus od mantinelu schoval do lapačky.

38:03

Sami Vatanen se dostal za branku k odraženému kotouči a pomohl si vyhozením puku do středního pásma. Rusové ale puk získali pro sebe a mohou se vydat vpřed.

37:19

Arsenij Gricjuk se po odpískání zbytečně dostal do menší rozmíšky s Hietanenem. Rozhodčí se ale rozhodli, že vylučovat nebudou.

37:06

Jelesin dostal přihrávku na pravou stranu, nahodil puk do rohu útočného pásma, nicméně ani na jeho pobídku nikdo v bílém dresu nezareagoval.

36:29

Čibisov dostal přihrávku do útočného pásma, kde si puk přehodil na bekhend a zakončil. Jeho pokus ale prolétl kolem branky a zaduněl o mantinel.

36:01

Mikko Lehtonen poslal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, ale tentokrát neoslovil nikoho v modrém dresu Finska. Defenzivy obou týmů zatím hrají skvěle.

35:26

Miro Aaltonen dostal přihrávku za ruskou branku, ale okamžitě u něj hlídkoval důrazný Jegor Jakovlev, který finského hráče odstavil od kotouče.

35:00

Ville Pokka uklidnil rozehrávku Finska v obranném pásmu. Oba trenéři zatím stačili poslat na ledovou plochu čerstvé síly.

34:20

Na opačné straně střílel zápěstím Marko Anttila, jehož pokus prolétl kolem zadní tyčky. Finové ukazují, že ruská obrana na ně nesmí zapomenout.

33:58
Šance

Gricjuk se dostal mezi kruhy, odkud vyslal nebezpečnou střelu z otočky, ale jeho zakončení prolétlo kolem vzdálenější tyčky!

33:16

Další ofenzivní snažení Finska zhatila přihrávka rukou ve středním pásmu. Proti pravidlům se provinil Iiro Pakarinen.

33:00

Pesonen sice spěchal za dlouhou přihrávkou, ale Vojnov byl u kotouče o chvíli dříve. Čárový rozhodčí navíc odpískal zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před finskou klec.

32:33

Lehtonen dostal kousek prostoru na modré čáře, ale ránou příklepem trefil obětavého Plotnikova, od jehož nohy se puk odrazil do bezpečí.

32:06

Niklas Friman si dal pozor na napadajícího Grigorenka a rozehrál odrazem o hrazení. V posledních minutách sledujeme bitvu o každý metr ledu.

31:26

Karnauchov chtěl přihrát na modrou čáru do střelecké pozice, jenže Nestěrov jeho pobídku musel rychle sklepnout k mantinelu. Finové mají skvělý pohyb.

31:03

Aaltonen vybojoval puk na útočné modré čáře, ale neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů. Finové si museli pomoci kombinací v zadních řadách.

30:18

Saku Mäenalanen projel po levé straně do útočného pásma, kde vyzkoušel zakončení zápěstím. Jeho sražený pokus jen zaduněl o zadní mantinel.

30:00

Je za námi polovina základní hrací doby finálového střetnutí a zatím sledujeme vyrovnané utkání. Z levé strany střílel Semjonov, ale finský brankář opět zasáhl.

29:31

29:03

Finové se v této přesilovce zatím ne a ne udržet v útočném pásmu. Také ruské kvarteto se dobře pohybuje a soupeři značně komplikuje kombinaci.

28:18

Mikko Lehtonen poslal přihrávku na levou stranu útočného pásma, ale Rusové rychle získali kotouč a vyhodili jej přes celé kluziště za finskou klec.

28:02

Mikko Lehtonen se na modré čáře chytře zbavil napadajícího obránce a poslal přihrávku k mantinelu. Finové se v úvodu přesilovky drží v útočném pásmu.

27:31
Trest

Finsko si zahraje další přesilovku. Kirill Semjonov dostává dvě minuty za faul loktem.

27:03

Alexandr Jelesin se dral do útočného pásma, ale neustál souboj s hráčem v modrém dresu. Rusové ale v posledních minutách zvýšili svou aktivitu.

26:28

Tělegin dostal přihrávku na modrou čáru, odkud puk nahodil na branku soupeře, ale jeho pobídka prolétla kolem pravé tyčky finské klece.

26:00

Po delší době se rozehrávka nepovedla ani Finsku a puk proletěl až na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před finskou klec.

25:34

Alexandr Nikišin vyslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, kde číhal Nikita Gusev, ale ten puk protečoval jen na hole finských zadáků.

25:06

Jelesin se dostal pod tlak a musel si pomoci vyhozením o mantinel. Rusové se snaží dostat zpátky do utkání alespoň důrazem.

24:26

Rusové se z tlaku soupeře vymanili jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před Fedotova.

24:03

Šaripzjanov poslal dlouhou přihrávku do útočného pásma. Důrazní Finové v obranném pásmu opět zabrali a vybojovali kotouč pro sebe.

23:28
Gól

Je vyrovnáno! Finsko se v úvodu prostřední periody dostává zpátky do hry! Hráči v modrém udeřili z nenápadné akce. VILLE POKKA jednoduše nahodil kotouč od střídačky a jeho pokus propadl mezi betony ruského brankáře! Asistence: Hannes Björninen, Atte Ohtamaa.

23:00

Sledovali jsme dlouhý souboj o kotouč v rohu ledové plochy. Hned čtyři hráči sváděli souboj o puk, ale kotouč nakonec skončil zašlápnutý.

22:29

Grigorenko jen nahodil puk do útočného pásma. Nikdo v bílém dresu za jeho pobídkou nespěchal. Finové mohou rozjet útok od své klece.

22:03

Vladimir A. Tkačov získal puk v obranném pásmu a před soupeřem jej chtěl vyhodit za modrou čáru po hrazení. Úvod druhé části je z obou stran opatrný.

21:34

Petteri Lindbohm projel vpřed po levé straně a nahodil jej do útočného pásma. Jeho pobídka skončila sražená v ochranné síti.

21:10

Granlund se hnal za nahozením do útočného pásma, ale Nestěrov se s ním rychle stáhl a pomohl si přihrávkou na spoluhráče z defenzivy.

20:29

Hannes Björninen se na modré čáře snažil udržet kotouč v útočném pásmu, ale puk mu přeskočil přes čepel. Finové musí spěchat do defenzivy.

20:10

Rusové uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. Aktivní Jelesin zkusil pozornost finského brankáře z velké dálky, ale Harri Säteri ukázal, že je po návratu z kabiny koncentrovaný.

20:01

Další třetina začne přibližně v 6:01.

Střely na branku: 15 – 7

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hokejisté z Ruska. Ti se do vedení dostali v osmé minutě, kdy se v početní převaze prosadil Michail Grigorenko. Přesilovku poté hrálo také Finsko, ale pozorný brankář Fedotov předvedl jisté zákroky. Finové soupeře výrazně přestříleli, ale své náznaky nepřetavili ve vyrovnání.

20:00

První třetina skončila.

19:29

Finové v poslední minutě první třetiny hrají s kotoučem na hokejkách, ale zatím se nedostávají dopředu. Rusové se dobře pohybují ve středním pásmu.

19:02

Pavel Karnauchov získal kotouč v obranném pásmu, jenže Slepyšev ze středního pásma vyhodil kotouč na finskou střídačku. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

18:10
Šance

Teemu Hartikainen se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, ale v pohybu se nedokázal srovnat tak, aby poslal kotouč do odkryté části ruské branky!

18:01

Nikita Gusev projel po pravé straně do útočného pásma a z ostrého úhlu prověřil pozornost finského brankáře. Harri Säteri neměl s jeho ránou problém.

17:31

Ivan Tělegin pálil od modré čáry, nicméně Harri Säteri měl čistý výhled a jeho ránu vyrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude před finskou klecí.

17:02

Finové opět uklidňují rozehrávku v obranném pásmu. Napadající Kirill Semjonov sice kotouč získal, ale bleskově se k němu vrátil Pokka.

16:34

Pavel Karnauchov nahodil puk do rohu útočného pásma. Souboj u mantinelu svedl důrazný Voronkov, kterého ustrážil Sami Vatanen.

16:03

Grigorenko napadal finskou rozehrávku v obranném pásmu soupeře. Hokejisté v modrém si na autora dosud jediné branky dali pozor a puk odehráli do bezpečí.

15:26

Gusev z pravé strany poslal prudkou přihrávku před finskou branku, kde číhal jeho spoluhráč, ale Harri Säteri pobídku výborně zastavil.

15:03

Tělegin získal kotouč v obranném pásmu a poslal jej na levé křídlo. Finové ve středním pásmu znovu skvěle napadali a nenechali soupeře přejít přes modrou čáru.

14:42

Finsko je aktivní i po skončení své úvodní přesilovky. Fedotov si dal pozor na nahození ze střední vzdálenosti a před dojíždějícími soupeři raději podržel puk.

14:20

14:10

Finové pokračovali v kombinaci v útočném pásmu. Hráči v modrém vyslali další dvě rány, ale tu druhou tečoval Valtteri Filppula jen do ochranné sítě.

13:20

Lehtonen dostal nabito na modrou čáru, odkud bez váhání zakončil příklepem, ale pozorný Fedotov si připsal další jistý zákrok.

13:00

Finové zatím kombinují v útočném pásmu, ale jejich přesilovkové střely jsou nepřesné. Hráči v bílém se přesto nedokázali osvobodit.

12:20
Trest

Také Finsko si zahraje svou první přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Damir Šaripzjanov.

12:06

Miro Aaltonen udržel pro Finsko kotouč v útočném pásmu. Hráči v modrém si po delší době vybojovali nějaký tlak, ale schází tomu zakončení.

11:34

Pesonen projel do útočného pásma a zakončil z těžké pozice od mantinelu. Jeho ránu Fedotov dobře viděl a připsal si jistý zákrok.

11:10

Grigorenko dostal přihrávku na modrou čáru, protečoval puk za sebe, ale tam byli jen zadáci v modrém. Finové mohou rozjet další útočný výpad.

10:38

Nikita Nestěrov chtěl dlouhou přihrávkou rozjet Karnauchova, jenže jeho pobídka skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí před Fedotova.

10:06

Pokka poslal přihrávku do středního pásma, ale jeho spoluhráč kotouč protečoval přímo na hokejku Jegora Jakovleva. Finové se jen těžko dostávají do zakončení.

09:30

Až nyní Finové po delší době mohli uklidnit rozehrávku. Oba týmy zatím střídají.

09:03

Plotnikov dostal přihrávku za finskou branku, odkud přihrál na modrou čáru, nicméně následné zakončení prolétlo kolem finské branky.

08:37

Petteri Lindbohm ve středním pásmu bojoval o skákavý kotouč, ale důrazný soupeř mu nedal šanci. Rusové hrají hodně důrazně.

08:12

Teemu Hartikainen z otočky nahodil puk do útočného pásma, nicméně k jeho pobídce se nikdo v modrém dresu Finska před soupeřem nedostal.

07:38

Mikko Lehtonen získal kotouč za svou brankou a podél hrazení vyhodil puk do středního pásma. Rusové jsou brankou nabuzeni a tlačí se do útoku.

07:17
Gól

Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
Rusové se dostávají do vedení využitou přesilovkou. Početní převaha netrvala vůbec dlouho. Hráči v bílém se usadili v útočném pásmu, kde dostal přihrávku MICHAIL GRIGORENKO a jeho rána zápěstím zapadla do branky! Asistence: Nikita Nestěrov, Nikita Gusev.

06:59
Trest

Poprvé v utkání se bude vylučovat. Hannes Björninen dostává dvě minuty za vysokou hůl.

06:19

Komarov na modré čáře tečoval prudké nahození, ale od jeho hole se kotouč odrazil na ruskou střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:02

Sergej Tělegin v souboji ve středním pásmu poslal k zemi jednoho z finských hokejistů, nicméně podle názoru rozhodčích se nejednalo o nedovolený zákrok.

05:22

Iiro Pakarinen podpořil finskou ofenzivu, dostal přihrávku na pravé křídlo a pohotově zakončil. Fedotov jeho ránu dobře viděl a připsal si jistý zákrok.

05:03

Alexandr Jelesin se pěknou stahovačkou dostal do útočného pásma, kde chtěl zakončit zápěstím, nicméně jeho pokus zastavil hned první zadák.

04:34

Juuso Hietanen protečoval kotouč do útočného pásma, ale jeho pobídku zastavil ruský obránce už na modré čáře.

04:03

Finále se rozjelo v hodně opatrném tempu. Oba týmy si dávají pozor na výpady soupeře. Na ledě je k vidění velké množství osobních soubojů.

03:37

Hannes Björninen se vrátil do rohu obranného pásma, kde vybojoval kotouč a obloučkem jej poslal do pásma středního. Čtvrtá formace Finska nedává soupeři prostor.

03:06

Michail Grigorenko poslal přihrávku na pravou stranu, jenže Jakovlev se dostal pod tlak. Ruský obránce musel puk na poslední chvíli odehrát bruslí.

02:37

Sergej Tělegin uklidnil rozehrávku v obranném pásmu a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Finové zatím ruskou rozehrávku neatakují.

02:13

Gusev dostal přihrávku za branku Finska a pohotově poslal bekhendovou přihrávku před branku. Na jeho pobídku nikdo v modrém nedosáhl.

01:34

Markus Granlund číhal na přihrávku mezi kruhy, nicméně nikdo v modrém kotouč jeho směrem neposlal. Finsko ale vstoupilo do boje o zlato velmi aktivně.

01:12

Nikita Nestěrov si dal pozor na napadajícího soupeře a rozehrál bekhendem odrazem o mantinel. Do zakončení se dostali také Rusové a zasahovat musel Harri Säteri. Oba gólmani mají za sebou úvodní zákrok.

00:35

Marko Anttila se na pravé straně útočného pásma dostal k volnému kotouči a prověřil Fedotova. Ruský brankář si hned v první minutě připsal zákrok.

00:10

Finové na úvod nasadili na led čtvrtou formaci, která uspěla na úvodním vhazování dnešního souboje. Finsko se poté vydalo do útoku, ale akce skončila nepřesností.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na ledě. Finsko oblékne modré dresy, zatímco ruský výběr bude hrát v bílém.

Úvodní sestavy:

Finsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.

Ruský olympijský výbor: Ivan Fedotov (T. Biljalov) – N. Nestěrov, Nikišin, Jelesin, J. Jakovlev (A), Vojnov, S. Tělegin, Šaripzjanov – K. Semjonov, Šipačov (C), Čibisov – Gricjuk, V. A. Tkačov, N. Gusev – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Grigorenko, Andronov (A), S. Plotnikov – Kajumov..