Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Střely na branku: 37 – 27

Je konec! Tým USA složený z mladých hráčů poráží Kanadu 4:2 a potvrzují skvělý vstup do základní skupiny. Před posledním duelem s Německem mají na kontě šest bodů. Kanada sice vstoupila do třetí části aktivně, ale nedokázala vyrovnat. Ve 47. minutě si navíc znovu vybral slabší moment brankář Pasquale, který pustil za záda Agostinovu ránu. Kanada následně hrála přesilovku 5 na 3, ale další branku už favorit nepřidal.

59:26

Kanaďané se nepřesnou kombinací málem postarali o vlastní branku. Kotouč minul opuštěnou klec skutečně jen o pár centimetrů.

58:23

Power neudržel kotouč na modré čáře a Kanada musela vyklidit útočné pásmo. Američané už jsou velmi blízko vítězství nad velkým rivalem.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:38
Šance

Kanada měla v přesilovce obrovský tlak, ale opět pouze zvonila branková konstrukce. Kanada to okamžitě zkouší bez brankáře.

57:23

USA hrají v plném počtu.

56:15

Další zakončení Owena Powera od modré čáry přizvedl jeden z amerických obránců do ochranné sítě. Kanada tak zůstane před Mannem.

56:00

Kanaďané dvojnásobnou početní převahu nevyužili. První vyloučený Američan už je zpátky na ledě. Kanaďané mají při zakončení i smůlu.

55:23
Šance

Oddechový čas pro Kanadu.

55:23
Trest

Vyloučení v týmu USA (Steven Kampfer – 2 min., vysoká hůl).

55:09

Knight operoval na levém kruhu, ale Kanada se ne a ne dostat do zakončení.

54:36

Jack McBain nahodil puk do útočného pásma, ale Kanada se zatím v přesilovce nemůže před brankou soupeře usadit.

54:12

Američané vstoupili do oslabení skvěle. Jeden z obránců totiž před brankou vybojoval kotouč a vyhodil jej přes celé kluziště.

53:54
Trest

Vyloučení v týmu USA (Matthew Knies – 2 min., hákování).

53:26

Američané si opět pomohli vyhozením přes celé kluziště na zakázané uvolnění. Hokejistům v bílých dresech ale tato jednoduchá hra stačí.

53:09

Mason McTavish projel po levém křídle do útočného pásma a zakončil zápěstím. Jeho pohotová rána byla obráncem sražena do rohu kluziště.

52:36

Jake Sanderson vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a okamžitě se dostal do zakončení. Pasquale jeho nahození schoval do lapačky.

52:16

Američané už prakticky pouze brání pomocí snadných vyhození z obranného pásma. Hokejisté Kanady sice aktivně bruslí, ale dnes jim to zkrátka nelepí.

51:26
Šance

Po dlouhé době měla Kanada velkou šanci, ale brankář Mann si proti rozjetému soupeři povyjel a jeho bekhendovou ránu vykopl betonem!

51:06

Steven Kampfer bekhendem nahodil puk do útočného pásma, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Kanada se rychle tlačila vpřed, ale daleko se nedostala.

50:19

Eric O'Dell dostal přihrávku do rohu ledové plochy, odkud kotouč nahodil na branku, nicméně jeho pobídka prolétla kolem vzdálenější tyčky.

50:00

Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a Američané zatím drží dvoubrankové vedení. Kanada navíc ve třetí třetině nemá vyložené šance.

49:29

Eric Staal ve středním pásmu nechal kotouč za sebou a zmařil založení ofenzivního výpadu Kanady. Američané skvěle napadají od červené čáry.

49:10

Robinson střílel od modré čáry, ale jeho rána skončila na bloku amerických hráčů před brankou USA.

48:06

Mann si dal pozor na další zakončení od modré čáry a schoval kotouč do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici. Americký brankář zatím působí velmi jistě.

47:19

Kanada se znovu tlačila do útočného pásma, ale kombinace skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Kanaďané už jsou frustrovaní.

47:06

Kanadský brankář vyjel ven ze své branky a zrychlil rozehrávku favorizovaného celku. Javorovým listům dnes zatím není přáno.

46:13
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané si berou zpět dvoubrankové vedení! Také hráči v bílém udeřili po rychlé akci. KENNY AGOSTINO se v útočném pásmu příklepem opřel do volného kotouče a jeho rána propadla brankáři až do sítě! Asistence: Andy Miele.

46:10

Američané se znovu museli bránit a pomohli si jen vyhozením přes všechny čáry. Vhazování se vrátí před Mannovu klec.

45:32

Američané se ve třetí třetině nikam neženou a spoléhají hlavně na defenzivu. Kanaďané tak v obranném pásmu získávají jeden puk za druhým.

45:03

Mark Barberio se zmocnil volného kotouče v obranném pásmu a rozjel další akci Kanady. V útočném pásmu sice řádil Eric Staal, ale kanadský kapitán nevypálil.

44:34

Kanadě se nepovedla rozehrávka a přihrávka na levou stranu propadla až na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí před kanadskou klec.

44:03

Americký brankář Mann chtěl zrychlit rozehrávku USA, jenže odevzdal kotouč hokejistům Kanady, kteří už se opět ženou do útočného pásma.

43:23

Americký brankář Mann si dal pozor na zakončení z levého kruhu a bez problémů udržel kotouč ve výstroji. Vhazovat se bude po pravé ruce amerického brankáře.

43:12

Owen Power dostal nabito na modrou čáru, srovnal si kotouč do lepší pozice, ale jeho rána prolétla kolem zadní tyčky.

42:36

Robinson poslal přihrávku na levou stranu, ale také Kanada má nyní problémy při přechodu do útočného pásma. V úvodu třetí části dominují na ledě obrany.

42:07

Kanada hraje v plném počtu.

41:36

Kanaďané vybojovali puk před svou brankou a pohotově jej vyhodili do bezpečí. Američané navíc mají obrovské problémy při přechodu do útočného pásma.

41:03

Američané se během své druhé přesilovky v dnešním souboji usadili v útočném pásmu, ale zatím nezakončili. Připomínám, že během úvodní přesilovky USA Kanada snížila.

40:17

40:07
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Eric Staal – 2 min., sekání).

40:05

Američané uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny a už bez problémů ubrání přesilovou hru Kanady za závěru druhé části dnešního souboje.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:48.

Střely na branku: 20 – 22

Druhá třetina končí! I po čtyřiceti minutách jsou na tom lépe Američané. Hned v úvodu druhé části totiž přidal třetí branku po chybě kanadského brankáře Brendan Brisson. Za Kanadu ale v oslabení vyrovnal Corban Knight. Kanada ale zahodila moře šancí a hned třikrát během druhé části trefila tyč.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:52
Šance

Mohlo být vyrovnáno! Joshua Ho-Sang se dostal k odraženému kotouči, ale ze skvělé pozice nedokázal puk uklidit do odkryté části klece!

39:16

Američané po dlouhém tlaku soupeře získali kotouč a vyhodili jej přes celé kluziště za kanadskou klec.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:17
Trest

Vyloučení v týmu USA (Kenny Agostino – 2 min., napadení).

38:06

Po dalším souboji v obranném pásmu USA opustil kotouč hrací plochu. Bylo to ale s tečí. Rozhodčí nakonec nařizuje vhazování před brankou USA.

37:45

Power měl skvělou palebnou pozici, ale jeho dělovka příklepem jen prolétla kolem zadní tyčky a zaduněla o mantinel.

37:06

Hráči v bílém se vymanili z tlaku Kanady jen vyhozením do útočného pásma. Všichni Američané zatím ale nestačili dojet na střídačku.

36:37

Staal se hnal k dobré přihrávce mezi kruhy, ale k zakončení mu scházelo snad půl metru. Američané teď v obraně hrají pasivně.

36:02

Steven Kampfer se stáhl do rohu obranného pásma, kde získal puk a po mantinelu jej vyhodil do bezpečí.

35:29

Kanaďanům po snížení najednou narostla křídla a hráči v červeném se tlačí do útoku. Američané to do konce druhé třetiny rozhodně nebudou mít zadarmo.

35:06

Eric Staal se po návratu z trestné lavice zapojil do ofenzivy, ale nahozením z ostrého úhlu amerického brankáře nemohl ohrozit.

34:40

34:13
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanada se při vlastním oslabení dostává zpátky do hry! Kanaďané ujeli ve dvou do přečíslení, které zakončil CORBAN KNIGHT střelou na vzdálenější tyč! Asistence: Daniel Winnik.

33:36

Američanům se zatím v přesilovce vůbec nedaří. Owen Power se dokonce v oslabení probil do zakončení, ale netrefil branku.

33:12

Kanaďané se v obranném pásmu zmocnili kotouče a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště za branku USA.

32:40
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Eric Staal – 2 min., faul loktem).

32:12

Američané znovu jednoduše vyhodili kotouč do středního pásma a odjeli na střídačku. Kanada je teď sice aktivnější, ale jen těžko se dostává do šancí.

31:33

Owen Power střílel od modré čáry příklepem, ale před americkou brankou se jeden z obránců obětavým zákrokem postaral o sraženou střelu.

31:06

Eric Staal výborně napadal rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu. Defenziva USA si ale dokázala poradit a Američané puk vyhodili.

30:26

Matthew Beniers si přehodil puk na bekhend a z velké dálky zkusil překvapit brankáře. Pozorný Pasquale si dal na pobídku pozor.

30:00

Je za námi polovina základní hrací doby a Američané zatím možná překvapivě drží dvoubrankové vedení. Musíme ale říct, že USA vedou zaslouženě.

29:38

Eric Staal nahodil puk do útočného pásma, kam spěchal Jake Sanderson. Jeho souboj za brankou ale skončil pukem pro Kanadu.

29:08

Kanada se dostala do útočného pásma, ale hráči v červeném opět neudrželi kotouč na svých hokejkách. Mladíci USA jsou velmi důrazní.

29:00
Šance

Eric Staal ujel americké obraně po levém křídle, mířil mezi betony brankáře, ale Mann vytáhl další vynikající zákrok!

28:20

Další rozehrávka Kanady skončila zakázaným uvolněním. Javorové listy potřebují výrazně zabrat hlavně směrem do ofenzivy.

28:03

Corban Knight si dojel pro odražený kotouč a chtěl rychle otočit hru. Jeho rozehrávka však skončila na holi prvního Američana na červené čáře.

27:20
Šance

Za americkým brankářem podruhé během druhé části zazvonila tyč. Tentokrát branková konstrukce zastavil nahození Owena Powera.

27:03

Ben Street střílel zápěstím od modré čáry, nicméně jeho rána jen prolétla kolem vzdálenější tyčky. Američané puk následně vyhodili.

26:34

Kanada jen nahodila kotouč do útočného pásma a její hráči vyrazili střídat. Američané tak vybojovali puk pro sebe a mohou otočit hru.

26:06

Jack McBain sklepl puk na křídlo, ale Kanadě se znovu nepovedl přehod do útočného pásma. Hráči v červeném ztrácí hodně kotoučů.

25:26

Eric Staal dojel přihrávku do útočného pásma, ale neměl podporu svých spoluhráčů. Mladí Američané prakticky nedávají Kanadě šanci.

25:03

Ben Street poslal přihrávku na levou stranu, nicméně ani k jeho pasu se nikdo ze spoluhráčů nedostal. Američané ale hrají to, co potřebují.

24:35

Američané se znovu dostali do útočného pásma, ale nahození na levou stranu z hole Shora se stalo dárkem pro zadáky v dresech Kanady.

24:02
Šance

Jake Sanderson z pravého kruhu nebezpečně nahodil puk před branku, jenže tam neměl nikoho v bílém, kdo by puk doklepl do sítě!

23:29

Američané tentokrát pouze nahodili puk do útočného pásma a následně vyrazili na střídačku. Také kanadský kouč pouští na led čerstvé síly.

23:10

Nick Shore se dostal do zakončení od modré čáry, ale jeho dělovka příklepem prolétla kolem levé tyčky. Kanaďané dnes nemohou být spokojení.

22:37
Gól

Američané přidávají po obrovské chybě kanadského brankáře třetí branku! Pasquale pokazil rozehrávku za brankou. K puku se dostal Shore který přihrál před branku a BRENDAN BRISSON trefil odkrytou klec! Asistence: Nick Shore.

22:30

Eric Staal vybojoval puk za americkou klecí a z otočky poslal pobídku mezi kruhy. K jeho přihrávce se dostal McTavish, ale trefil beton brankáře.

22:06

Kent Johnson si řekl o přihrávku na levou stranu, ale spoluhráč jeho směrem vyslal příliš prudkou pobídku. Kanada se do zakončení nedostala.

21:26

Američané poprvé po změně stran předvedli svůj typický rychlý přechod do útočného pásma. Za brankou ale získali kotouč hráči Kanady.

21:02
Šance

Mason McTavish mohl vyrovnat! Kanaďan se dostal do útočného pásma, naznačil přihrávku a prudkou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč!

20:36

Daniel Winnik poslal přihrávku na Powera, který se dostal do útočného pásma, ale jeho zakončení od mantinelu prolétlo kolem zadní tyčky.

20:10

Kanada uspěla na úvodním vhazování druhé třetiny. Kanaďané po změně stran potřebují zlepšit svůj výkon a hlavně zvýšit produktivitu v zakončení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 6:00.

Střely na branku: 12 – 13

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce jsou na tom lépe hokejisté USA. Američané přitom vstoupili do utkání bídně a už ve druhé minutě poslal Kanadu do vedení Mat Robinson. Za minutu ale vyrovnal kapitán Andy Miele. V závěru třetiny pak obrátil stav utkání Ben Meyers.

20:00

První třetina skončila.

19:34

Kanada se snažila o rychlou odpověď, jenže Eric Staal střelou bekhendem z pravého kruhu trefil hruď dobře postaveného brankáře.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:44
Gól

Američané se krátce před koncem druhé třetiny dostávají do vedení! BEN MEYERS stál na konci rychlé kombinace Američanů v útočném pásmu a z těsné blízkosti poslal kotouč za záda kanadského brankáře! Asistence: Sean Farrell, Jake Sanderson.

18:28

Corban Knight napadal rozehrávku Američanů v jejich obranném pásmu. Zadáci v bílém si ale poradili s rozehrávkou a odehráli puk do bezpečí.

18:03

Ben Street sklepl kotouč na rozjetého Corbana Knighta, jenže ten vlétl do útočného pásma ještě před kotoučem. Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

17:28

Kanadský brankář znovu vyjel ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou z obranného pásma. Kanada si dává pozor na zadní vrátka.

17:02

Jake Sanderson rozjel další ofenzivní akci USA, ale přihrávkou na pravé křídlo celý útok zbrzdil a zahnal spoluhráče do těžké pozice.

16:26

Jake Sanderson poslal nahození na útočnou modrou čáru, ale jeho přihrávka nenašla nikoho v červeném dresu. Američané v závěru třetiny převzali aktivitu.

16:03

Nick Perbix se dostal na levé straně útočného pásma k volnému puku a pohotově jej nahodil na branku. Jeho pobídku brankář Kanady dobře viděl a puk vyrazil.

15:24
Šance

Američané mohli dokonat obrat ještě v první třetině! Do zakončení se dostal Abruzzese, ale ležícího brankáře nepřekonal!

15:03

Mark Barberio se příklepem položil do odraženého kotouče. Americký brankář měl proti jeho ráně čistý výhled a s přehledem zasáhl.

14:29

David Warsofsky uklidňuje rozehrávku USA za vlastní brankou. Americký hokejista následně rozehrál na pravou stranu, ale puk odevzdal Kanaďanům.

14:03

Pasquale měl problémy s nahozením od mantinelu a jeho zákrok u přední tyče nebyl úplně jistý. Přesto kanadský brankář nekapituloval.

13:26

Owen Power střílel od modré čáry, jenže jeho slabý pokus zápěstím před brankou zablokoval jeden z amerických hokejistů. Pokračuje boj o každý metr ledu.

13:02

Corban Knight poslal přihrávku na pravou stranu, kam si nabruslil Daniel Winnik. Druhý jmenovaný pod tlakem vystřelil, ale nezacílil mezi tři tyče.

12:34

Kenny Agostino nahodil puk do rohu útočného pásma, kam se hnal Jake Sanderson, ale kanadská defenziva mu nedala prostor pro operaci s kotoučem.

12:03

Američanům se vůbec nepovedla rozehrávka a přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Vhazování se přesune zpět před Mannovu klec.

11:19

Další ofenzivní snahu USA zastavuje přihrávka rukou. Po fantastickém úvodu dnešního souboje ubylo i brankových možností.

11:03

Američané mají v posledních minutách velké problémy s přechodem středního pásma. Kanada naopak získává jeden odražený puk za druhým.

10:34

Jack McBain poslal prudkou přihrávku na levou stranu, kde měl spoluhráče, nicméně jeho rozehrávka skončila v moci Američanů.

10:03

Kampfer si dal pozor na napadajícího Erica Staala a před kanadským útočníkem vyhodil puk do bezpečí.

09:24

Další nahození Kanaďanů skončilo sražené v ochranné síti. Javorové listy v posledních minutách opět převzaly aktivitu a tlačí se do zakončení.

09:12

Matthew Beniers se hnal vpřed po levé straně, nicméně Kent Johnson si jeho pohyb pohlídal a čistým hitem soupeře odstavil od puku.

08:34

Eric Staal dostal přihrávku za americkou klec, kde se dobře otočil a přihrál na modrou čáru. Kanaďané ale opět nedokázali vypálit.

08:12

Kenny Agostino se rozjel po pravém křídle a vymyslel prudkou přihrávku před branku. Kanadský brankář Pasquale jeho střílenou pobídku přizvedl holí.

07:29

Oba trenéři nyní poslali na ledovou plochu čerstvé síly. Ani jeden z týmů se nyní nikam nežene.

07:15

Kanada se usadila v útočném pásmu, jenže nikdo v červeném se nyní nedostává do zakončení. Američané brání před svou klecí důrazně.

06:23

Jason Demers dostal přihrávku do jízdy, potáhl si kotouč do vynikající pozice, ale jeho rána zápěstím skončila sražená nad břevnem.

06:03

Matthew Beniers střílel zápěstím od modré čáry, nicméně jeho pokus neprolétl přes blok kanadských hráčů před domácí klecí.

05:29

Kampfer nahodil puk po hrazení za branku Kanady, nicméně k jeho pobídce se nikdo v bílém dresu USA včas nedostal. Kanada teď brání jednoduše.

05:03

Miele ve středním pásmu tvrdým hitem poslal k ledu jednoho ze soupeřů. Kanaďané ale nadále pokračují v aktivitě a už mají puk zpátky na svých holích.

04:35

Marc McLaughlin v rohu ledové plochy uspěl v souboji s obráncem a chtěl přihrát na modrou čáru. Jeho pobídka ale spoluhráči přeskočila přes čepel.

04:06

Kampfer si našel prostor v útočném pásmu, kde si puk přehodil na forhend a zakončil zápěstím. Jeho pokus ale prolétl kolem zadní tyčky.

03:28

Kanadský brankář Pasquale si dal pozor na nahození ze středního pásma a raději sklepl kotouč na spoluhráče v červeném.

03:03

Oba týmy pokračují v aktivním bruslení. Od úvodního vhazování sledujeme hokej v hodně vysokém tempu. Kanada už opět směřuje své snažení do útočného pásma.

02:34
Gól

Je vyrovnáno! Také Američané udeřili po rychlém přechodu do útoku! ANDY MIELE si sjel na krátké přiklepnutí na modrou čáru, protlačil se před branku a bekhendem poslal puk pod břevno! Asistence: Brian O ́Neill, Steven Kampfer.

02:29

Kanada má skvělý vstup do dnešního souboje. Americký brankář Mann si musel dát pozor na další zakončení z levé strany a raději schoval puk do lapačky.

02:03

Američané se rychle usadili v útočném pásmu, jenže jejich kombinace skončila nepřesnou přihrávkou na levé křídlo.

01:24
Gól

Kanada se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Favorit otevírá skóre opravdu velmi rychle! U mantinelu se k volnému kotouči dostal MAT ROBINSON a poslal puk mezi betony brankáře! Asistence: Joshua Ho-Sang, Eric Staal.

01:06

Noah Cates se dostal do útočného pásma po pravém křídle, ale jeho průnik skončil nepřesnou přihrávkou mezi kruhy. Defenziva Kanady se stáhla.

00:24

Po necelé půl minutě se do sebe ve středním pásmě pustili Johnson a jeden z amerických hokejistů. Rozhodčí kohouty uklidnil bez vyloučení.

00:10

Kanada uspěla na úvodním vhazování dnešního souboje. Favorit se ihned vydal do útoku, ale nahození od hrazení branku netrefilo.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na ledě. Kanada bude hrát v červeném, zatímco USA obléknou bílou sadu.

Úvodní sestavy:

Kanada: Pasquale (Tomkins) – M. Robinson, Power, Noreau (A), Wotherspoon, Demers, Barberio, A. Grant – Ho-Sang, E. Staal (C), McTavish – C. Knight, Weal, Tambellini – Johnson, O'Dell, Street – Cracknell, Desharnais (A), Winnik – Jack McBain.

USA: Mann (Commesso) – Kampfer, A. Ness (A), Faber, Warsofsky, Cooper, Sanderson, Perbix – B. O'Neill, Miele (C), Agostino – Abruzzese, Beniers, Knies – Farrell, Meyers, N. Cates (A) – McLaughlin, N. Smith, Brisson – N. Shore..

USA

Spojené Státy přivezly do Pekingu jeden z nejmladších výběrů v historii, který se sice bude opírat o zkušené hráče z Evropy jako jsou Ken Agostino, Andy Miele nebo Nick Shore. V kádru nechybí ani pravidelný účastník světových šampionátů Justin Abdelkader. I v kádru USA jsou ale nadějní mladíci. Nechybí třeba Matty Beniers, Matthew Knies nebo Brendan Brisson. Na úvod olympiády USA přehrálo 8:0 domácí Čínu. Hattrickem se blýskl Sean Farrell.

Kanada

Kanada na turnaji nemá úplně nejsilnější výběr, ale přesto je považována za jednoho z favoritů na zisk cenného kovu. V týmu nechybí třeba nadějný mladík Owen Power, který už se stačil blýsknout na světovém šampionátu. Do turnaje navíc Kanada vlétla ve velkém stylu a proti Německu s přehledem zvítězila výsledkem 5:1. Dalším známým jménem je Eric Staal, který ještě v minulé sezóně hájil barvy Montrealu v NHL. Na minulé olympiádě v roce 2018 však Kanada padla v semifinále proti Německu. V souboji o bronz pak přehrála český tým.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z olympijského turnaje mezi Kanadou a USA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.