Dominik Kubalík (81) z Ottawa Senators se prosadil v zápase s Toronto Maple...

Dominik Kubalík (81) z Ottawa Senators se prosadil v zápase s Toronto Maple Leafs, překonaným je Joseph Woll. | foto: Dan Hamilton-USA TODAY SportsReuters

Kubalík se blýskl dvěma góly na ledě Toronta, LA se vytáhlo na Vegas

• 25
V kanadském derby hokejové NHL mezi Torontem a Ottawou se radovali hostující Senators po výsledku 6:3, na kterém se dvěma vstřelenými góly podílel i český útočník Dominik Kubalík. V dalším duelu Los Angeles potvrdilo dominanci ve venkovních zápasech triumfem 4:1 na ledě průběžných lídrů soutěže Vegas.

Z úvodních deseti startů sezony vyprodukoval Dominik Kubalík (15:07, 2+0, +1, 4 střely) dva góly. Ve středečním startu na ledě Toronta pak člen třetí útočné formace Ottawy svou bilanci zdvojnásobil, za což byl oceněn postem druhé hvězdy zápasu. Přednost v hlasování dostal jen jeho německý spoluhráč Tim Stützle (1+3).

Češi v NHL

1. Pastrňák - 12z./17b. (9+8)

2. Hronek - 12z./13b. (0+13)

3. Nečas - 13z./11b. (5+6)

4. Zacha - 12z./8b. (4+4)

5. Hertl - 12z./7b. (1+6)

Ofenzivu Senators při výhře 6:3 kromě výše jmenovaných výrazně podporovali také veterán Claude Giroux (2+1) a bojovník Mathieu Joseph (0+3) s útočně laděným obráncem Jakobem Chychrunen (1+1).

Své první gólové akce se Kubalík dočkal už v 8. minutě, když tvrdě pálil z pozice obránce od modré čáry - 1:1. Podruhé se český reprezentant radoval ve třetí třetině, když v 52. minutě využitou přesilovkou zlomil smírný stav 3:3.

Rozdílovou trefu večera zaznamenal po nahození do brankoviště z levého křídla, puk se dostal do brány po odrazu od brusle bránícího Marka Giordana. V dresu Maple Leafs nastoupil i český centr David Kämpf (11:49, -1, 1 střela).

Sedmý venkovní zápas sezony a sedmá výhra. Parádní sérii hokejistů Los Angeles nezastavili ani favorizovaní Vegas. Průběžný lídr soutěže před svými fanoušky padl v řádné hrací době poprvé v sezoně a sice po výsledku 1:4.

Kings poslali do trháku ve druhé třetině Adrian Kempe a Trevor Moore. Hned na startu třetího dějství pak využil další přesilovku Pierre-Luc Dubois. Nulu na kontě obhájců Stanley Cupu vymazal až v 55. minutě William Karlsson.

Poslední slovo si však vzal v poslední minutě kapitán hostů Anže Kopitar. Slovinský veterán trefil prázdnou bránu Golden Knights a kromě výhry svých barev mohl slavit i svou jubilejní 400. branku kariéry v NHL.

Ani ve třetím středečním duelu NHL se neradovali domácí poté, co Washington podlehl Floridě 3:4 po prodloužení. Capitals nastupovali do třetího dějství za vedení 3:2 po dvou trefách Manthy a zásahu ze hry v oslabení od McMichaela. Panthers ovšem v 44. minutě zachránil vyrovnáním Evan Rodrigues a stejný hráč pak už po patnácti vteřinách nastavení asistoval u vítězné branky Sama Reinharta.

Výsledky:

Washington Capitals - Florida Panthers 3:4P (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 10:42 Mantha (Protas, Kuemper), 26:13 McMichael (Protas, Fehérváry), 35:51 Mantha (McMichael) - 12:49 Ekman-Larsson (M. Tkachuk, Lundell), 16:46 Barkov (Reinhart), 43:33 Rodrigues (Forsling, Ekman-Larsson), 60:15 Reinhart (Barkov, Rodrigues). Rozhodčí: StLaurent, Lee – Alphonso, Fournier. Diváci: 16 104.

Washington Capitals Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Sandin, Alexejev, Häman Aktell – Wilson (A), D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, Milano – Protas, McMichael, Mantha – M. Phillips, Lapierre, Malenstyn.

Florida Panthers Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Kulikov, Mikkola, Reilly, Mahura – Reinhart (A), Barkov (C), Rodrigues – M. Tkachuk (A), Lundell, Verhaeghe – Cousins, Stenlund, Luostarinen – Lockwood, Lorentz, Lomberg.

Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 54:33 W. Karlsson (Stone, Pietrangelo) - 31:30 Kempe (Spence, Kopitar), 35:58 Moore (Spence, Danault), 42:42 Dubois (Kempe, Fiala), 59:48 Kopitar (Byfield). Rozhodčí: L'Ecuyer, Skilliter – Barton, Cormier. Diváci: 18 330.

Vegas Golden Knights Hill (L. Thompson) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Pachal, Hutton – Marchessault, Eichel (A), Barbašev – Stone (C), Amadio, W. Carrier – Dorofejev, W. Karlsson, Cotter – Kolesar, Howden, Röndbjerg.

Los Angeles Kings Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Laferriere, Dubois, Fiala – Kaliyev, Danault (A), Moore – Lewis, Lizotte, Grundström.

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky: 05:48 Nylander (Matthews, Tavares), 24:16 Bertuzzi (Nylander, Tavares), 47:43 N. Robertson (Domi, Järnkrok) - 07:12 Kubalík (Kleven, Järventie), 21:05 Giroux (M. Joseph, Stützle), 34:07 Chychrun (Stützle, M. Joseph), 51:57 Kubalík (Chychrun, Tarasenko), 52:42 Stützle (M. Joseph, Giroux), 55:07 Giroux (Stützle). Rozhodčí: Pochmara, Markovic – Kovachik, Galloway. Diváci: 18 372.

Toronto Maple Leafs Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Klingberg, Giordano, Benoit, Lagesson – Marner (A), Matthews, Knies – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Reaves, Kämpf, Gregor.

Ottawa Senators Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Bernard-Docker, Chychrun, Hamonic, Kleven, Matinpalo – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Stützle (A), M. Joseph – Tarasenko, Chartier, Kubalík – MacEwen, Järventie, Kelly.