Sergej Bobrovskij (vlevo) a Radko Gudas slaví výhru Florida Panthers.

Sergej Bobrovskij (vlevo) a Radko Gudas slaví výhru Florida Panthers. | foto: Dan Hamilton-USA TODAY SportsReuters

Florida zaskočila Toronto, Dallasu nestačily čtyři góly Pavelského

• 19
Po nečekaných vyřazeních Bostonu a Colorada zažila hokejová NHL další překvapení. V úvodních partiích druhého kola play off Toronto nestačilo 2:4 na Floridu a Dallas podlehl 4:5 po prodloužení Seattlu. Všechny góly domácích Stars nastřílel veterán Joe Pavelski. Vítěznou akci však zařídil v 73. minutě Yanni Gourde.

Po náročné sérii s Bostonem a triumfu v prodloužení sedmého zápasu měli hokejisté Floridy jen jednodenní pauzu, než nastoupili k úvodnímu souboji druhého kola na ledě Toronta.

Únava se však na Panthers vůbec nepodepsala a i díky třem asistencím lídra ofenzivy Matthewa Tkachuka triumfovali nad odpočatým favoritem 4:2.

Toronto před svými fanoušky dokázalo jen vymazat úvodní dvougólovou ztrátu. Trefy Nicka Cousinse a Sama Bennetta ve druhé dvacetiminutovce vymazali Matthew Knies a Michael Bunting. V dalším průběhu ale padaly góly opět do brány Ilji Samsonova. Pod rozdílovou trefu se podepsal v 38. minutě Carter Verhaeghe a v 53. minutě přidal pojišťující čtvrtý zásah produktivní bek Brandon Montour.

Češi na obou stranách, domácí centr David Kämpf (10:30, +/-: 0) a obránce na vítězné straně Radko Gudas (15:30, +/-: 0), nebodovali.

Po brankáři Buffala Craigu Andersonovi (41 let), který již po sezoně ukončil kariéru, a obránci Toronta Marku Giordanovi (39) třetí nejstarší aktivní hráč NHL Joe Pavelski ukázal, že stále má co nabídnout. V otevírací partii druhého kola proti Seattlu nastřílel za Dallas hned čtyři góly.

Radost ze střelecké nadílky mu však zhatil konečný výsledek, když se ze skóre 4:5 po prodloužení radovali hostující hráči týmu Kraken. Ti stejně jako Florida obstáli ve složité situaci, když po sedmizápasovém souboji s Coloradem disponovali jen jednodenní pauzou.

Kdo nestihl úvodní třetinu duelu, musel hodně litovat. Padlo v ní totiž v součtu šest gólů. Už ve 3. minutě svou show rozjel Pavelski. Jaden Schwartz, Justin Schultz, Oliver Bjorkstrand a Jordan Eberle ovšem rozhodli, že poprvé do kabin šli za vedení hosté.

Stav 2:4 pak vydržel až do třetí třetiny, kdy Stars postupně vrátil do hry hrdina Pavelski. Hattrick završil v 50. minutě a čtvrtou trefu slavil v 54. minutě. Z následného prodloužení diváci viděli dalších třináct minut hry, než utkání rozhodl hostující centr Yanni Gourde. Jediný český účastník série, domácí forvard Radek Faksa (15:13, -1, 1 střela), tak odcházel zklamaný.

Výsledky play off NHL

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 28:09 Knies (Matthews, Rielly), 34:51 Bunting (Järnkrok, O'Reilly) - 09:25 Cousins (Tkachuk, Bennett), 27:58 Bennett (Ekblad, Tkachuk), 37:47 Verhaeghe (Duclair, Barkov), 52:24 Montour (Tkachuk, Barkov). Rozhodčí: Sutherland, Hanson – Barton, Pancich. Stav série: 0:1

Toronto Maple Leafs Samsonov (Woll) – McCabe, Brodie, Rielly (A), Schenn, Giordano, Liljegren – Knies, Matthews, Nylander – Järnkrok, Tavares (C), Marner (A) – Bunting, O'Reilly, Acciari – Aston-Reese, Kämpf, Kerfoot.

Florida Panthers Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Dalpe, E. Staal, White.

Dallas Stars - Seattle Kraken 4:5P (2:4, 0:0, 2:0 - 0:1)

Branky: 02:25 Pavelski (Marchment, Domi), 12:18 Pavelski (Harley, Heiskanen), 49:50 Pavelski (Ja. Benn, Domi), 53:23 Pavelski (Hakanpää, Domi) - 11:25 Schwartz (Geekie, Eberle), 14:28 Schultz (Donato), 14:39 Bjorkstrand (Oleksiak, Borgen), 15:20 Eberle (Dunn, Beniers), 72:17 Gourde. Rozhodčí: Rehman, Hebert – Murchison, Alphonso. Stav série: 0:1

Dallas Stars Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, Harley – Seguin (A), Hintz, J. Robertson – Pavelski, Domi, Marchment – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Dellandrea, Faksa, Glendening.

Seattle Kraken Grubauer (M. Jones) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Soucy – Eberle (A), Beniers, Kartye – Geekie, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Sprong, Donato, Tanev.