Brankář Colorada Pavel Francouz slaví vítězství se spoluhráčem Nazemem Kadrim. | foto: AP

Francouz vychytal výhru v nájezdech, Dostál v závěru nahradil parťáka

• 6
Hokejový brankář Pavel Francouz pomohl Coloradu k páteční výhře 4:3 po samostatných nájezdech nad Arizonou. Během 65 minut hry kryl 23 z 26 střel a v rozhodujícím rozstřelu proti třem exekutorům soupeře neinkasoval. Do akce se dostal i nováček Lukáš Dostál, jenž v průběhu třetí třetiny nahradil po šesté inkasované brance Anthonyho Stolarze. Minnesota nakonec roznesla Anaheim vysoko 7:3. Pro změnu 7:1 pak Florida přehrála Dallas.

Colorado šlo v roli velkého favorita v domácí partii proti Arizoně rychle do vedení. V 5. minutě se prosadil Mikko Rantanen a v 13. minutě navíc náskok zvyšoval Tyson Jost.

Arizona, která se proti stejnému soupeři představí i v sobotu po přesunu na domácí led, se ovšem nevzdala a v dalším průběhu utkání dokázala dokonce otočit vývoj ve svůj prospěch. Obrat z 2:0 na 2:3 odstartoval gól v oslabení od Claytona Kellera a za asistencí Phila Kessela se dále prosadili i Johan Larsson a Shayne Gostisbehere.

Na místo odpočívajícího Karla Vejmelky, jenž nastoupí do odvety, tentokrát bránu Coyotes hájil mladík Ivan Prosvetov. Ve třetí třetině jej překonal Andre Burakovsky a smírné skóre 3:3 nakonec musel rozsoudit až penaltový rozstřel, v jehož třetí sérii byl domácí Nazem Kadri jediným úspěšným exekutorem.

Brankář vítězů Pavel Francouz zastavil pokusy Andrewa Ladda a Claytona Kellera, Nick Schmaltz ve druhé dvojici přestřelil. Avalanche si tak opět vylepšili klubový rekord již v pořadí třináctou domácí výhrou v řadě.

Po jednom vynechaném duelu kvůli zranění se do sestavy Minnesoty vrátil hvězdný útočník Kirill Kaprizov a dvěma přihrávkami se podílel na debaklu Anaheimu v poměru 7:3. Hned třemi body (2+1) si vylepšil statistiky Nor Mats Zuccarello.

Wild vedli po první třetině 3:1 a za stejného skóre nastupovali i do třetí třetiny, v jejímž úvodu Matt Boldy, zmiňovaný Zuccarello a Victor Rask svými góly vyhnali Anthonyho Stolarze z brány Ducks. Do akce tak šel český mladík Lukáš Dostál, jenž měl dosud v NHL jen jediný start (výhra 4:3SN nad Detroitem).

Bodování NHL

Krátce po jeho nástupu snížili Derek Grant a Trevor Zegras, poslední slovo však měli opět domácí. Na finálních 7:3 upravil výsledek v 52. minutě obránce Matt Dumba. Dostál během 17 odchytaných minut kryl 12 z 13 střel.

Podobně jako Minnesota slavili sedmigólový domácí triumf také hokejisté Floridy, kteří smetli 7:1 Dallas. Skvělý výkon podal hlavně útočník Panthers Sam Bennett, jenž ke svému druhému hattricku sezony a celkově třetímu kariéry v NHL navrch přidal ještě jednu asistenci.

Čtyři zápisy si odnesl rovněž útočník Jonathan Huberdeau (1+3) a třikrát bodoval Anthony Duclair (1+2). Výhru slavil i obránce Radko Gudas (17:26, +2, 3 střely), naopak u tří inkasovaných gólů byl na ledě hostující forvard Radek Faksa (14:18, -3, 2 střely).

Výsledky NHL:

Minnesota Wild - Anaheim Ducks 7:3 (3:1, 0:0, 4:2)

Branky: 07:25 K. Fiala (Boldy, N. Sturm), 08:52 Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 14:59 Zuccarello (Kaprizov), 40:30 Boldy (F. Gaudreau), 40:34 Zuccarello, 42:05 V. Rask (M. Foligno), 51:47 Dumba (Hartman) - 11:39 Comtois (Zegras, Shattenkirk), 44:39 D. Grant (Drysdale, Getzlaf), 46:06 Zegras (Fowler, Comtois). Rozhodčí: Dunning, Morton – Johnson, Flemington. Diváci: 18 300.

Minnesota Wild Kähkönen (A. Hammond) – Jordie Benn, Dumba (A), Merrill, D. Kulikov, Mermis, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, V. Rask, M. Foligno (A) – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Dewar, N. Sturm, Duhaime.

Anaheim Ducks Stolarz (43. Dostál) – Fowler, Manson (A), H. Lindholm, Drysdale, Jacob Larsson, Shattenkirk – Milano, Getzlaf (C), S. Carrick – Comtois, Zegras, Rakell – D. Grant, Lundeström, Silfverberg (A) – Deslauriers, Steel, B. Robinson.

Colorado Avalanche - Arizona Coyotes 4:3N (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 04:36 Rantanen (D. Toews, Burakovsky), 12:03 Jost (MacDermid), 41:08 Burakovsky (D. Toews, Makar), Kadri - 17:31 Keller, 26:12 Johan Larsson (Ladd, Kessel), 40:39 Gostisbehere (Kessel, Crouse). Rozhodčí: Skilliter, Brenk – Toomey, Murchison. Diváci: 17 072.

Colorado Avalanche Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson (A), R. Murray – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Aube-Kubel, Kadri, Ničuškin – Compher, Newhook, L. O'Connor – MacDermid, M. Malcev, Jost.

Arizona Coyotes Prosvetov (K. Vejmelka) – Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, J. Moser, Koljačonok, V. Söderström – Keller (A), T. Boyd, Ladd (A) – Kessel (A), Johan Larsson, Crouse – Ch. Fischer, Riley Nash, Roussel – N. Schmaltz, Dzingel, L. O'Brien.

Florida Panthers - Dallas Stars 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Branky: 03:07 Forsling (S. Bennett, Huberdeau), 08:56 Duclair (Huberdeau), 25:35 Verhaeghe (Barkov, Montour), 26:05 Huberdeau (Duclair), 32:39 S. Bennett (Montour), 35:33 S. Bennett, 55:54 S. Bennett (Duclair, Huberdeau) - 41:06 Hintz (Lindell). Rozhodčí: Walsh, Nicholson – Daisy, Brisebois. Diváci: 15 022.

Florida Panthers Bobrovskij (S. Knight) – Weegar, Ekblad, Forsling, Gudas, Juolevi, Montour – Verhaeghe, Barkov (C), S. Reinhart – Huberdeau, S. Bennett, Duclair – Vatrano, A. Lundell, Mamin – Lomberg, Luostarinen, Hörnqvist.

Dallas Stars Oettinger (27. Chudobin) – J. Klingberg, R. Suter, Lindell, M. Heiskanen, Hakanpää, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Peterson, Seguin, Jamie Benn (C) – M. Raffl, Faksa, Glendening – Kero, Rhett Gardner, Kiviranta.