Filip Hronek (vpravo) z Detroitu brání Connora Browna z Ottawy.

Filip Hronek (vpravo) z Detroitu brání Connora Browna z Ottawy. | foto: AP

Asistence Hronka a Simona k výhrám nevedly, Detroit padl už pošesté

• 8
Ve středu měla hokejová NHL na programu jen dva zápasy, ve kterých zvítězily domácí celky. Ottawa přehrála Detroit 5:2 a Tampa Bay byla po skóre 3:2 o gól lepší než Pittsburgh. V dresu hostů si po jedné asistenci připsali čeští zástupci, obránce Filip Hronek a útočník Dominik Simon.

V souboji týmů ze dna tabulky Východní konference se poměřily Ottawa a Detroit. Kanadský celek nastupoval s bilancí čtyř proher v řadě a hosté dokonce pěti nezdarů za sebou. Po výsledku 5:2 se z přerušení černé série radovali domácí Senators, pro které to byla teprve druhá výhra z dosavadních devíti představení v nové sezoně.

Hostující Red Wings se naopak propadají do hluboké krize. Po slibném startu, kdy urvali tři výhry z prvních čtyř zápasů, totiž padli už pošesté za sebou. V úterý vedli proti Vancouveru po čtyřiceti minutách hry o dvě branky a výsledek ztratili v tragické třetí části pěti inkasovanými zásahy.

O den později proti Ottawě jim nevyšla pro změnu druhá dvacetiminutovka. V jejím úvodu sice Darren Helm a Tyler Bertuzzi, jemuž asistoval obránce Filip Hronek (21:06, 0+1, -1, 3 střely), otočili skóre na 1:2 pro hosty, pak ale začali řádit Senators. Mark Borowiecki vyrovnal, vývoj otočil trefou v oslabení Jean-Gabriel Pageau a pojistku před druhým odchodem do kabin ještě přidal Anthony Duclair. Stejný hráč se prosadil i do prázdné klece v 59. minutě.

Hokejisté Pittsburghu postrádající zraněného Jevgenije Malkina po nedávné sérii pěti výher neuspěli už potřetí za sebou. O víkendu je vymazalo 0:3 Vegas a následně Penguins nezvládli dvojzápas ve dvou dnech proti Floridě 2:4 a Tampě 2:3.

Lightning tak před svými fanoušky částečně odčinili víkendový výprask 2:6 od Colorada. O dvoubodovém zisku ale rozhodli až v poslední minutě řádné hrací doby, když se v čase 59:03 v přesilovce prosadil Victor Hedman.

Diváci se v zápase rozhodně nenudili, což dokumentuje i poměr střel 48:39. Penguins se vydařila druhá třetina, po níž díky trefám Brandona Taneva a Jake Guentzela, jemuž asistoval i Dominik Simon (15:33, 0+1, +/-: 0, 5 střel), drželi stav 1:2. V 48. minutě ale za Tampu vyrovnal Cedric Paquette a rozhodnutí si schoval na samotný závěr zmiňovaný Hedman. Výhru slavil i český útočník Ondřej Palát (19:21, -1, 2 střely).

Výsledky NHL:

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky: 09:46 Killorn (Kučerov, Sergačjov), 47:07 Paquette (McDonagh, Witkowski), 59:03 Hedman (Stamkos, T. Johnson) - 25:06 B. Tanev, 39:01 Guentzel (Crosby, Simon). Rozhodčí: Peel, O ́Rourke – Racicot, Murphy. Diváci: 19 092.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Sergačjov, Coburn (A) – Joseph, T. Johnson, Stamkos (C) – Gourde, B. Point, Palát – Kučerov, Cirelli, Killorn (A) – Witkowski, Paquette, Maroon.

Pittsburgh Penguins Jarry (M. Murray) – Marino, Letang (A), J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson, J. Johnson, Riikola (C) – Simon, Crosby, Guentzel (A) – Hörnqvist, McCann, Kahun – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Blandisi.

Ottawa Senators - Detroit Red Wings 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky: 06:16 Tierney (B. Ryan, Chabot), 23:15 Borowiecki (N. Paul, Co. Brown), 25:27 Pageau, 37:09 Duclair (Chabot, Tierney), 58:12 Duclair (Naměstnikov) - 20:45 Helm (Abdelkader, J. de La Rose), 22:25 Bertuzzi (Hirose, Hronek).

Ottawa Senators A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, N. Zajcev, Hainsey, Brännström, DeMelo, Borowiecki – Duclair, Brown, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Naměstnikov – Co. Brown, Pageau, N. Paul – Sabourin, Beaudin, Ennis.

Detroit Red Wings J. Bernier (Howard) – Nemeth, Green, Daley, Hronek, Cholowski, Bowey – Bertuzzi, D. Larkin, Mantha – Athanasiou, Filppula, Glendening – Helm, Nielsen, Hirose – Abdelkader, J. de La Rose, Svečnikov.

5.Nashville6935826215:21778
6.Minnesota6935727220:22077