Vegas dobylo Winnipeg a srovnalo stav finále Západní konference

• 10
Díky dvěma gólům z úvodní třetiny si hokejisté Vegas v pondělí odvezli z Winnipegu výhru 3:1 a srovnali tak stav finále Západní konference na 1:1 na zápasy. Po třech duelech play off mezi nehrajícími náhradníky se do sestavy Golden Knights vrátil český útočník Tomáš Nosek.

Na rozdíl od finále Východu, ve kterém Washington po dvou venkovních triumfech vede nad celkem Tampa Bay už 2:0 na zápasy, finále Západní konference play off hokejové NHL má vyrovnanější průběh.

V otevírací partii byl po výsledku 4:2 úspěšnější Winnipeg, v odvětě již ale své fanoušky nepotěšil. Po skóre 1:3 se radovali ligoví nováčci z Vegas a domů se tak vrací za smírného stavu 1:1 na zápasy.

Kouč Golden Knights Gerard Gallant před druhým duelem zamíchal sestavou a duo David Perron - Oscar Lindberg nahradil česko-slovenskou dvojicí Tomáš Nosek (11:10, +/-: 0, 3 střely) - Tomáš Tatar.

Posledně jmenovaný se pak ve 14. minutě za důvěru odvděčil úvodní brankou. Obránce Shea Theodore jej našel nehlídaného u pravé tyče. Tatar nejprve z první nastřelil jen brankovou konstrukci, následně si však poradil s dorážkou a protlačil puk za záda Connora Hellebuycka.

Podruhé Vegas slavili v 18. minutě poté, co Reilly Smith ve středním pásmu obral o puk Kyla Connora a vyslal do brejku Jonathana Marchessaulta. Ten našel mezeru mezi betony brankáře Hellebuycka - 0:2. Těsně před prvním odchodem do kabin navíc Winnipeg od třetího gólu zachránila tyč nastřelená Ryanem Carpetnerem.

Ve druhém dějství Vegas úspěšně bránili svůj vydobytý náskok a skóre zůstalo bez změny. Domácí dokázali vymazat nulu na svém kontě až v 48. minutě, kdy v přesilové hře našel recept na jinak bezchybného brankáře Marc-Andre Fleuryho mladík Kyle Connor. Odčinil tak své předchozí zaváhání. Jen o minutu později ale přišla další chyba Jets ve středním pásmu. Z rychlého protiútoku pak znova udeřili přihrávající Smith a zakončující Marchessault.

Ve zbylém průběhu už další branka nepadla i přes snahu Winnipegu ze samotného závěru s šesti hráči v poli. Série pokračuje třetím duelem ve středu na ledě Vegas.

„Fleury nás během úvodních sedmi minut podržel třemi či čtyřmi těžkými zákroky. Pak jsme se zvedli, dali dvě branky a rázem to byl jiný zápas. Když musíte nahánět ztrátu, bývá to těžké se vrátit zpátky,“ komentoval vývoj kouč vítězů Gallant.

Výsledek:

Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 47:17 Connor (Ehlers, T. Myers) - 13:23 Tatar (Theodore, Carpenter), 17:22 Marchessault (R. Smith), 48:45 Marchessault (R. Smith, W. Karlsson). Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Murphy, Cormier. Diváci: 15 321.

Winnipeg Jets Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Little – Perreault, Copp, Armia.

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Sbisa (A), C. Miller – W. Karlsson, R. Smith (A), Marchessault – Neal, Haula, Tatar – Eakin, Tuch, Carpenter – Bellemare, Reaves, Nosek.