Hokejisté Columbusu slaví branku v prodloužení, Roman Polák z Toronta důvod k...

Hokejisté Columbusu slaví branku v prodloužení, Roman Polák z Toronta důvod k radosti nemá. | foto: AP

Polák jednou asistoval, Toronto ale nezvládlo závěr duelu s Columbusem

• 1
V jediném pondělním utkání hokejové NHL podlehlo domácí Toronto 2:3 po prodloužení Columbusu, který dokázal smazat dvougólovou ztrátu zásahy ze samého závěru. Prodloužení si Blue Jackets vynutili akcemi z 56. a 58. minuty a rozhodující trefu přidal v 64. minutě ruský útočník Artěmij Panarin. V dresu Maple Leafs si jednu asistenci připsal obránce Roman Polák.

Po bezbrankové zahajovací třetině Toronto udeřilo v 32. minutě, když nahození od modré v podání Romana Poláka (17:01, 0+1, +/-: 0, 1 střela) tečoval za záda Sergeje Bobrovského útočník James van Riemsdyk. V 37. minutě navíc William Nylander využil přesilovou hru a náskok zdvojnásobil.

Stav 2:0 pak vydržel až do 56. minuty, kdy se ze závaru před domácí bránou prosadil důrazný Nick Foligno a zadělal tak na dramatický závěr. Jeho pokračování zařídil v 58. minutě Pierre-Luc Dubois, jehož našel v mezikruží trestuhodně nekrytého obránce Seth Jones.

Rázem se tak začínalo od znova a rozjetý Columbus vycítil šanci završit velký obrat při hře ve třech na obou stranách v prodloužení. To nakonec ukončil v 64. minutě produktivní Artěmij Panarin, kterého před odkrytou bránou našel Zach Werenski.

Ruský útočník prudký puk zpracovával bruslí, před překročením brankové čáry jej však mírně zasáhl i holí a hosté s Lukášem Sedlákem (13:24, +/-: 0) v sestavě se tak mohli radovat z velkého obratu.

Výsledek:

Toronto - Columbus 2:3PP (za domácí Polák 0+1)

Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 2:3P (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 31:09 J. van Riemsdyk (R. Polák, Bozak), 36:04 W. Nylander (Gardiner) - 55:25 Schroeder (Nutivaara, Jenner), 57:13 Dubois (S. Jones), 63:11 Panarin (Werenski, S. Jones). Rozhodčí: Kozari, O ́Halloran – Amell, Rody. Diváci: 18 933.

Toronto Maple Leafs Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), Dermott, Gardiner, R. Polák, Borgman – W. Nylander, Matthews, Hyman – Komarov (A), Kadri, Marleau – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, F. Gauthier, M. Martin.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Nutivaara, J. Johnson (A), Harrington – J. Anderson, Dubois, Panarin – N. Foligno (C), Sedlák, Milano – Bjorkstrand, Jenner (A), Calvert – Hännikäinen, Schroeder, Motte.