Český útočník Ondřej Palát ve službách Tampy (vlevo) sleduje, jak gólman...

Český útočník Ondřej Palát ve službách Tampy (vlevo) sleduje, jak gólman Buffala Chad Johnson inkasuje. | foto: AP

Tampa Bay naplnila roli favorita a zvítězila na ledě Buffala

• 14
Po vítězství 3:2 z prodloužení nad Philadelphií uspěli hokejisté Tampy Bay i ve svém druhém startu v nové sezoně, když naplnili roli velkého favorita v Buffalu. Rozdílovou branku u výhry 4:1 vsítil v závěru druhé třetiny Nikita Kučerov, čeští zástupci Andrej Šustr a Ondřej Palát nebodovali.

Buffalo proti favoritovi dlouho drželo nerozhodný stav 0:0. Na první gól se ve First Niagara Center aréně čekalo až do 29. minuty, kdy uspěl hostující Erik Condra. Bojovní Sabres se však nevzdali a odměněni byli rychlým vyrovnáním z hole Nicolase Deslaurierse.

Klid do řad Tampy Bay vnesl až gól do šatny ze závěru druhé třetiny, kdy se přesně na konci přesilovky trefil Nikita Kučerov. Před brankářem Chadem Johnsonem ideálně stínil český útočník Ondřej Palát (18:35, +/-: 0, 4 střely). Ve třetí třetině pak ještě za Lightning zvýšili náskok kapitán Steven Stamkos a J.T. Brown.

Výsledky:

Buffalo - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
34. Deslauriers – 29. Condra, 40. Kučerov, 49. Stamkos, 53. Brown. Střely na branku: 25:31.