Start NHL: Dallas remizoval s Coloradem

Na ledě dallaské Reunion Areny, kde triumfem týmu New Jersey končil minulý ročník zámořské NHL, byla zahájena letošní sezona. Domácí hokejisté se rozešli smírně 2:2 s týmem Colorada. Největší hvězdou zápasu byl Mike Modano z Dallasu, který zaznamenal gól a asistenci. Čeští hokejisté Milan Hejduk ani Martin Škoula se bodově neprosadili. V noci pokračuje program dalšími pěti zápasy.

V úvodním utkání sezony byla největší pozornost upřena na hostujícího brankáře Patricka Roye z Colorada, který v historické tabulce vítězných zápasů útočí na absolutní rekord legendy 50. a 60. let Terryho Sawchuka. K překonání magické hranice mu chybí jen čtyři výhry, včera se jí však nedočkal.

Už ve 13. minutě jej překonal ruský obránce Zubov a vteřinu před první sirénou přidal druhou branku Modano. To nebyl pro Colorado šťastný start, zejména při pohledu do statistik, které říkají, že v posledních šesti zápasech základní části Avalanche ani jednou v Dallasu neprohrály.

Ve druhé třetině bylo Colorado jasně střelecky lepší a góly Podeina a Deadmarshe (v přesilovce) přinesly vyrovnání. V opatrnější závěrečné třetině stejně jako prodloužení už rozhodnutí nepadlo, i když 52 vteřin před koncem mělo velkou šanci Colorado po akci Hejduka a Sakika.

"Bylo to skvělé utkání, diváci viděli spoustu střel a také přesilových her. Oba týmy mohly v přesilovkách strhnout vítězství na svou stranu, ovšem gólmani byli skvělí," hodnotil utkání domácí kouč Ken Hitchcock.

Dallas - Colorado 2:2 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Zubov (Modano, Lehtinen), 20. Modano (Sydor) - 22. Podein (Yelle), 39. Deadmarsh (Drury). Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 21:28. Diváci: 17 01.

Statistiky českých hokejistů (nejdříve je uveden počet bodů, pak góly v utkání, přihrávky, střely na branku a plus/minus body v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech)

Milan HEJDUK (Colorado) 0 (0 + 0), 2, 0
Martin ŠKOULA (Colorado) 0 (0 + 0), 3, 0

Peter Forsberg (21) z Colorada se snaží v úvodním zápase nového ročníku NHL přejít přes Darryla Sydora z Dallasu a ohrozit gólmana Eda Belfoura